Otěhotnění při používání antikoncepce Minerva

kikcinka
30. pro 2017

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jestli někdo neví, jak je to s otěhotněním při používání antikoncepce Minerva. I když je v jednom platíčku 21 tabletek, tak tato antikoncepce brání proti otěhotnění celý měsíc, tedy i v těch 7 dnech, kdy se prášky neberou a měla by přijít menstruace?
Děkuji za odpověď.

monculais
30. pro 2017

Já Minervu brala a vždycky jsem počítala s tím, že v pauze chráněná nejsem. Kamarádka ji bere do teď a jí gynekolog řekl, že chráněná je i v těch 7 dnech. Nikdy neotěhotněla. Já bych se pro svůj klid chránila jinak. Už jen proto, že antikoncepce není 100% a hodně holek otěhotnělo i přes braní. Nepokoušela bych "štěstí"

verinikki
30. pro 2017

No ví to určitě lékař, který Vám ji předepsal, takže bych být Vámi budoucí dotazy ohledně antikoncepce směřovala na něj v momentě kdy Vám ji předepisuje.
Každopádně teď k tomu, co řešíte. Jakmile berete Minervu, je cyklus řízený a samozřejmě jste chráněna celý měsíc (ochrana nespočívá v braní pilulky, ale v udržování hladiny hormonů v krvi) - pokud berete pravidelně, takže nemusíte mít strach a ani používat jiné metody ochrany. Je vždy ale třeba počítat, že 100% není nikdy žádná ochrana, ale to u prášků z důvodů např. nepravidelnosti v užívání nebo nemocí, interakci s ATB, atd.
Ostatně viz příbalový leták.

misa357
31. pro 2017

@monculais WTF?????

misa357
31. pro 2017

@kikcinka Přesně, jak píše @verinikki. Snad ti k tomu doktor něco řekl a máš pribalovy leták! Protože brát na internetu koupenou antinu bez předpisu, je vo držku. To fakt nedělej.

monculais
31. pro 2017

@misa357 Co nechápeš na odpovědi?

dura175
31. pro 2017

@kikcinka Pokud se HA užívá správně, tak je ochrana i v 7denní pauze. Ta spolehlivost se samozřejmě mění v průběhu braní, v prvních 7 dnech braní platíčka je nebezpečí při zapomenutí vyšší, s dalšími tabletkami klesá. Vliv na spolehlivost mají také některá antibiotika, střevní obtíže (pilulka se nestačí vstřebat) a například i preperáty s třezalkou.
Ale proboha, ženy, pokud si nejste jisté, ptejte se lékaře, lékárníka a nebo si prostě přečtětě příbalový leták. Příbalové letáky jsou i na internetu.

miskamysicka
1. led 2018

Jsi chráněná i v týdenní pauze, ale dotaz teochu mimo - není náhodou Minerva už pár let zakázaná??? Kamarádka ji brala a asi 3-4 roky zpátky ji gyndař napsal jinou, protože už ji měli zakázat i tady??

jaanicce
1. led 2018

@monculais
@misa357
Ja brala antikoncepci 12 let, jen 2x jsem si dala malou prestavku. Tu posledni jsem brala cca 5let (rhonyu) a ackoliv jsem ji brala pravidelne, tak jsem z niceho nic i u uzivani zacala spinit. Mela jsem nechraneny sex a pro lepsi pocit jsem si koupila i postinor. Byla jsem s tim na gynde, protoze jsem mela prevenci a shodou okolnosti jsem nedostala menstruaci z vynechani.. No a taknejak cekam v breznu zdravou holcicku.. 😂 Proste jako Telo reklo ne, tak ne no..

shine2015
1. led 2018

@jaanicce prosím te za jak dlouho sis dělala test? Od možného oplodnění? Mě se totiž stalo ze u rhonya teď o Vánocích jsem měla podle mě ovulaci...a dost mě to vyděsilo protože před tím proběhl sex....

