Pesar - zkušenosti (napr. FemCap)

priefi
17. čer 2019

Ahoj holky, uvazuji co za antinu. Momentalne jsem kojici, takze moc ani vyber neni, avsak i do budoucna hledam. HA nechci (uzivala jsem 9 let a uz se nechci vracet, po vysazeni mi bylo neskutecne lip), telisko nechci, protoze pri mem stesti a alergii na kovy nehormonalni by byla katastrofa a hormonalni jsou a)hormony b) nelze ani pri kojeni. Kondomy mi vadi... prerusovany styk beru jako ruletu. Kdyz nemam ms, nemam poneti, kdy jsou a kdy nejsou (resp.kdyzacnou) plodne dny. Zbyl pesar... jak to s nim je, je bezpecny, anebo se jedna o dalsi ruletu? Co zavadeni, nejake doporuceni? Jak dlouho uzivate "bez nehody"?. Vsem moc dekuji za zkusenosti

guinea
17. čer 2019

@priefi Taky mě to zajímá, doufám, že někdo poradí 🙂

zrzeckas
17. čer 2019

Taky me to zajima.... Ja, co jsem zatim zjistila, tak me to odradilo 😃 to, ze musis dostat cvik v zavadeni, jsem cekala, ale..... Musis ho tam nechat nejakou dobu po styku no dejme tomu... Co mi vadi je, ze doporucuji pouzivat spermicidni gely pro vetsi jistotu.... Takze tomu verim snad jeste min nez kondomu me prijde

zrzeckas
17. čer 2019

Tak holky oprava je nutne je kombinivat s temi gely

Toto jsem k tomu nasla : Pesar je omyvatelný, opakovaně použitelný a vydrží prý až dva roky. Pokud o něm uvažujete, měl by vám k němu poskytnout instruktáž lékař, stejně jako doporučit konkrétní velikost.

V každém případě je takřka nutné kombinovat jej se spermicidními krémy, gely či pěnami a počkat s jeho vyjmutím i několik hodin (aby aktivní spermie uhynuly). Jeho nasazení může být „zábavnější“ snad jen v rámci vaginální předehry, jinak je kondom pohodlnější. Více na: https://www.maminka.cz/clanek/antikoncepce-pro-...

ah1234
17. čer 2019

Pripichnem sa, tiez ma to zaujima - kamoska je s nim spokojna velmi ale opisuje to presne ako
@zrzeckas a mne sa to zda riskantne, zdlhave a nechutne (mat ho este v sebe). Inak este hovorila ze ho obcas pri sexe citi ked je hore.. ale to je aj o dlzke penisu

priefi
autor
17. čer 2019

@guinea taky v to doufam. Precetla jsem si nekolik diskuzi o tom, avsak vse je starsiho data. Jedni to chvali, druzi tehotni 😅 Ja osobne to vidim tak, ze v obdobi plodnych dnu by se drzel celibat 😅 pro jistotu, ale hrat si jen na plodne a neplodne dny nemam odvahu a navic ted, jako kojici (5m mimco) ms jeste nemam, takze se nekdy budu nastartovavat. V srpnu jdu na preventivku, tak budu chtit, at mi zmeri cipek, po 1.porodu je poraneny, cili zjizveny, tak snad bude pesar vhodny, 2.porod pry byl ok, ale cipek uz po 1.porodu je jaky je. Pred tim jsme pouzivali kondom, pak prerusovanou a pak planovali druhatko. Ted teda mimco v planu neni nejaky ten rok, ale asi budeme chtit tretatko, ale ne tak rychle. Ted pouzivame kondom a me fakt nesedi 😓
@zrzeckas jj, s tim pocitam 😉 navic je vic velikosti (pro nerodici, pro po sp, pro ty co jsou po cs a pro ty, co uz rodily), ale je lepsi velikost probrat s dr., protoze kazda jsme jedinecna a nemusime patrit mezi vetsinu
@ah1234 cetla jsem, ze pry nejde vubec citit a nektere ho pak zapomenou vyndat 😅

