Hormonální antikoncepce. Jaké máte zkušenosti?

edira
30. led 2006

Ahoj děvčata. CHtěla bych vědět vaše názory a zkušenosti s hormonální antikoncepcí. Jestli nějakou užíváte, jaké s ní máte zkušenosti apod. Prosím pište

skafandrik
15. črc 2006

Někdo tu psal o zánětech, tak to musím taky přidat svůj postřech - opravdu jsem během užívání jakékoli HA dost často trpěla na záněty, ty jsem chytla např. i jen z obyčejné výřivky v bazénu nebo mýdla nebo z kalhotek, které byly vyprány v běžném prášku v pračce. Mnohdy už to bylo fakt šílený. Pak možná právě při Yadine to bylo nejméně, ale taky. Teď naprosto v pohodě, musím to zaklepat, od vysazení zatím ani jeden zánět.

A teď dotaz ohledně měření - jak? V kolik ráno, jak dlouho měřím, jaký teploměr používáte a vůbec ten systém vzestupu a poklesu teploty - co značí?? Vím, že už to tady bylo v nějakém jiném tématu, ale nemohla jsem to najít. Dík. Stačí, když vložíte link.

arietiska
15. črc 2006

Nevím zda se tady už o tom psalo, kdyby jo tak se omlouvám. Já díky HA po delším užívání ( teď po 3 letech ) přestávám mít chuť k sexu. Záněty mám díky ní taky, ale o tom už se toho tady psalo až až. Bohužel můj přítel kondom nerad, já zase nerada přerušovanou soulož, musím tedy něco brát. Bohužel díky žílám, "můžu" spíš na vlastní žádost slabou antikoncepci. Dávají mě tedy jen trojkombinace a nic jiného. Tělísko, tyčinky, injekce atd. nepřipadají v úvahu. Za měsíc sice přestanu HA používat, ale pak zase po mimču budu muset něco začít brát. Zaujal mě ten Yadin. Jak to máte u ní s tím sexem?

skafandrik
15. črc 2006

S tímhle jsem nikdy problém neměla, že by mi HA snižovala chuť na sex, Yadine zkus, ale je dobrý vybrat balení na ty tři měsíce, aby to vůbec začlo nějak působit v dobrém slova smyslu.

ene
15. črc 2006

HA beru 4 roky a take zjistuji, ze mi hrozne snizuje chut na sex, uz mi to ale zacina byt az neprijemne ☹ Beru Cilest.
Arietisko, co zkusit naplasti? Ty se mi hodne zamlouvaji, bohuzel jsou pro me financne nedosazitelne.

macik
16. črc 2006

ahoj holky, já brala yadine dva roky a stejně jsem se před menzes zavodňovala..o ztrátě chuti na sex radši ani nemluvím, jen jsem se hodně divila, když jsem vysadila 🙂 ....teď používám krém pharmatex, ale protože mají momentálně výrobní výpadek, tak normálně kondom....
Když jsem začala chodit s manžou, tak jsem antikoncepci začala brát po sedmi letech a musím říct,že první půlrok byl naprosto příšerný-špatná pleť, bolesti prsou i podbřišku a hlavně neuvěřitelná náladovost kolem menzes-mohla jsem si přesně spočítat, kterou sobotu se pohádáme....
pro mě už nikdy víc, i když momentálně mít mimi nemůžu, tak radši riskuju než abych do toho kolotoče nastoupila znova...

mobina
17. črc 2006

ene s náplastmi sama zkušenost nemám, ale moje kamarádka se nechala svojí doktorkou přemluvit, jak je to užasné a 100% to drží. Kamarádka tedy nalepila a šup náplast spadla. Prstě nedržela, takže jí to tam šla vrátit. Osobně už bych tedy raději dala přednost podkožnímu tělísku než abych se stresovala, jestli jsem náplast někde neztratila. 😉
Jinak já brala Gracial a od začátku všechno v pohodě. Nezaznamenala jsem jedinou změnu.
Co se týče ztráty chuti na sex, myslím, že vysazení v tom moc nepomůže nebo možná krátkodobě, ale pak se všechno vrátí zase do normálu.

