Jaká může být pravděpodobnost, že bych mohla být těhotná?

tyna159
21. zář 2020

Ahoj holky, měla bych na vás dotaz 🙂
Stalo se mi, že jsem si po 7 denní pauze antikoncepce zapomněla vzít první tři prášky. Místo v úterý (15.9.) jsem si ho vzala až v pátek (18.9.). Uvědomila jsem si to bohužel až v sobotu když jsem se nějak bavila s mamkou. Mezi tím jsem každý den měla sex s přítelem někdy i dvakrát denně a tak se ptám...Jaká je pravděpodobnost že by sem mohla být těhu? 🙂 Od včera cítím tlak v podbřišku a jsem taková unavená. Jak jste to měli vy na začátku těhu? A je vůbec možné že by tam byla možnost na to abych byla já těhu? Moc vám díky za odpovědi 🙂

nikolaa123
21. zář 2020

@tyna159 Ahoj a jaký máš cyklus?? pokud 28 dní což asi ano podle ANT, tak ovu je někdy v polovině cyklu... Podle mého názoru je to nepravděpodobné že by si byla těhotná.. 🙂 A na příznaky těhotenské je velmi brzy...

piggy123
21. zář 2020

@tyna159 nejjednodušší a nejrychlejší je se podívat na návod k použití v krabičce od antikoncepce. Tam je napsáno, co dělat, když... Nebo jestli si stále chráněná, když zapomeneš atd atd atd.. Já už si to přesně nepamatuju, už je to asi 8 let, co hormonální antikoncepci neberu...

tyna159
autor
21. zář 2020

@piggy123 je tam napsáno "zavolejte si doktorce" ale jakoby nejde mi o nic. Když budu těhotná tak budu, když ne tak ne. Jen mě zajímalo jestli některá z vás s tím nemá zkušenosti 🙂

levandulka_fialova
21. zář 2020

@tyna159 Pokud bereš antikoncepci, tak ovulace neprobíhá a přijde mi velmi málo pravděpodobné, že bys měla hned ovulaci během 3 dnů vynechání, protože těch 7 dní pauzy jsi chráněná. Tzn. MS byla asi 4 dny před tím, než jsi si je zapomněla vzít. Ale někdy se stane i nemožné 😉

tyna159
autor
21. zář 2020

@levandulka_fialova dobře, tak děkuji za vysvětlení 🙂

krupka3
22. zář 2020

@nikolaa123 prosim te nevyjadruj se k tak dulezitym tematum, kdy o nich nic nevis. Pri brani HA ovulace bezne neprobiha.

krupka3
22. zář 2020

@tyna159 taky uz si to 100% nepamatuji, ale co si pamatuji, tak to myslim bylo tak, ze pauza muze byt minimalne 5 dni, a maximalne tech 7. Pokud se prekroci delka pauzy, nejsi pak chranena bud prvni tyden nebo cely ten cyklus. Takze ze jsi tehotna urcite mozne je, kazdopadne takhle brzy bys to na sobe jeste ani nepoznala. Nejdriv 16.9. po nenasazeni prasku mohlo dojit k ovulaci, takze bys byla MAXIMALNE 6dpo, coz je MAXIMALNE 2 dny po uhnizdeni, takze bych se odted chranila a zkusila test tak za tyden.

tyna159
autor
22. zář 2020

@krupka3 Dobrá, tak to za týden zkusím... Nebo možná počkám do termínu MS a uvidím 🙂 bylo by to příjemné překvapení. Neplanovali jsme to s přítelem, ale zároveň se tomu nebráníme 🙂 tak uvidím, moc děkuji za odpověď

krupka3
22. zář 2020

@tyna159 kdybych byla na tvem miste, spis bych asi zkusila ten test za tyden, at vis, jestli je nutne ty prasky jeste dal brat. Pokud bys byla tehotna, vysadila bych je, pro jistotu. Verim, ze vse je tak, jak ma byt - at tak ci tak 🙂 Budu rada, kdyz das pak vedet.

