Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Které nehormonální tělísko je nejlepší?

qz
23. pro 2015

Ahoj, mam 2 mesice po porodu a nechci do sebe uz cpat hormony. Dalsi mimco asi neplanujeme nebo az za 3-4 ci 5 let. Co byste mi doporucily, ze je nej? Bojim se, aby to nevypadlo a abych pres to neotehotnela a mimco bylo tim ohrozeno.

patrusa
23. pro 2015

Take me zajimaji zkusenosti a doporuceni

opicaa
24. pro 2015

Ahoj holky ja měla tělisko 2x jednou pokazde cca 4,5-5 let..Nerodila jsem, měla jsem nejmenší a to nejlevnější nehormonální, obýč, nikdy nevypadlo, nikdy jsem nebyla těhotná, jen delší menstruace a trochu vic bolesti břicha.. 😞 ale dalo se to vydržet, po planovanem vyndání jsem otěhotněla na druhý pokus.. 💜

evapater89
24. pro 2015

Ahoj, ja mela obyčejné zlaté. Chtěla jsem stříbrné a doktro mi řekl, ze je to úplně jedno. A stalo mě tisicovku. Mela jsem ho 3 roky absolutně bez problémů. A po 3 měsících od vyndani jsem otěhotněla. Chtěla jsem prvně gynex jestli to dobre píši, doktor má atestaci s nim zacházet, ale nesoporucil mi jej z duvodu, ze již jsem rodila a mohlo by snad vyklouznut. Ze je lepší pro ženy, které nerodily. Ja do teliska po mincu určit zase půjdu. Hormony nesnesu a telisko je nejmenší zlo a mas klid. 😉

petule0712
24. pro 2015

Přispějí negativní zkušenosti. Mela jsem Mirenu a týden po zavedení mi vycestovalo do dutiny břišní, takze následovalo operativní odstranění s pobytem v nemocnici.

olik76
24. pro 2015

Mam 4 a pul roku goldlilly. Ucel plni, neotehotnela jsem. Ale mam dost hrozny PMS, ktery jsem nikdy predtim nemela, krvaceni silne, dlouhe, bolestive. Chystam se na vyndani a chci zkusit mirenu.

akankeo
24. pro 2015

Tez se hackuji

sereza
24. pro 2015

Ja mela obyc Danu....dr me strasil, ze budou vytoky a silna ms, ale nic. Vsechno v pohode. Po vyndani jsem hned dalsi mesic otehotnela.

nnnadja
24. pro 2015

Mam uz nekolik let danu. Absolutni spolojenost. Jen pozor na brzke zavedeni po porodu. Nechala jsem si zavest 3 mes po porodu a vypadlo. Pak po dalsich trech mesicich a uz je to ok!

cattus
24. pro 2015

taky nad ním uvažuju.. uvidím, až budu mít po porodu.. hormonální antikoncepci užívat nemůžu, takže jiné řešení neexistuje. Po tom, co nám selhal kondom chci mít ještě druhé želízko v ohni, protože druhé dítko zatím opravdu neplánujeme.

qz
autor
25. pro 2015

A myslite, ze je lepsi se zlatem, nebo stribrem? Kdyz uz? Na zlato nebyva alergie, co?

nnnadja
25. pro 2015

Mela jsem zlato i stribro a rozdil nebyl vubec zadny

markyska88
25. pro 2015

@cattus kamaradka si nechala dat nehormonalni telisko, par mesicu fungovalo a pak.... 29. unora ma termin porodu 😀

cattus
26. pro 2015

@markyska88 nedes me...😀

markyska88
26. pro 2015

@cattus no fakt 😒 jsem si plánovala jak si ho po porodu nechám zavést taky, protože hormony nechci a tohle mě dost odrazuje.... Třeba bylo špatně zavedené ? Těžko říct, to by asi doktor nepřiznal.... Naštěstí ta kámoška to bere v úplně pohodě, i když je to už třetí dítko v krátkém čase 😀
@qz k tomu otěhotnění přes tělísko - té kamarádce, o které se zmiňuji, ho ani nevyndávali, normálně se v těhu nechává v těle, jen to doktoři víc sledují, ono to může sestoupit do čípku a způsobit předčasné otvírání. Ale jinak to ničemu nevadí.

