Měníte antikoncepci po určité době?

tlapka77
28. led 2015

Ahoj, beru už několik let jednu a tu samou antikoncepci a přemýšlím, zda by nebylo vhodné ji změnit. Máte nějaké zkušenosti, měníte prášky po určité době?

maru84
28. led 2015

Já jsem brala přes 10 let. Asi 3 roky po začátku braní mi chtěla jiné prášky dát doktorka, protože ty moje nebyly uplně vhodné (Diane 35, později stejné pod názvem Minerva, které ve Francii zakázaly asi před dvěma lety) Zkusila jsem tedy jiné a "MS" přicházela dříve a celkově mi nevyhovovaly. Vrátila jsem se k Minervě. A pak asi za dva roky pokus další doktorky zase o výměnu a zase mi hodně nevyhovovaly. Tak jsem se zase vrátila. No a po vysazení uplně v minulém červnu už bych HA nikdy nebrala.

mafeska
28. led 2015

@tlapka77 ano vystřídala jsem ale spíš proto, že do mě začala hučet doktorka, co si tak pamatuju tak mi tvrdila že se přestávají vyrábět ale spíš to na mě působilo že proti niím něco má 🙂 , byla jsem s nima max. spokojená - cilest a teďka mám lindynette 20, naštěstí taky vyhovují.

mandala
28. led 2015

Někde jsem slyšela, žeby se měly měnit - nevím po jaké době - ze zdravotního hlediska, ale co je na tom pravdy, nevím.