shine2015
1. led 2018

A bolelo té břicho nebo nějaký příznaky??? @jaanicce já mam na test ještě čas .... ale máme tři deti už manžel by další rad ale já jsem dost nejistá....samozřejmě mimi pokud by bylo zdravé bych si nechala a zvládli bychom to snad..ale jsem lehce nervózní

jaanicce
1. led 2018

@shine2015 No praveze priznaky jsem mela. Zacalo to nalityma prsama a pak nevolnostma. Ale na UTZ nic videt nebylo, nabirali mi HCG a nic. Delala jsem si testy a nic. Bylo to uplne divny. Kdyz to vezmu zpetne, tak pozitivni test mi vysel az v 9tt a v 10tt mi to potvrdili na gynde. Coz nejvic ocenil expritel, ktery tou dobou uz bydlel u milenky... 😂

shine2015
1. led 2018

@jaanicce díky za odpověď - to jsi měla teda “vesele” no mě divne je taky ale nevím zda to nemám vsugerovany - test zatím negativní.... třeba MS normálně tento týden dojde....

jaanicce
2. led 2018

@shine2015 neni zac. Ja si ze zacatku rikala, ze je to blbost. Pak jsem zacala nervoznet a taky jsem si rikala, ze je to vsugerovany. Nebylo. Ted jsem hlavne rada, ze je mala v poradku. Drzim pesti, at je vse v poradku!

pandora197
2. led 2018

@miskamysickazakázaná zatím zřejmě není,ségře jí doktor předepsal 2 měsíce zpátky.Nemá prý po ní tak hrozné akné.

jaanicce
2. led 2018

@pandora197
@miskamysicka
No minerva byla moje prvni antikoncepce, jenze jsem z ni mela sileny migreny. Vim, ze kdyz jsem resila antikoncepci s gynekologem -ze bych ji zmenila, tak rikal, ze minerva sice je, ale moc se nepredepisuje, protoze malo komu sedi..

pandora197
2. led 2018

@jaanicce Tak ségra asi bude jedna z těch výjimek,brala ji když zacala kdysi pohlavně žít a teď po dítěti jí chtěla zase a nemá problém,ale je jasné,že ne každému sedne to samé.Já též beru po porodu a kojení tu stejnou antinu na které jsem kdysi začínala,protože mi prostě sedla.

jaanicce
2. led 2018

@pandora197 No ja uz na antikoncepci asi kaslu 😂 Po sve aktualni zkusenosti uz antikoncepci neverim. Je pravda, ze jsem byla darovat vajicka a podle jejich testu mam vysokou plodnost.. 😂

lobella
2. led 2018

Ja mela minervu 6 a nikdy jsem se v pauze nechranila, chrani te cely mesic... Po 6 letech jsem ji zmenila, mela jsem po ni hrozne migreny...

shine2015
2. led 2018

@jaanicce děkuji. Mě dnes test vyšel negativní a bolí mě břicho jako před MS tak to bude asi ok nicméně jak manžel cele Vánoce chodí a jak by chtěl ještě jedno tak jak jsem byla dřív proti teď i při čekání na výsledek testu mi přišlo ze nevím jaký vlastně výsledek bych chtěla ... napadlo mě zda to jedno miminko ještě zvládneme....syn už má po 2.narozeninach .... ale nevím, tehotenstvi pro mě byl dost mazec, fakt náročný...

Tak uvidím zda tady za půl roku třeba nebudu psát ze chci mimi nebo ze mimi cekame 😉😄

elwe
2. led 2018

@shine2015 při braní antikoncepce se může stát, že je ovulace (někde jsem četla, že se to děje asi 1xročně, ale zdroj už nevím), ale tím, že způsobuje i malou sliznici, se plod neuchytí a odejde s menstruací

shine2015
2. led 2018

@elwe já si myslím ze jsem byla nastydla - bolel mě vajecnik až do víkendu.....a těžko bych měla ovulaci deset dnů 😉

jaanicce
2. led 2018

@shine2015 No jako já potom čoromoru s EX už každé další těhotenství budu brát jako pohodu s prstem v nose. Já vždycky říkám, že když to má přijít, tak to příjde. Uvidíš. Ať je to jak je to, držím palce ať jste všichni zdraví a spokojený. 👍

shine2015
2. led 2018

@jaanicce díky ... a jinak to jsi měla teda masakr ... to jsi dobra ze jsi to ustala... mužu se zeptat kolik mas deti?

jaanicce
2. led 2018

@shine2015 Tohle je moje první a moc se na ní těším..