akankeo
26. pro 2015

@markyska88 nic neni stoprocentni, leda tak nemit sex viz me dve deti a treti na ceste. Dokonce ani sterilizace, ktera by pri mem stesti skoncila tak akorat mimodeloznim tehu... Pres HA sem otehotnela, telo ji proste prestala akceptovat, kamaradka ted pres HA tez, ale u ni to ma aspon vysvetleni, brala antibiotika... Kondom praskne atd...

qz
autor
27. pro 2015

No tak nevim, holky, hormony uz ne, diky kortikoidum mam velky problem s imunitou, skaredy atopak vznikly premnozenim kvasinek, drzim dietu a mazu zinkem a muzu se uskrabat, pokud bych do toho ted znovu vlitla, bylo by to jeste horsi a zas by dlouho trvalo, nez by dieta vubec zacala zabirat, kdo nezna, nepochopi, v tehu se mi to strasne rozjelo, tak bych rada neco spolehliveho a nehormonalniho. Tak to vypada, ze asi kondom ☹ ale to nechceme ani jeden.

nnnadja
27. pro 2015

@qz Nehormonalni telisko stoji 1000,- ja byt tebou,tak to vyzkousim. Telisko je jedna s nejpolehlivejsich metod - musi byt ale zavedeno spravne. A to jestli je spravne zavedeno zkontroluje dr.na ultrazvuku raz dva. Kdyz mi vypadlo, citila citila jsem, ze je neco jinak...

patrusa
27. pro 2015

@qz jeste existuji spermicidni globulenebo gely, ktere se zavadeji pred stykem. Ty likviduji spermije hned na zacatku. Ale nevim, zda ve vasem pripade je to vhodne

kami1984
27. pro 2015

Mám nahoru podruhé. Poprvé jsem ho měla po porodu 2roky a po vytáhnutí hned 1.cyklus se zadařilo;) Teď mám tělísko 3/4roku,klasicky měděné tuším, platila jsem 700Kč a spokojena. Díky kojení ještě ms nepřišla, ale u prvního byla pravidelná a do 4dnů.zavádění i vyndání v klidu.

kami1984
27. pro 2015

Ne nahoru ale nehormonalní;)

dita1979
27. pro 2015

Také by mne to zajímalo, píšete zlaté nebo stříbrné? Tomu moc nerozumím, můžete napsat s jakým nehormonálním jste byli spokojené?

bartovka83
27. pro 2015

Ja mam již rok nehormonalni s mědi a spokojenost. Stalo kolem 900,- Jediná komplikace u mě byla, že první se nepodařilo správně zavést, měla jsem díky predchozimu užívání HA slabou menstruaci a telisko se zavádí právě při ní. Takže jsem další měsíc musela na vyndani a zavedeni nového. Po té asi dvě kontroli utz že hw telisko na správném místě. Jediné co, tak přibližně první čtyři menstruace byly ocistec, takhle silně jsem nikdy nekrvacela. Dnes už vše v normálu, jen trošičku silnější než s HA.

numesulidu
7. led 2016

Měla jsem cca 1 a 1/2 roku nehormonální tělísko se zlatem Goldlily,než jsems ním otěhotněla.
Za mě nehormonální nee 🙂

qz
autor
7. led 2016

Holky, tak ja zatim kondomy, nejsem uplne zdrava a mohlo by se neco rozjitrit. Uz se jinak divam i na to hormonalni, ale prece neni pravda, ze se uvolnuji hormony je tam, ne?

keckemet
24. led 2016

Hormony z iud zvyšují vazkost hlenu a tím neprostupnost spermií a snižují motilitu vejcovodu

roznickovao
26. led 2016

Já si taky stále nemůžu vybrat které nehormonální tělísko si nechat dát,zda klasickou Danu,nebo zlaté či stříbrné.Jsem atopik a třeba šperky mohu nosit jen zlato,stříbro a chirurgickou ocel a vůbec nevím jestli by mi třeba měděný uvnitř nevadil?Nemáte některá zkušenost?

Sem začni psát odpověď...

Odešli