Tělísko? Nebo jiná antikoncepce? Zkušenosti 🙂

novamamina
10. led 2021

Ahoj holky, přemýšlím jakou antikoncepci zvolit. Před 14 lety jsem brala klasické prášky. Vyzkoušela jsem jich několik. Po všech jsem nekontrolovatelne kynula. A chuť na se nebyla žádná. Pak jsem je vysadila a dávali jsme si pozor s tím, že dítě někdy chceme. Po pěti letech jsme si řekli že je čas a hned jsem otěhotněla. Po porodu jsme si zase dávali pozor, ale shodli jsme se že další dítě (alespoň pro zatim) nechceme. Uvažuji nad teliskem. Ale dost váhám, nečtu zrovna pěkne věci na něj. Takže otázka zní, jakou máte vy antikoncepci a jak jste spokojené. Díky 🙂

alenqa
10. led 2021

@novamamina zdravím, ja používám kroužky Ornibel, a super, tri tydny s kroužkem, 1 týden bez.

agneska7
10. led 2021

@alenqa můžu se prosím zeptat na kolik vás cca vyjde tato antikoncepce na měsíc ?

novamamina
autor
10. led 2021

@alenqa a nevypadáva nebo tak něco? Ale to působí hormony jen lokálně?

barmil
10. led 2021

@novamamina vypadnout to může, může to i prasknout, nebo zlomit, na jaře stahovali nějaké šarže... A uvolnění hormonů probíhá normálně do krve

klokanka31
10. led 2021

@novamamina Já mám injekci Depo provera, a jsem spokojená. Jednou za 12 týdnů si zajdu aby mi to píchli, a nemusím na nic myslet.

amazonkajanik
10. led 2021

@novamamina mám globule pharmatex. Chtěla jsem pesar,ale nepřipadá u nás v úvahu. Nevýhoda obojího,musí se aplikovat před sexem,stejně jako kondom. Jen globule musí počkat 5min

te_reza
10. led 2021

@amazonkajanik to mě zajímá ☺️to máš jenom to? Sex máte normálně do konce nebo ne? Hledám nějakou neinvazivní metodu a přerušovanýmu styku nevěřim a ani mě nebaví 😂

lenka421
10. led 2021

Dobry den, sama jsem nad teliskem uvazovala, do te doby nez jedna moje znama i s teliskem otehotnela a pak jedna komplikace za druhou... nevim ale jaky typ mela

novamamina
autor
10. led 2021

@klokanka31 to mi přijde zrovna dost hrozné. Dnes jsem si o ní četla a je to teda docela drijak

novamamina
autor
10. led 2021

@amazonkajanik ano, také mám doma pharmatex. Ještě nevyzkouseny

rezusesmichy
10. led 2021

@novamamina Ja ji mám taky a jsem spokojená. Každá hormonální antina je vlastně driak. U injekce je jediná nevýhoda... Kdyz ti nesedne tak to musíš vydržet.

klokanka31
10. led 2021

@novamamina Si myslím že každá antikoncepce má plusy i mínusy... Zase já od známých slyším negativa na tělíska...

klokanka31
10. led 2021

@lenka421 Jedna moje známá (47let) měla tělísko, pak tři týdny krvácela, tak šla na gyndu, no tělísko bůhvíkde, zavedli zpátky na místo, ale problémy dál, tak šla na pohotovost a zjistili že má zamlklé těhotenství, a tělísko zase bůhvíkde posunuté. Každá antikoncepce je sázka do loterie...

holkaokomodra
10. led 2021

@novamamina taky jsem nesnesla hormony, žádné. Takže jsem měla tělísko, priplatila jsem si za stříbrné nehormonalni tuším tenkrát cca 1200, takže zadna hrůza a spokojenost byla maximální.

amazonkajanik
11. led 2021

@te_reza jen to a působí až 4h, takže v pohodě. Jako doktorka mi tvrdila,že to není 100% ochrana, ale já už HA nechci a správná velikost kondomů se nám blbě shání

novamamina
autor
11. led 2021

@klokanka31 jaká negativa prosím? To mě zajímá

novamamina
autor
11. led 2021

@holkaokomodra já čtu ze se u těch nehormonalnich telisek krvácí ze začátku hodně a pak různe, že cyklus u nich v podstatě není

novamamina
autor
11. led 2021

@rezusesmichy já se bojím že zase nakynu když budu mít takovou antiko.

holkaokomodra
11. led 2021

@novamamina nevím mě se to nestalo, já měla MS pravidelně, zavedení i vyndání vůbec nebolelo

novamamina
autor
11. led 2021

@holkaokomodra šťastná to žena 🙂

holkaokomodra
11. led 2021

@novamamina to asi jo 😊 já jsem si moc nemohla vymýšlet, tak jsem do toho šla a fungovalo to

rezusesmichy
11. led 2021

@novamamina Ja ji mám půl roku a nepribrala jsem, akorát teď přes vánoce jo, ale za to antina nemuze😃

klokanka31
11. led 2021

@novamamina Myslíš u tělísek? Špinění během měsíce, tělísko se může pohnout někam mimo, záněty... A prý chlap to tělísko u sexu cítí 🤔

margriet
11. led 2021

@novamamina Když jsem řešila po porodu antikoncepci se svojí gynekoložkou, tak mi tělísko nedoporučila. Že pokud chceme ještě další dítě, tak to není nejvhodnější. Ale bavily jsme se teda o nehormonálním tělísku, já totiž hormonální antiko nesmím. Takže je to buď na chlapovi nebo pak ten už výše zmíněný Pharmatex.

priefi
11. led 2021

@holkaokomodra v čem je stříbrné lepší než klasické? A neměla jsi po něm nějaké bolesti, zejména u MS? A z jakých kovů se ještě dělají, krom klasických a stříbrných?

novamamina
autor
11. led 2021

@klokanka31 no to je další věc. To taky píše hodně holek že to chlap cítí. Teda sakra práce, je to alchymie 😀

klokanka31
11. led 2021

@novamamina Já taky měla plnou hlavu jakou si dát. Nakonec jsem byla skoro rozhodnutá pro injekci, a když doktorka po šestinedělí řekla že jsou dvě možnosti - tělísko nebo injekce, volba byla jasná 🙂

leilinka1234
11. led 2021

Mohla bych se připojit do diskuze s otázkou, zda má někdo nitroděložní kuličku? Zaujala mě z těch druhů antikoncepce asi nejvíc.

holkaokomodra
11. led 2021

@priefi asi v ničem 😁 já ho tenkrát vybírala jen pro pocit, že jako nebude úplně obyc 😁🙄 ještě se dělá i zlaté, myslím, ale vlastně je fakt, že druhé tělísko bylo to obyc měděné, u něj se mi zkrátil cyklus na 24 dní, což mohlo mít i jiný příčiny, ale po jeho vyndání se to zas upravilo.... Ale stejně jsem byla spokojená u obou

novamamina
autor
13. led 2021

@leilinka1234 na toto téma jsem založila včera extra diskuzi 🙂