tyna159
autor
22. zář 2020

@krupka3 To je jasný, za týden ho zkusím. Určitě dám vědět 🙂

nikolaa123
23. zář 2020

@krupka3 Jééé pardon paní doktorko 🙂 Má sestra otěhotněla při ANT když zapomněla nabrat podobně jako slečna... Ale pardon ted hned jí řeknu at jde k doktorce a at paní doktroka ukončí praxi .... Myslím že by si měla jít místo ní 🙂 Pěkný den

krupka3
23. zář 2020

@nikolaa123 Pises, ze tvoje sestra otehotnela kdyz zapomnela vzit prasky stejne jako autorka, a to pak prave ovulace probehne a otehotnis, to jsem presne autorce psala. Ty jsi autorce ale psala, ze byva ovulace uprostred cyklu, coz je pri brani HA uplna hloupost, tam ovulace bezne neprobiha, a probehne jen pri chybe brani prasku, a to vetsinou hned po te chybe, nikoliv v pulce cyklu. Zjisti si neco o tom, jak HA funguje, nez se tu na me budes osocovat, dekuju.

nikolaa123
23. zář 2020

@krupka3 Ano tím pádem sem reagovala pokud zapomněla nabrat prášky Ovulace proběhne 🙂 S tím souhlasím... Hloupost to opravdu není má sestra otěhotněla opravdu cca v polovině... Určitě bych nereagovala pokud bych se s tím nesetkala... Každopádně Autorce držím palce at to dopadne jak si přeje 🙂 Hezký den

sarkoc
23. zář 2020

Teoreticky ne, prakticky je možné vše...já mám ovulaci cca 13.tý den cyklu a otěhotněla jsem naposledy den po skončení MS

krupka3
23. zář 2020

@nikolaa123 ale to uz tady muzeme polemizovat zaprve o tom kdy presne prasek vynechala, a zadruhe o spravnosti urceni terminu porodu, a tedy terminu oplodneni. Jsou zeny, kterym lekari termin jen behem tehotenstvi zmeni o dva tydny tam a zpet, takze opravdu nemuzes vedet, kdy sestra presne otehotnela, pokud se tedy bavime o datu oplodneni urcenem terminem porodu. Kazdopadne je bezpredmetne tuhle diskuzi vest dal, na tom hlavnim jsme se obe shodly 😉

tyna159
autor
25. zář 2020

@krupka3 Ahoj, promiň že zas otravuji... Není fakt možný že mi může být už teď zle? Je to tak tři dny kdy mi začalo být pravidelně každé odpoledne špatně a od včera se mi i motá hlava. Necítím žádnou chřipku nebo něco takového, přes den mi je většinou dobře. Vím že jsem asi hloupá, prostě bych si měla počkat, ale jestli není možný že by to mělo být z toho tak bych tu nevolnost měla začít už řešit, protože to jinak není normální. Promiň že otravuji 😅 ale jste teď taková má záchrana mi přijde. Děkuji

krupka3
25. zář 2020

@tyna159 ahoj, uplne teoreticky to mozne je. Zkus zitra z ranni moci test, mohl by na nem uz byt duch. Dej vedet, jsem zvedava 🙂 Idealne GS Mamatest, je spolehlivy.

tyna159
autor
25. zář 2020

@krupka3 Budu moct až v úterý, budu teď mimo domov a celkově mimo civilizaci, tak si ještě chvilku počkám 🙂 jsem taky zvědavá a jak to jde den ta dnem tak si doopravdy přeju aby se to povedlo 😌 dám hned vědět až se dozvím jak to je, děkuji za tvůj čas 🙂

tyna159
autor
30. zář 2020

@krupka3 ahojky, hele tak včera jsem si ráno dělala test a ten byl negativní. Možná je ještě brzy, ms mám dostat až za 10 dnů takže bych se ani nedivila. Včera večer jsem začala špinit a dnes mě tedy pekelně bolí podbřišek, přisuzuje to k PMS a taky k tomu že jsem si špatně vzala ty prášky tak na to takhle možná reaguje moje tělo, jinak moc nevím od čeho by to mohlo být.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru