Nehormonální nitroděložní tělísko, ano nebo ne?

natyvydra
16. srp 2019

Dobry den, rada bych se zeptala, zda je tu nejaka zena, ktera si nechala zavest nehormonalni nitrodelozni telisko (NNT), jeste predtim nez mela deti? Beru 5 let hormonalni antikoncepci a uz ji nechci brat, mam totiz az panickou hruzu z toho, ze mi nepujde otehotnet, nevim, jestli jsem jenom paranoidni nebo co, ale opravdu se moc bojim, ze tim dlouhodobym uzivanim se neco pokazilo/pokazi a otehotnet mi nepujde. Proto me zajima NNT. A to co me zajima nejvic - zda nebudu mit problem s pocetim po vyjmuti teliska (chtela bych ho na tri roky).. a hlavne, zda zavedeni teliska neboli? z toho mam velky strach, jsem na bolest velmi citliva a to, ze se to provadi bez jakekoli anestezie me od toho odrazuje... Budu moc vdecna za vase zkusenosti, diky 🙂

krista25
16. srp 2019

Ahoj já měla před těhotenstvím obyčejnou Danu a teď ji mám po porodu zase. Všechno v pořádku, s otěhotněním problém nebyl 😊. Jen že začátku jsem měla silnější MS ale to už se taky srovnalo a teď sem ráda když se dostaví jednou za 35 dní 😁😁😁Zavedení není nic strašného, je to je trošku nepříjemné ale rozhodně nic co by se nedalo vydržet. 😊

konidana
16. srp 2019

@natyvydra zavedeni je dost nepříjemné. Take jsem dost citlivá a dala jsem to. Ale musela jsem byt odpocata najedena a v klidu. U druheho teliska(po 6 letech) jsem toto podcenila, moc jsem nejedla ten den, a složila jsem se tam tesne po zavedeni. Ale pak uz zase dobry, rozdejchala jsem to a mohla odjet domu. Ted mam doufam na dalsich 5 let klid

natyvydra
autor
16. srp 2019

@krista25 dekuji za reakci 🙂 tak snad se brzy odhodlam a prekonam strach z toho zavedeni.

natyvydra
autor
16. srp 2019

@konidana ..toho se prave nejvic bojim, ze to bude bolestive a slozim se tam 😃 Nemohla byste ten pocit k necemu prirovnat?

krista25
16. srp 2019

Je to jen tlak, když roztáhne ty,,nožky😁'' u tělíska tak to pichne, pak ucitis tlak a následně za to zataha jestli drží 😊ale je to vážně v pohodě 😊otázka minuty 😊😁a pak tě objedná na kontrolu za 6 týdnu cca jestli se po MS nehnulo. 😊A jestli ho nepotřebuješ zkrátit(to poznáš až po sexu)😁jestli tě tam netlačí při nějakých polohách 😉

pipi_puncocha
16. srp 2019

@natyvydra pro mě to byla nejhorší bolest co jsem zatím zažila. Měla jsem pocit, že při tom ztrácím vědomí bolestí, nemohla jsem ani brečet, nic. Ale zase pak ten klid 5let je fajn. Na vyndavání jsem si vzala něco na utlumení a šlo to. (Podotýkám, že jsem ještě nerodila, pak asi budu s tou bolestí mluvit jinak)

natyvydra
autor
16. srp 2019

@pipi_puncocha teda vy me desite. Jsou na to dost ruzne nazory koukam... tak jeste uvidim. Take jsem jeste nerodila, proto ten strach z bolesti. Ja hlavne nikdy v zivote nemela jeste zadny zasah do tela, ani mi netrhali zub, zadne siti, proste nic, jen mi brali krev a davali injekci 😂 Snad to nejak preziju.

agneska7
16. srp 2019

Zkušenost nemám ale také o tom přemýšlím ale zavedení se fakt nebojím spíš teda ta spolehlivost je spí 50 na 50

natyvydra
autor
16. srp 2019

@agneska7 to mate pravdu no 😏 Cetla jsem, ze i pres to telisko spoustu zen otehotnelo...

