Jak oddálit MS bez rizika v případě otěhotnění?

jannie_s
26. dub 2016

Dobrý den, v červnu máme svatbu a mě vychází měsíčky přímo na den svatby :( Mívám docela nepříjemné bolesti. Antikoncepci neberu už půl roku, necháváme volný průběh miminku. Ale přeci jen, existuje možnost jak oddálit menstruaci bez rizika v případě otěhotnění? Myslím kdybych náhodou do té doby otěhotněla, ale nevěděla o tom a nasadila bych něco na oddálení. Díky za zkušenosti.

rousse
26. dub 2016

@jannie_s já si myslím, že bohatě postačí přírodní metoda - vitamin C 😎 než jsem užívala HA, tak jsem to párkrát použila a pomohlo - teď jsem taky potřebovala posunout (jeli jsme na víkend mimo ČR a nechtělo se mi řešit hledání WC v centru Mnichova) - týden před termínem (mívám pravidelnou) jsem nasadila koňské dávky vitaminu C (šumivé tablety) a posunulo mi to skoro o celý týden

jannie_s
autor
26. dub 2016

@rousse co je koňská dávka aby to fungovalo? 😂 já jsem schopna běžně vycumlat šumák 😂

rousse
27. dub 2016

@jannie_s záleží, kolik ten daný šumák toho C obsahuje - teď tu koukám, že šumák z DM ho má 250 mg, já si koupila šumák z lékárny, který obsahoval 1000 mg a dávala jsem si dva denně. Ono možná je to zbytečně moc, ale potřebovala jsem to fakt pojistit a vitaminu C se nepředávkuješ - veškerý nadbytek odchází ven močí, takže žádná otrava faktnehrozí🙂 a spoléhat na přírodní zdroje vit C taky nemá význam, to je příliš malý obsah pro tyto potřeby.

pety91
27. dub 2016

No já nevím, jestli to je úplně spolehlivá metoda, to se ráda nechám přesvědčit, dalšího holkama , že jo 🙂 🙂 🙂

jannie_s
autor
27. dub 2016

@pety91 a vy znáte nějakou metodu?

marton
27. dub 2016

@jannie_s na gyndě ti předepíší prášky.Jak mohou ohrozit případné těhotenství ti taky řeknou.Je to spolehlivé.Párkrát jsem je využila, vždy na dovču 🙂 .

rousse
27. dub 2016

@pety91 je to úplně stejně spolehlivé jako nadmíra vitaminu C při silné menstruaci zmírní krvácení. Asi stejně jako Ascorutin (vitamin C v tabletách), který vám lékař napíše při špinění na začátku těhotenství.

tublatanka
27. dub 2016

@rousse Ahoj, jak sis koupila? Také zkusím, léky na oddálení nemůžu, děkuji

rousse
27. dub 2016

@tublatanka já už nevím - manžel dopil a tubu vyhodil, ale koukám na netu, že i třeba Dr.Max má obsah 1000 mg, což je stejné jako to, co jsem si tehdy koupila já. https://www.drmax.cz/dr-max-vitamin-c-1000mg-po... a ještě i o 30 Kč levnější 😎

tublatanka
27. dub 2016

@rousse díky moc, a brát jak předem 10 - dni před termínem menstruace?

rousse
27. dub 2016

@tublatanka já začala týden 2x denně s tím, že jak se blížil termín, tak jsem slevila na 1x denně a 2 dny před termínem už jsem ani neužívala. A dostala jsem to o 6 dní později

tublatanka
27. dub 2016

@rousse děkuji, tak snad to zabere i na mě 🙂

pajula123
27. dub 2016

Já místo velkých dávek vitamínu C v tabletách to řeším citronem - denně šťávu alespoň ze dvou citronů a funguje mi to spolehlivě 🙂

tublatanka
27. dub 2016

To vím,ale kojím,tak nevím zda se malý beobsype.po těch kyselých dávkách

slecnajohanna
27. dub 2016

měla jsem to úplně stejně, vycházela mi menstruace přesně na svatbu. na Cčko bych e teda v tomhle případě nespoléhala, sice nějak funguje, ale stresovat se celej svatební den tím, jestli opravdu zabírá, notabene v bílejch šatech, by se mi teda nechtělo. moje doktorka mi napsala prášky, pomocí kterejch jsem si oddálila menstruaci cca o týden. všechno bylo ok. jsem jinak celkem odpůrce hormonů, ale někdy je to holt potřeba.

jannie_s
autor
27. dub 2016

@pajula123 tak to piju běžně vodu s citronem.. A vsichni se diví jak to mam kyselé.. Tak snad už nemám tělo zvykle 😂

jannie_s
autor
27. dub 2016

@slecnajohanna díky a nejaké dopady na případné těhotenství nemají?

jannie_s
autor
27. dub 2016

No mám to dostat příšti týden tak už valím Céčko a uvidíme.. Když se mi to povede posunout už teď tak můžu být v črvnu v klidu

slecnajohanna
27. dub 2016

@jannie_s to nevím, to jsem v tu dobu neřešila, ale s tím ti určitě poradí doktor

rousse
27. dub 2016

@jannie_s kyselé ano, ale v citronu toho vitaminu C moc nenajdete - vitamin C je hodně nestabilní a špatným skladováním a louhováním ve vodě se rozpadá. Takže citrony, které k nám domů putují bůhví jak dlouho a pak je ještě skladujeme rozříznuté v ledničce = obsah vit. C nula. Mám to ověřené - dělala jsem tuhle zkoušku v laborce na diplomku a citron nic - to už i brambora měla větší obsah C než citron 😎

jannie_s
autor
27. dub 2016

@rousse mám šumaky a celaskon 🙂

jannie_s
autor
29. dub 2016

No nic, tak evidentně přijem vitaminu C má na mel opačný vliv.. Vypadá to, že to přichází dokonce o týden dřív 😂 na druhou stranu taky dobře, hlavně když to nevyjde na svatbu