Je možné otěhotnět tři týdny po interrupci?
Zdravím, cca před 3 týdny jsem byla na interrupci a dnes jsem měla pohlavní styk s kondomem, který bohužel praskl, nevíme jak se to mohlo stát, ale stalo se… přítel ejakuloval, až venku, ale i tak si pro jistotu koupim zítra pilulku po. Myslíte, že je možné vůbec otěhotnět, když jsem celkem před krátkou dobou podstoupila interrupci ?
Stručné shrnutí
- Po interrupci se plodnost může vrátit rychle; v diskuzi uživatelé uváděli, že první menstruace se může objevit za cca 3–4 týdny a na internetu se zmiňuje i minimálně 2 týdny, takže riziko otěhotnění existuje už po 2–4 týdnech.
- Nouzová antikoncepce Postinor (pilulka po) byla v diskuzi doporučována jako okamžité opatření po selhání kondomu.
- Doporučená doba omezení pohlavního styku se v diskuzi lišila; běžně se zmiňuje šestinedělí (6 týdnů), a současně bylo uvedeno, že doporučení může záviset na typu zákroku (farmakologické vs. instrumentální).
Nejčastější otázky
Q: Je možné otěhotnět krátce po interrupci?
A: V diskuzi bylo konstatováno, že otěhotnění je možné; uživatelé zmiňovali návrat menstruace za cca 3–4 týdny a na internetu se objevuje údaj minimálně 2 týdny, takže plodnost se může obnovit brzo po zákroku.
Q: Pomůže pilulka po (Postinor) po prasknutí kondomu tři týdny po interrupci?
A: Postinor byl v diskuzi doporučen jako nouzové řešení po selhání kondomu; jeden příspěvek uváděl, že při ejakulaci mimo pochvu a užití pilulky po by měla být žena chráněna.
Q: Jak dlouho se doporučuje vynechat pohlavní styk po interrupci?
A: V diskuzi převládalo doporučení dodržet šestinedělí (6 týdnů), přičemž jiní uživatelé uváděli, že podle některých zdrojů stačí minimálně 2 týdny a že záleží na typu zákroku.
Q: Kdy může přijít první menstruace po revizi nebo interrupci?
A: Jedna zkušenost v diskuzi uváděla první menstruaci cca po 3–4 týdnech; jiné příspěvky zmiňovaly různou praxi a absenci jednotných pokynů v propagačních materiálech.
Q: Můžu po interrupci hned nasadit hormonální antikoncepci nebo tělísko?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že některé ženy nemohou užívat hormonální antikoncepci; tělísko bylo zmiňováno jako možnost, ale jedna zkušenost popisovala nutnost odstranění tělíska u nerodičky kvůli silným bolestem a krvácení.
Q: Je sterilizace dostupná jako trvalé řešení po interrupci?
A: V diskuzi se objevily příspěvky, že někteří plánují sterilizaci do půl roku a že sterilizaci lze nyní i zaplatit; zároveň se uvádělo, že dřívější podmínky (věk, počet dětí) se měnily a praxe se liší.
Q: Dají v nemocnici po zákroku pacientce písemné instrukce co dělat dál?
A: V diskuzi byly protichůdné zkušenosti: někteří uvedli, že nemocnice/gynekolog obdrželi lékařskou zprávu a instrukce, jiní uvedli, že pacientka žádný papír nedostala a informace si hledala na internetu.
Závěry z diskuze
Shoda
- Otěhotnění po interrupci je možné a plodnost se může obnovit rychle.
- Postinor (pilulka po) je v diskuzi uváděn jako běžné nouzové opatření po selhání antikoncepce.
Sporné názory
- Někteří účastníci tvrdili, že otěhotnění po interrupci je nepravděpodobné, zatímco jiní uváděli, že pravděpodobnost je vysoká.
- Někteří doporučují 6 týdnů (šestinedělí) bez pohlavního styku, jiní uváděli minimálně 2 týdny nebo závislost na typu zákroku.
- Sterilizace je některými považována za dostupnou na vlastní žádost nebo za úhradu, zatímco jiní předpokládají přísnější podmínky (věk, počet dětí).
Otevřené otázky
- Jaké jsou oficiální lékařské doporučení (konkrétní časový interval) pro obnovení pohlavního styku po farmakologickém vs. instrumentálním přerušení těhotenství?
