Nitroděložní tělísko Mirena. Máte zkušenost?

baradolezal
21. únor 2011

Ahojky,
vim ze tyto temata zde jiz byla otevrena, ale s docela starsim datumem a v dnesni dobe je ten vyvoj (vseho🙂 docela rychly.

Proto bych se chtela zeptat, jake mate nejnovejsi zkusenosti s timto teliskem... Dnes mi ho nabidla doktorka - predtim jsem brala prasky, sem tam zapomela a mame Katerinku 🙂
Osobne se mi zda, ze ma docela dost vyhod - budu kojit, nemusim hlidat prasky, je na docela dlouho a v neposledni rade - kdyz spocitam kolik dam za tech pet let za pilulky, cena mi prijde luxusni (cca 6000 Kc) Jenze co negativa? Jsou nejake?

Napiste prosim jakekoli zkusenosti a napr. pokud i pouzivate ci znate i jine znacky!!!

Dekuju 🙂

keny123
14. zář 2015

ahoj ..uvažuji v budoucnu o této antikncepci ale mám dotaz slyšela jsem že při nitroděložním tělísku se nemužou používat tampony?co je na tom pravdy?a nebo menstruace při mireně vůbec není??děkuji

fiollette
15. zář 2015

@keny123 Tampony se můžou používat pro jistotu až tak měsíc po zavedení tělíska. S MS při tělísku je to různé a dopředu vám nikdo neřekne, jak na tom budete vy. Mám známé, co ji při tělísku nemají vůbec nebo tak normálně. Můžete taky jen špinit nebo budete mít MS silnou. Taky mám známou, co permanentně špinila a tělísko šlo ven. Je to risk. Já už bych si ho nedala. Jsem nějaká vyjímka z xx, mám jiný tvar dělohy než je normální(což jsme předtím nevěděla) a tudíž mi tam tělísko usazovali několikrát. Rok trvalo než se mi MS nějak srovnala ale ani teď to není nic moc. Sice je slabá, ale už jsem ji měla i 2x za měsíc. Navíc i přes to několikanásobné usazovaní nesedí tam,kde by měla, ale je to v rámci nějaké tolerance. Tudíž mám i obavy, zda bych si tamponem tělísko nešoupla níž :-/

keny123
15. zář 2015

@fiollette díky za názor mě jako jin antikoncepce proste nenapada ...prášky už brat nechci :(

fiollette
16. zář 2015

@keny123 Já si taky říkala že tělísko bude lepší varianta. Bohužel ne pro mne. Zatím ho sice mám, ale až mě to dožere, tak půjde ven klidně i dřív a pak zase zpět asi k práškům. Nebo kouknu, jaké jsou ještě další možnosti, ale myslím, že jich moc není :-/

lucy.l
16. říj 2015

Ahoj všem kdo si chtějí dát do těla tento hnus!

Mirenu mám zavedenou 3,5roku, minulý týden jsem zjistila, že jsem v 9tt, rozhodli jsme se, že si miminko necháme, na utz MIRENU nenašli, včera miminku bohužel přestalo tlouct srdíčko, udělali mi rtg a MIRENU našli v DUTINĚ BŘIŠNÍ :(
v úterý mě čeká nástup do nemocnice, ve středu operace, pak samo neschopenka v práci, jizva k tomu má fobie z nemocnic .. jsem z toho hotová a opravdu všechny před tímhle varuji. ☹

keny123
16. říj 2015

@lucy.l šmarja bože... :( to je hrozné čím procházíš to je mi strašně moc líto :(

lucy.l
16. říj 2015

@keny123 Moc děkuji, každopádně já s antiko končím,jakoukoli, raději budu mít další tři děti ...
jsem ochotná si hlídat plodné dny a zbytek je na manželovi ...
Vám moc držím pěsti ať se miminko podaří, mám podobně staré děti ..a jednou, do dvou let bych taky moc chtěla třetí

keny123
16. říj 2015

@lucy.l my jse ěli v plánu jen dve ..ale je mi teprve 28 a touha velikááá 😵 😵 jinak jse nad mírenou uvažovala :(

lucy.l
16. říj 2015

@keny123 mě je 30 🙂

maxinkaa
26. říj 2015

Holky, mirena mi byla vyjmuta v červnu, od té doby každý měsíc před MS mám příznaky, jako v těhu. Máte s tím zkušenosti? Žádnou antikoncepci už neberu.

