Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Mirena zavedena o půl roku déle, máte zkušenost?

malinkaelinka
28. kvě 2016

Nedávno jsem kvůli přestěhování změnila gynekologa, byla jsem na první prohlidce, doktor velmi pečlivý a sympatický. Mám zavedenou Mirenu, v srpnu mi bude končit a zatím nevím, jak dál, další asi nechci, dítě hned taky ne...řekl mi, že ji můžeme vyndat klidně až v lednu, že se nic neděje, ať si to pomyslím...googlila jsem a nic jsem nenašla, řekl mi, že jen vyprchaji ty hormony a dal bude fungovat jako klasicka dana...máte nektera takovou zkušenost? není Mirena moc malá nebo z jiného materiálu atd, skutecne i po vyprchani hormonu bude fungovat dál? Radši předem hledám informace...

malinkaelinka
autor
23. srp 2016

Nikdo asi zkušenost nemá, tak doplním informaci, kdyby na otázku někdo narazil. Mám strach, že Mirena by pak už nefungovala, takže za 14 dni jdu na vyndání, pěkně v termínu a co bude pak, to nevím 🙂 budeme přerušovat, možná Pharmatex....tak snad to bude funhovat

zabzulka
23. srp 2016

Zdravím, já měla Mirenu o deset měsíců déle než je oficiální termín a za mě ok. Otěhotněla jsem plánovaně až půl roku od vyjmutí

zabzulka
23. srp 2016

Doktor mi potvrdil,ze budu chráněná i nadále, klidně i rok "po"

malinkaelinka
autor
23. srp 2016

@zabzulka když ja z toho mám fakt obavy...když otěhotnim, ok, není mi 15, nevadilo by, ale když otěhotním s Mirenou, musela bych na potrat...

malinkaelinka
autor
10. pro 2016

Tak jsem nakonec na vyndání nešla, Mirenu "přenáším" cca 4 měsíce a zatím vše ok..menstruaci pořád nemám....ale už uvažuju o vyndání, jen to nemůžu nacpat nikam do diáře 🙂