Jaké máte zkušenosti s vysazením antikoncepce Sunya?

carmilla
3. dub 2016

Zdravím všechny. Po osmi letech jsem se rozhodla (od června) vysadit antikoncepci Sunya. Miminko ještě neplánujeme, myslela jsem, že po vysazení cca půl roku až rok ještě počkáme, ale dám se do pořádku hormonálně, ujistím se, že jsem "reprodukčně funkční" a tak...Navíc osm let mi připadá již poměrně dlouho a mám pocit, že po této antikoncepci docela zadržuji vodu (v pauzách po vysazení chodím enormně často na malou), nicméně posuny v hmotnosti nějak nesleduji, tak nevím... Navíc tedy z mé strany rapidně klesla i chuť na sex a přičítám to právě i těm pilulkám...Zajímaly by mě hlavně postřehy a zkušenosti těch, které užívaly právě tuto antikoncepci? Zaznamenaly jste nějaké nežádoucí účinky, které připisujete vysazení? Jako např. změny hmotnosti (nahoru/dolů), pleť, chuť na sex, pravidelnost menstruačního cyklu? Děkuji za všechny odpovědi.

raduza258
3. dub 2016

Tuto antikoncepci jsem vysadila přesně před rokem kvůli prodělané oboustranné plicní embolii, brala jsem jí bez problémů 5 let, podle lékařů to byla jasná příčina.....od vysazení mám pleť horší jak v pubertě, hlavně teda před MS ( bude mi 24 v létě), daleko víc se mi mastí vlasy, před menstruací naberu vždycky tak 3-4 kg, ale ty po MS zase zmizí, bez ní před menstruací mám šílený chutě na jídlo a vyjedla bych celou lednici a to doslova....na druhou stranu nejsem tak náladová, mám větší chuť na sex, přestaly mi migrény, mimo menstruaci se necítím tak oteklá..bolesti při MS jsem měla i při ní i bez ní, sílu MS nemůžu popisovat, to je horor už jen kvůli warfarinu, kterej mi po embolii a zjištěné genetice zůstává doživotně a když jsem jí vysadila zhubla jsem najednou asi 6 kg, ale to taky těžko říct, zda to bylo HAK, protože v nemocnici jsem byla schopna jíst stravu akorát brčkem, takže jsem toho moc nesnědla, ze začátku jsem měla MS pravidelně přesně po 28 dnech, po takovým půl roce od vysazení mám MS v rozmezí 28-36 dní.....

endy2002
3. dub 2016

Noo, tak s touto antikoncepci jsem neměla sebemenší problém, naopak jsem i po ní šla váhově dolu, spíše mi vzala chuť na sladké,precpavani se atd... ani vodu jsem při brání Sunyy nezadrzovala... a ani žádné zdravotní potíže... akorát se pritely povedlo ji prestriknout a čekáme miminko...