Po 7denní pauze jsem vzala HA o hodinu později, vadí to?

whitefoxy
29. pro 2016

Zdravím,
3 měsíce jsem brala antikoncepci Lindynette, ale ta mi nevyhovovala tak jsem přešla na HA Sirmya. od minulé středy do tohoto úterý jsem měla sedmi denní pauzu. Včera jsem si měla vzít první prášek z té nové HA. Normálně je vždy beru v 8 hodin večer ale včera jsem na to zapomněla a vzala jsem si ji až po deváté. Vadí to hodně? jelikož jsem měla teď tu sedmi denní pauzu a prášek jsem si vzala o hodinu později tak se trochu bojím, že bych mohla otěhotnět :/

dura175
29. pro 2016

@whitefoxy V příbalovém letáku u každé antikoncepce je napsáno, kdy může dojít ke snížení účinku HA při opomenutí léku. Běžně bývá lhůta až 12 hodin, ale i pokud by se jednalo o nový typ HA, tak hodina by vadit neměla.
P.S. příbalový leták bych si prostudovala odshora dolů, je tam více užitečných informací, např. i ohlědně kombinace s jinými léky apod.

puutalo
29. pro 2016

@whitefoxy Pro jistotu si dejte pozor. S manželem jsme se dohodli na životu bez antikoncepce i kondomů a dáváme si pozor vždy, tak vy to určitě pro tentokrát zvládnete také.

kristynatita
30. pro 2016

@puutalo
Whitefoxy..
Copak nikdo necte pribalovy letaky????? :( achjo. Proc by si mela Whitefoxy davat pozor, kdyz si vzala prasek o hodinu pozdeji? Nekdo bere HA normalne plus minus par hodin, treba rano, kdyz v tydnu vstava brzy a o vikendu si o par hodin prispi..

puutalo
30. pro 2016

@kristynatita Nikdy jsem neměla antikoncepci v ruce, takže jsem neměla tu čest si leták přečíst. Psala jsem, ať si pro jistotou dají pozor. Tím nic nezkazí.

yerry
30. pro 2016

@whitefoxy HA jsem brala od 18 do 26 let a snad nikdy jsem to nebrala ve stejný čas. Někdy jsem to zobala ráno jindy večer. .. neotěhotněla jsem a to jsem občas i nějakou pilulky nevzala 😇
A rozhodne nemam problém otěhotnět pi vysazeni to pokaždé bylo skoro napoprvé (kromě posledniho) a jednalo se o více partneru... Já byCh se nebála je to i v letáku jen to chce si ho pročíst 😉

whitefoxy
autor
1. led 2017

Jo ale jestli to nevadi kdyz jsem mela tu sedmi denni pauzu jestli treba ten posledni den to neni mene ucinne nebo tak :/

puutalo
1. led 2017

@whitefoxy To přece není tak těžké být opatrnější.

kohynka86
1. led 2017

@whitefoxy ja brala antinu 10 let a maaaalokdy pravidelne 😂 a nikdy se nic nestalo. Obcas snad i temer dve pilulky naraz 😀 Po vysazeni sem ale otehotnela hned jak jsme se zacali snazit a plodna jsem az az 😉

svetlus_pepca
1. led 2017

@puutalo A být opatrnější je jako co?? Já znám dětí, co se narodily z "opatrného" sexu 😀

puutalo
1. led 2017

@svetlus_pepca Opatrnější znamená to, že ti dva budou sex provozovat tak, aby k otěhotnění nedošlo. Což je velmi jednoduché, ale musí se na tom podílet oba. Ne, že to vše obstará žena a chlap si jen užívá. Já jsem s manželem 11. rok a celou dobu máme sex bez antikoncepce, kondomů, ... a otěhotněla jsem plánovaně.

svetlus_pepca
1. led 2017

@puutalo Tak já třeba na sexu miluju právě tu "poslední" chvilku, resp. oba. Takže u nás by to asi nefungovalo 😀 Jinak já samozřejmě vím, co tím myslíš 😉 Ale už jsem četla a slyšela o tolika těhotenství "díky" této metodě, že bych se toho bála.

te_reza
1. led 2017

Tak tohle bych teda neřešila, hodina sem, hodina tam....co mám dítě, beru si i o 4 hodiny později, protože prostě zrovna v 18hod nemám čas a vzpomenu si, až když jdu ve 22hod spát 😀

puutalo
1. led 2017

@svetlus_pepca Nám to fakt vyhovuje, ale je to tím, že manžel respektuje moje odmítání pilulí. On by zobat taky nechtěl, tak to bylo jasné ;) Znám spoustu párů, které to takto praktikují a všem to vychází. Důležitá je spolupráce.

svetlus_pepca
1. led 2017

@puutalo Jo, tak je to určitě o domluvě a spolupráci 🙂 Důležité je, že vám to funguje ke spokojenosti obou 😉