ivusenka
17. črc 2006

Já jsem HA (Cilest s kterým jsem po dobu 3let neměla žádné problémy)vysadila před 5 týdny a snažíme se i mimčo. Po vysazení mám větší sklon k akné, ale chuť na milování se u mě možná o 80% zvedla.

ene
17. črc 2006

A je tu nekdo, kdo ma zkusenost, ze se to po case zase vrati do "normalu"? Me to prijdou dost markatni vykyvy, staci jenom, kdyz vysadim po tritydenni pauze..

mysmys
21. črc 2006

Ahoj, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenost s tím, že byste braly 3 platíčka HA v kuse bez pauzy a pauzu udělaly až po dobrání toho třetího plata. Proběhlo vše OK, nebo byly nějaké problémy? Já běžně beru v kuse 2 plata, pak udělám pauzu a zase 2 plata, ale 3 jsem nikdy nezkoušela a chi to zkusit. Předem díky za rady 🙂

ene
23. črc 2006

Zkousela to znama a po druhem uz zacala krvacet. Uz jsem ale od nekoho slysela, ze to staci takhle praktikovat dele a MS se oddali, jak potrebujes. Mozna by neuskodilo to probrat s gynekologem.

mmmk
23. črc 2006

U HA neni MS jako takova, je to jen krvaceni ze spadu, jsou ale druhy HA, rika se ji "trimesicni," ty se mohou 3 mesice v kuse brat. Ale krvacenim ze spadu se telo "procisti," takze i kdyz je to otrava, je lepsi to protrpet. 😉

len.tilka
24. črc 2006

Mysmys, já jsem to takhle občas brala... protože mě při MS strašně bolí hlava, tak mi to gynekolog doporučil. Ale brala jsem to občas po 2, občas po 3, občas jen po 1... jak jsem potřebovala dostat MS. A nikdy jsem s tím žádný problém neměla. 😉

pepibubu
24. črc 2006

Holky, já a antikoncepce.... No... Brala jsem ji tři roky, za tu dobu nabrala 20 kilo, a začaly se mi na nohou dělat fialové žilky (a náznaky že křečáky - nikdo v rodině na to netrpěl a netrpí.) No. Tělíčko se mi jednoho krásného dne "šprajclo" a přesně v polovině braní spustilo regulérní MS, tak jsem po poradě s doktorkou platíčko nedobrala. Ona říkala ať pak začnu normálně péo týdnu, já už nezačala (chráníme se krémem) To bylo 8.6. A dnes, 24.7., mám nohy takřka bez fialových žilek, a tam co to bylo nejmarkantnější, už jsou o hodně slabší. Tipuju že do konce prázdnin je po problému. teď ještě shodit ta kila.... 😒

ducik
24. črc 2006

mysmys> zrovna ted jedu treti baleni a v pohode. jen na zacatku tohoto tretiho platicka slaboulinkate naznaky spineni, ale druhy den nic.

len.tilka
24. črc 2006

pepibubu, já brala (teď už můžu mluvit v minulém čase, protože tento týden s tím končím) něco málo přes 11 let a krom té bolesti hlavy (spíš ale to souvisí víc se stresem, než s HA) an sobě nepozoruju vůbec žádný příznaky. Shodit nebo nabrat - u mě je to jako na houpačce, 5 kg žádný rozdíl... 😀 Ale to je mým "žravým" obdobím a pak naopak tím, že jím jako člověk.. 😉

bredmax
25. črc 2006

ahoj holky, tak já po 8letecxh přestala brát HA, minulý týden jsem měla své dny a teď vlastně funguju bez HA. Zatím změny žádný, ale to je ještě asi brzo. Dřív mě tak 1-2 měsíčně bolela hlava šíleným způsobem, tak uvidím jestli mi to třeba přestane. A shodit nějaký to kilo by se mi hodilo, ale nějak se mi nedařilo, tak třeba teď bez HA mi to půjde líp. Ale spíš je to v tom, že mám slabou vůli a diety mi nic moc neříkají a cvičení taky ne::🙂)))

slevik
25. črc 2006

Ahojky! Tak já brala HA taky 8 let, pžed rokem jsem vysadila a jsem jedině ráda. Je to fajn, že člověk ví, kdy přesně bude MS a ohlídá si početí, ale jinak. Po vysazení jsem shodila nějaké to kilo, přestala mi migrena hlavy a začala jsem dostávat mnohem větší chuť na sex 😀. Několik měsíců poté se cyklus upravil, teď mám MS přesně na den a tělu je určitě líp 😉