marrieta1983
16. led 2016

Holky, pridam se k teto diskuzi... Mirenu jsem si nechala zavest pred rokem. Predtim jsem cetla spoustu diskuzi, nazory negativni i pozitivni. Rozhodla jsem se, ze az ji budu mit rok, napisu co a jak.
Hned od zavedeni jsem v podstate neustale spinila. Mesic na to mi byl zjisten zanet u praveho vajecniku. Prelecil se antibiotiky, nicmene spineni trvalo dal. Navic pri sexu jsem telisko vzdycky citila. Asi pul roku po zavedeni jsem prestala kojit a dostala prvni MS, ktera trvala 15 dni. Mezi dalsimi MS jsem stale spinila. Moje gynekolozka mi rekla, ze to tak muze byt, ze se telisko usazuje. Presne 11 mesicu po zavedeni jsem dostala vysoke horecky a skoncila v nemocnici. Diagnoza - zanet velikosti tenisoveho micku na pravem vajecniku a ve vejcovodu. Dostavala jsem silna antibiotika, zanet se nezmensoval. Telisko muselo ven, pod narkozou, protoze ho nebylo za co vytahnout. Dratek se zasunul cely do delohy, poskodil se, vytahovali ho po kouskach a telisko bylo uplne prekroucene a na jinem miste nez melo byt. Nakonec jsem musela na operaci, kde mi museli vycistit celou brisni dutinu, vzit slepe strevo, kousek tlusteho streva a oriznout vajecnik - vse bylo rozleptane a postizene zanetem.
Takze za me Mirenu uz NIKDY vic! V nemocnici mi rekli, ze zanet zpusobilo telisko a vzhledem k tomu, v jakem stavu ho nasli, tak to vypada, ze bylo od zacatku spatne zavedeno, mozna dokonce vadne.

rybickamalicka
16. led 2016

Ja mam mirenu dva roky a vse je v naprostem poradku. Nemam ani menstruaci. Doufam, ze to takhle v poradku bude i dal.

syvunka
16. led 2016

Tak ja bohužel menstruuji stále a dokonce daleko déle,nekdy i 10 dní. Navic se mi i docela zhoršila pleť,takže ja s ni spokojená moc nejsem 😒

lucy.l
18. led 2016

@marrieta1983 šílené,je mi to líto,tento hnus by měli opravdu zakázat!

shellby325
21. led 2016

to je strašné ..moc mi to je líto a přeji všem už jen samé zdraví a hlavně klid 🙂 ...naštěstí jsem si to rozmyslela a nenechala si tělísko dát...to jsou neuvěřitelné příhody...mi s se manželem rozhodli že si nechám podvázat vaječníky ..další těhu nepřipadá v úvahu mám tři děti a nechci brát už ani antikoncepci...ještě to chvilku potrvá ale raděj volím definitivu ....holky držte se 🙂

reruna
1. únor 2016

Mela jsem mirenu 5 let, menstruaci jsem nemela, coz byla velka vyhoda, ale vyndavani bylo docela hruza, znovu si ji uz nedam a budu rada, kdyz to vyndani prezju bez nejake infekce. Z negativnich ucinku, ktere byly popsany v pribalovem letaku jsem jich mela hodne, ale vse takove neurcite, ze az po par letech jsem to zacala pripisovat mirene, napriklad spatna nalada, nervozita, agresivita, pokles chuti na sex, nedostatek horciku, krece a breneni v noze, nafoukle bricho, zazivaci problemy a opakujici se mykozy

fidorka01
1. únor 2016

@reruna jj já teda nemám mirenu tak dlouho ( jenom 2,5 roku),ale jediná výhoda je doopravdy menzes. Vůbec nemám,ale za to nechut na sex je celkem problém.

reruna
1. únor 2016

@fidorka01 jo jeste financni vyhoda me napadla, to je fakt, ze uspora to byla celkem velka, ale jsem rada, ze ji mam venku, doufam, ze vse, co jsem pripisovala mirene se zlepsi, mozna to bylo jen psychicke, ale stejne... No za rok damvedet, jestli se citim lip. Zadnou HA zatim nechci

lucy.l
1. únor 2016

@reruna jak se teď budete chránit?