Tak snad nam napise i nejaka spokojena/nespokojena uzivatelka, at vime

hezz17
17. čer 2019

Má zkušenost...
Používali jsme, když jsme jeste bydleli kazdy v jinem meste a videli se na vikendy, krátkodobe... Tak to jaks taks šlo.
Zavádí se spermicidnim gelem, je potřeba fakt grif., vydává se nejdříve 6 hodin po styku. A zavedený max 48 hodin. Asi 3x se mi stalo, že zavést ani nešel, vzrusenim a tak....🙂
Manžel nic necítil, já sem tam někdy něco. Ale po vyndani byly často v pesaru nitecky krve, takže myslím, že kontaktní krvácení. Drobné, ale přece.
Takže jako na občasné použití fajn, ale několikrát do tydne/měsíce. Za mě ne.

priefi
autor
17. čer 2019

@hezz17 dekuji za zkusenost 😉 ja ted po porodu mam drobna poraneni i s kondomem, navic mam poraneny cipek z 1.porodu, tak kdo vi, zda bude vubec vhodny. A jakou ted pouzivas antinu, kdyz od pesaru jste ustoupili?
Mimochodem, nikdy nesklouznul? Drzel se na cipku?

hezz17
17. čer 2019

@priefi jednou sklouzl. Teď jsem těhotná 😀 plánovaně. Jinak jsme používali kondom. Jedn9ho plánovaného sviste máme a druhé čekáme.

priefi
autor
19. čer 2019

Ahoj Holky, patrala jsem dal a nasla jsem tuto diskuzi:
https://www.emimino.cz/diskuse/femcap-zkusenost...
Jen bych rada podotkla, ze uzivatelka Monika, ktera byla tehu, tam pise, ze v dobe ovu se nedarilo nasadit a ze se na to pak vyprdla, takze hazet to na FenCup mi prijde trochu zcestne. Jeste jsem nestacila docist cele, jsem a 23str., ale posilam m prostudovani, je tam hodne zajimavych tipu. Sama nevim, zda do toho jit, nebo ne, ale pokud se rozhoupu a pujdu do toho, urcite prvne pujdu zmerit cipek a pak i zkontrolovat, zda sedi a zdy zavadim dobre. V dobe plodnych dni, az budu cca vedet, kdy jsou, budu radeji drzet celibat 😅

kajalka
19. čer 2019

Já používám evanellu v době před ovulací, během plodných dnů kondom a pak už nic. Zatím to funguje.

hanulkaha
19. čer 2019

Holky, na fb je skupina Antikoncepcni pesary, mrknete tam 😉
Jsem po druhem porodu, dalsi tehu uz neplanuju a antinu uz take brat nechci, tak hledam co bude nejlepsi a taky me prave zaujaly pesary...

priefi
autor
19. čer 2019

@kajalka a kterou verzi evanelly pouzivas?
@hanulkaha ja fb nevedu, takze mam asi smulu 🤔

kajalka
19. čer 2019

@priefi Tu pevnější, doporučila mi jí Mudr Peštová.

priefi
autor
19. čer 2019

@kajalka a jak dlouho ji pouzivas? Jj, o pani doktorce jsem cetla v diskuzi viz vyse, kdy si jednotlive obchody hajily sve (clovek pak zacal hodne uvazovat, zda kladne a vysvetlujici ohlasy byly skutecne uzivatelky, nebo obchody si tam daly sve nicky, aby se to lepe prodavalo). Psali tam, ze pani doktorka neni gynekolog, ale tusim neurolog. Spise je to poradenstvi o tom, jake ma osobni zkusenosti (+ v ramci statnic mela i gynekologii)

vitezove
19. čer 2019

Používala jsem pesar asi 2 roky. Byla jsem spokojená. Člověk se ho naučí nandavat i vyndavat celkem rychle. Spermicidní gel je potřeba. Vždycky když jsem měla pocit, že něco bude, tak jsem nandala nechala těch pár hodin po - nebo když bylo večer, tak ráno jsem vyndala. Nikdy jsem neměla žádné problémy. Měla jsem FemCap.

letadlo13
4. črc 2019

A fakt není cítit? Přijde mi celkem tuhý. Já ho necítím, ale zatím nebyla možnost vyzkoušet.