ducik
25. črc 2006

holky a co vy ostatni a sexualni apetit ve vztahu k HA?
beru HA tak 6 let a zda se mi, ze nejaky utlum pozoruju.. mnohem vetsi chut, to by manzel urcite ocenil 😀

len.tilka
25. črc 2006

duciku, já i po 11 letech měla chuti dost. 😀

ketka
26. črc 2006

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jak dlouho jste po vysazení HA čekaly na menstruaci. Už jsem to totiž měla dostat před třemi týdny a pořád nic. 😕

teri
26. črc 2006

Ketko, já jsem čekala do 51DC. Zkus diskuzi "menstruace po vysazení tabletek".

mobina
26. črc 2006

ketka já to dostala až 48. den cyklu, skus skořici do jogurtu každé ráno (to pomohlo mně) a nebo tady děvčata radila svařák, ale v těhle vedrech... 😖

coxa
26. črc 2006

Já první cyklus 42 a druhý 45. Třetí teď probíhá, ale to už bych to čistě teoreticky třeba ani dostat nemusela.... 😉
Akorát by mě zajímalo, jak v tomhle chaousu zjistím plodné dny! 😕 Ale chystám se k doktorovi, tak třeba mi je řekne.

amon.rea
26. črc 2006

Ja jsem mela nejdriv Regulon, asi 1,5 a mela jsem s ni spatne zkusenosti - pribrala jsem asi 11 kg.. potom jsem presla na pramino, to jsem mela par mesicu, moc jsem nepribrala, ale neco taky.. a naposled jsem mela Yadine, musim rict,ze ta byla ze vsech tak nejlepsi, ale za celou dobu,co jsem prasky brala, jsem mela priserny nalady, casto me bolela hlava, byla jsem vztekla, tlusta a taky jsem se citila přežraně..a byla jsem unavena, delalo mi problem vylezt treba do 2 patra.. a nemela jsem skoro vubec chut na sex.. Po vysazeni se dostavilo prijemne uvolneni, pomalu ale jiste zase hubnu, hlava me neboli, a mam lepsi naladu a sexovala bych snad porad 😀 😀 😀

Jinak po vysazeni jsem mela hrozne dlouhy cyklus, to moc prijemne nebylo 😒

pepibubu
27. črc 2006

Amon, jak pomalu hubneš? Já zatím sundala dvě kila, takže mi ještě 18 zbývá ☹

amon.rea
27. črc 2006

pepibubu, hrozne pomalu.. na vaze to vypada tak 2 - 3 kg, ale na vzhledu to vypada o dost lip :o) a taky mam konecne energii na cviceni. Me se to ve finale taky dostalo na 20 kg, zezacatku jsem vazila 49 kg a skoncila jsem na 69 kilech.. tak jsem si rekla, ze koncim :o)

pepibubu
27. črc 2006

amon... mno.... já začínala na 78... tak si to spočítej... 😖 ale je pravda že měřím 180cm, takže nevypadám vyloženě "tlustá" ale když vím, jaká jsem bývala, tak si připadám jak vorvaň.

amon.rea
27. črc 2006

pepi, ja merim 165..takze jsem si pripadala jako přežraná housenka ☹ a jeste porad se nevejdu do niceho z lonskeho roka, to jsem mela tak 60 kg.. je to hruza, asi uz bych do toho znova nesla..

pepibubu
27. črc 2006

Amon, hm... navíc se mi začaly dělat fialové žilky, předzvěst křečáků... Vysadila jsem 8.6., a fialové žilky jsou skoro pryč.... a kdys vysadila ty? A co bys řekla tomu, kdybychom se podporovaly v hubnutí? 😉 (máš icq? kdyžtak mi ho písni do ip 🙂

amon.rea
27. črc 2006

pepi, u nas trpi na krecaky skoro vsichni, to pro me byl dost velky strasak, ale jeste razit nezacaly, ale radsi.. jsem to prestala brat, i kvuli vzhledu a pocitum.. ja jsem vysadila presne 31. kvetna :o) byla bych rada, kdybysme se podporovaly v hubnuti, aspon by nam to slo lip:o) icq mam, hned poslu :o)