tomvic
16. srp 2019

Ja si ho nechala zavest pred 5 lety, tedy nekdy v 17 letech, z duvodu trombofilni mutace, kdy mi nebylo doporučeno nic hormonalniho. Nevim presne jake jsem.mela, vim jen ze to byla ta nejmenší mozna velikost a bylo z mědi. Zavádění hodne nepříjemná vec, ale behem 3 minut hotovo, cely den pak velka únava. Na cizí těleso.jsem si zvykla hned, na bolest jsem taky brzy zapomněla. První dve ms jsem mela silnejsi jak obvykle, ale.délka stejna. Pak se to srovnalo a na od te doby vzdy na den presne. Letos v únoru jsem po 4.5 letech mela urcite bolesti, nakonec to bylo dislokované tělísko, vyndali mi ho a tyden na to.neplánovaně otěhotněla. :D asi to tak chtel osud, ale hned jak to půjde tak opet chci tělíska 🙂

natyvydra
autor
16. srp 2019

@tomvic dekuji za zkusenost. Mam z toho cim dal vetsi strach 😂 Treba se jednou prekonam

pavses
16. srp 2019

@natyvydra Měla jsem ho třičtvrtě roku a pak jsme zjistili, že jsem mimoděložně těhotná, takže operace, pak docela dlouhá rekonvalescence. Zavedení bylo docela nepříjemné, ale dalo se. Kdyby nebylo toho mimoděložního, byla jsem s ním moc spokojená. Bohužel ze svého okolí znám další 2 případy, které měly takovou komplikaci. Za mě tedy už v životě ne! Teď mám vaginální kroužky, sice to vyjde dráž, ale nejsou s tím obecně žádné problémy.

zlorenka
16. srp 2019

ja mam teda hormonalni (Levosert na 5 let, zadna ms, po vysazeni se da hned otehotnet) Pocitove bylo zavedeni stejne neprijemny jako ster z cipku. Je to otazka par vterin 🙂

lnk84
16. srp 2019

@natyvydra Osobně jsem ho nikdy neměla, ale znám z okolí minimálně dvě ženy, které s ním otehotnely a jednu, která dostala takovou infekci, že přišla o celou delohu... a taky jednu, která je s ním spokojená..

natyvydra
autor
17. srp 2019

Dekuji vsem za reakce a napsani svych zkusenosti 😊

anguly
17. srp 2019

Já jsem nad ním uvažovala, ale odradilo mě, že je větší riziko mimoděložního těhotenství a doktor mě strašil, že nehormonální tělísko velmi často způsobuje velké záněty v malé pánvy... Že mám spíš uvažovat nad hormonálním. Tak jsem se na to vykvajzla úplně...

codal
18. srp 2019

@natyvydra já jen k tomu zavedení, mě to vůbec nebolelo;).. přitom mě ségra varovala, že je to hrozný,ale já krom většího tlaku bolest necítila. Jediny, čeho se bojím, je ta případná delší a bolestivější ms, já jsem po porodu a zatím jsem to nedostala, tak nemůžu soudit. Jo a partnerovi byly nepříjemné ty šňůrky, tak jsem je musela nechat zkrátit.

martiem
21. srp 2019

Měla jsem nehormonální tělísko GyneFix a nikdy víc!!! Měla jsem hrozné problémy, kterých jsem se zbavovala tak 2 roky po vyndání:(

karoli81
25. únor 2020

Po přečtění vašich odpovědí už važně nevím ,jestli jít do toho nehormonálního tělíska.Tak nevím....🙂

zizulka2008
Autor odpověď smazal
Zobraz
zizulka2008
25. únor 2020

@karoli81 zavedeni jsem skoro necitila,jen stipnuti, ze zacatku jsem brala ascorutin na upravu krvaceni,po vyndani jsem otehotnela ihned,zadne problemy jsem nemela😉 ale kamaradka s nim otehotnela 🤷‍♀️😁

karoli81
26. únor 2020

Díky,ale já už nechci otěhotnět