- Jaká je reálná účinnost Postinoru při použití po interrupci nebo po ejakulaci mimo pochvu v krátkém intervalu po zákroku?
- Za jakých konkrétních podmínek a v jaké lhůtě je prováděna sterilizace na žádost nerodiček v praxi?
Zmíněné značky a firmy
Postinor
Zmíněné produkty a metody
Postinor, pilulka po, hormonální antikoncepce (HA), nitroděložní tělísko (tělísko, IUD), sterilizace, farmakologické přerušení těhotenství, instrumentální přerušení těhotenství, revize
Místa a osoby
žádné
@klokanka31 bohužel nemůžu používat antikoncepci s hormonama a tělíska se bojím, když jsem nerodička
Říká se, že otěhotnění po potratu/interrupci je více možné, protože "je tam pohnojeno". Nevím, co je na tom pravdy, ale fakt nechápu, kdo po tom souloží bez dodržení šestinedělí, což ti jistě bylo doporučeno. 🤷🤦
@slecnami V nemocnici, ani lekar mi neřekli co muzu a nemuzu, což mě taky dost udivilo, ale co jsem vyčetla na internetu, tak psali že minimálně 2 týdny
@klokanka31 moje kamaradka, která nerodila, si nechala dat tělísko a muselo jít pryč, měla hrozne bolesti a krvacela, takže mne od toho úplně odradila.
Sestinedeli se odviji od toho, jestli bylo pretuseni tehotenstvi farmakologicke nebo instrumentalni.
Otehotnet mozne je. A dost vysoka pravdepodobnost. Ale pokial ejakuloval von a das si tabletku po tak by si mala byt chranena.
@j.a.n.i radši se sem vůbec nevyjadřuje, když neumíte napsat normální radu, děkuji za pochopení 🙂 jestli se nudíte, běžte dělat třeba něco v domácnosti
A vám neřekli že máte mít 6 neděli šance tam je a hlavně teď tou pilulkou si to vše pěkně rozhazite
@lencaa11 bohužel prave neřekli ani žádný papir jsem v nemocnici nedostala, takže jsem se řídila podle toho co jsem viděla napsane na internetu
Vždy dávají lékařkou zprávu co bylo v nemocnici za výkon a opatreni co má žena dělat třeba se nekoupat ,nesexovat při velkém krvácení jít do nemocnice atd ...to jen omlouváme to že jste si chtěla pořádně z .....🫣🫣
@lencaa11 prisaham ze nedostala, všechny papíry dali mému gynekologovi a já jsem nevidela nic, to samé slečna která byla se mnou na pokoji…
Já mám za sebou tři revize a přímo šestinedělí mi nikdo nedoporučoval. Vše jsem řešila intuitivně (určitě do první menstruace, která přišla cca po třech-čtyřech týdnech). Ani v lékařských zprávách o tom nic nemám, pouze doporučení jak se chovat a na co dát pozor bezprostředně po výkonu (nepoužívat).
Sorry ale píšeš úplné hovna , tělíska se bojíš ale na sterilizaci jdeš , po interupci jsi nedostala žádný papír což je blbost úplná , šance na otěhotnění tam je vždy a na internetu se píše dodržet 6. Neděli ... Promiň ale nám tedy vážně nemusíš psát nesmysly
@agneska7 říkám naposledy, papir jsem nedostala, ten dostal jenom můj gynekolog a tělísko nechci, bojím se ho, když mi nesedne tak peníze jsou akorát v prdeli a sterilizace je jistota a je TRVALÁ, takže přestaňte si hrát na chytré, když víte hovno a jestli máte blbou náladu, tak si to nevybíjejte na mně, ale běžte k psychologovi, pomůže vám to😉
HA nemůžeš, ale Postinor jo? Tělíska se bojíš, protože jsi ještě nerodila, ale do půl roku jdeš na sterilizaci? Na základě čeho ti ji jako udělají?
To už jsou zase nějaký prázdniny, nebo co?
@hezz17 K tomu jsou nějaké podmínky, ne? Zdravotní důvody, věk, počet dětí,...

Já nechápu jak můžete mít styk po interrupci 3 týden?Co třeba dodržet šestinedělí? Otěhotnění je nepravděpodobné.🤦♀️