mercedesse
19. únor 2016

@reruna právě řeším stejný problém, jsem strašně podrazdena a pořád naštvaná a at teď mě napadlo, ze je to t eliskem. zlepšila se vám nálada po vyndaní. Už jsem z toho úplně špatná. Kricim na děti a nedokážu to ovladnout.

mercedesse
19. únor 2016

akorat u me je jeste možnost, toxoplasmosa. taky může působit na psychiku, ale te se nezbavim

reruna
19. únor 2016

@lucy.l kondomy
@mercedesse uz ji mam venku 3 tydny a zatim zadny zazrak, ale pry to trva, nez se telo zase da do poradku. Ted cekam, jestli zacnu normalne menstruovat, tak jsem takova nervozni z toho, ze nevim, kdy to dostanu.
Vyndani bylo dost hnusne a bolestive i pres injekci proti bolesti, ale podarilo se, nemusela jsem pod narkozu, cehoz jsem se bala, tyden jsem krvacela, ale ne moc.

mercedesse
19. únor 2016

@reruna díky, asi taky půjdu do v yndani, za pokus to stojí. Jen máme před sebou wellness víkend. tak se objednam az po tom. Ještě pořád přemýšlím co dál. Ale hormony už nechci a danu taky ne.

reruna
19. únor 2016

@mercedesse jestli ti nevadi telisko jako takove, tak dneska uz existuji mnohem lepsi varianty nez dana, zkus pohledat nehormonalni teliska, ja uz do zadneho teliska nejdu kvuli zavadeni a vyndavani

mercedesse
19. únor 2016

@reruna tělisko uz ne, dál musím pohledat.

sylvinka
1. bře 2016

Zkusím se zeptat, budu ráda, když mi své odpovědi zopakujete 🙂

Co vás nakonec vedlo k rozhodnutí dát Mirenu ven??

Já jsem opravdu moc chtěla, aby u nás fungovala, ale čím dál víc jsem přesvědčená, že musí ven.
Zavedená mi byla před rokem, následovalo měsíční slabé krvácení, pak dlouhé špinění, po půlroce se to jakž takž uklidnilo, i kdž úplně bez zašpinění to nebylo. Celou dobu jsem kojila. Před novým rokem jsem dostala první MS po porodu a od té doby hrůza - mezi prvními dvěma MS jsem slabě krvácela skoro pořád, pak to zmírnil Ascorutin, takže se sem tam našly i dva dny bez špinění ☹ Teď zase ascorutin neberu a není den bez zakrvácení - slabého, ale neustále přítomného.
Navíc strašné problémy s náladou, mám teda teď i jiné problémy, ale už si myslím, že jim Mirena jen přihnojuje ☹

mercedesse
1. bře 2016

@sylvinka dla bych ji ven, ja nekrvacim, ale nálada totálně na prd. Ven půjde hned po romantickém víkendu, kterej máme v plánu na začátek dubna. Tam by se mi krvácení fakt nehodilo.

sylvinka
1. bře 2016

@mercedesse Děkuji za reakci. Jak máš Mirenu dlouho? A co plánuješ pak za antikoncepci? Já mám výběr velmi omezený, takže čím dál víc uvažuji o podvázání vaječníků.

mercedesse
1. bře 2016

@sylvinka mám ji cca 2,5 roku a vůbec nevím, asi jen pesar, protože hormony už nechci

reruna
1. bře 2016

@sylvinka no me koncila, mela jsem ji 5 let a menstruaci jsem nemela, kdybych to melamjako ty, tak bych ji dala aso ven hned. Jak jsem psala ja mela takove neurcite problemy, ktere jsem si az ten posledni rok davala do souvislosti s mirenou, ale kvuli pohodli bez menses jsem ji nechala. Dalsi uz ale nechci, hlavne kvuli komplikovanemu zavadeni a vyndavani a take nechci uz hormony, moje segra napriklad prodelala zilni trombozu a reklo ji, ze je to z antikoncepce, takze jestli mam nejake rodinne zatizeni, uz to nechci dal pokouset.

Chci se zeptat tech, co si nechali mirenu vyndat, za jak douho jste dostali normalni menstruaci? Ja ji mam venku mesic a furt nic, muj doktor chce, abych pristi tyden prisla na kontrolu a pripadne injekce na vyvolani menstruace, cili zase nejake hormony a to nechci...