Podvázání vejcovodů neboli laparoskopická sterilizace

mlada.maminka
3. led 2013

Nechci zde rozpoutat diskuzi, kde se bude sterilizace ženy zavrhovat nebo někdo zde někoho odrazovat od činu...zajímaly by mě jen zkušenosti žen, které tenhle zákrok podstoupili...Najde se zde nějaká, která tenhle zákrok podstoupila? Čeká mě to v květnu a tak sbírám info...Děkuji za Váš čas 😉

janicex
5. dub 2017

@utinkaaa asi půl roku po porodu. To ale sterilizace nikterak neovlivňuje. Někdo má to štěstí, že to nemá klidně 2 roky. Já u první holky asi rok od porodu, u druhé hned po šestinedělí, u kluka po půl roce. Jestli Ti na gyndě dělaj ultrazvuk vaginální sondou, může doktor mrknout na výšku sliznice a odhadnout. U mě doktorka na kontrole po půl roce říkala, že mám vysokou sliznici, že jestli to do měsíce nedostanu, ať si přijdu pro vyvolávačku, abych pak nekrvácela jak protržená. No a den po prohlídce jsem to dostala 🙂

utinkaaa
5. dub 2017

@janicex Já jsem tři měsíce po porodu, nekojím a pořád nic, tak už jsem se začala bát, jestli se něco nedějě 😉 Pobolívají mě už nějaký čas prsa, mám mega chutě na sladké...no jako když mám měsíčky dostat, ale pořád nic 🙂

evangelia
21. dub 2017

Chci se zeptat jak dlouho po laparoskopicke sterilizaci je možné jit do prace prosim?nemam s tim moc zkusenosti.Mam doma uz tri holky a dalsi INTR kvuli selhani ND teliska nechci podstupovat.Je to hodne na,psychiku.Diky za odpovedi

barbecue
23. dub 2017

@evangelia Ja byla na zakroku ve ctvrtek, v patek dopoledne mne manzel vezl domu, v sobotu to jeste pobolivalo, v nedeli uz jsem se do klidu spis nutila, od pondeli bezny provoz bez jakychkoli komplikaci☺

evangelia
25. dub 2017

Super diky moc za odpoved

utinkaaa
27. dub 2017

@evangelia Já nemůžu moc posoudit. Mě dělali sterilizaci při císaři, takže jsem "bolela" trošku delší dobu 😉

barbecue
27. dub 2017

@utinkaaa
@evangelia tak já právě měla jen dva vpichy - jeden v pupíku a druhý v podbřišku na levé straně - je to schovaný v kalhotkách a není v podstatě vidět... Takže pokud nemá paní práci při které je např. nutné tahat něco těžkého, tak si myslím že v pohodě...

milcarex
27. lis 2017

Dobry den ,mam dotaz ohledne sexu po podvazani vajecniku ,kdy se muze zacit nebo kdy nezacit .Dekuji

mlynkova85
1. led 2018

Nevím zda mi jeste někdo odpoví zda je toto téma aspoň trochu aktuální? Čekám 3 dítě bude to opět císař. Otázka zní když si nechám podvazat vaječníky u císaře dělá se to jen lokální anestezii nebo pod celkovou narkozou? K doktorovi jdu až 26.1 ale pořád mi to vrtá hlavou.

janicex
1. led 2018

@mlynkova85 mně to dělali při spinálu před rokem a půl.

mlynkova85
1. led 2018

@janicex ok děkuji. Já právě měla strach jestli to nebude pod celkovou.

janicex
1. led 2018

@mlynkova85 v celkovce se taky běžně provádí.

janicex
1. led 2018

@mlynkova85 jen mi v Podolí řekli, že při spinálu dělaj jen přerušení vejcovodů, ne vyjmutí celých. To totiž doporučují jako prevenci rakoviny. Ale to mi řekla až operatérka na sále, předtím to se mnou doktor, který je taky operatér, probíral jako možnost, tak nevím, jestli se jí zrovna nechtělo? 😀

anakolut
1. led 2018

@janicex Můžu se zeptat, kolik Vás tato operace v Podolí stála? Děkuji.

mlynkova85
1. led 2018

@janicex tak já bych chtěla asi jen to přerušení. Nechci si je nechat vyjmout celé. Ale mockrát děkuji za info spíš asi bude záležet na doktorovi co napíše a jak se jim bude chtít v porodnici

vorisekk
14. led 2018

Ahojky holky, taky bych ráda podsoupila sterilizaci. Mám 3 děti, nejmenšímu jsou 2 měs, HA ze zdrav.důvodů nemůžu a i kdybych mohla asi bych ten chemický hnus stejně nechtěla.... Kondomy zase partner nesnese. Nevíte někdo aktuální cenu ? A je potřeba, aby Vám před operací dělali klystýr a cévkováni nebo se to nedělá ? Díky za odpověď 😊

andelka
14. led 2018

@vorisekk podívej se na stránky nemocnice. U nás laparoskopicky z jiných než zdravotních důvodů stojí 14 000 Kč.

vorisekk
14. led 2018

@andelka Děkuji za odpověď, vím, že by to mělo být kolem 15.000, ale každá nemocnice to bude mít asi jinak...

mamamoja
19. led 2018

@vorisekk Já byla laparoskopicky před 2 roky, klystyr mi nedali ani cevku do mocaku. Brali mě asi v 9h, zákrok trval cca 40-60 minut + jsem celé odpoledne prospala s měřením tlaku cca každou hodinu, kolem 16 - 17h jsem šla za doprovodu sestřičky na wc a pak už jsem si chodila sama.

vorisekk
19. led 2018

@mamamoja moc děkuji za odpověď, alespoň už se nemusím tolik bát ☺

fargo
22. únor 2018

Sterilizaci (přerušení vejcovodů) jsem podstoupila během 3. císařského řezu na doporučení porodníka (Indikace: další těhotenství i porod CS již není možný pro riziko ruptury dělohy). Bylo mi sděleno, že se jedná o zákrok bez zdravotních následků. Vaječníky zůstaly zachovány. 4. měsíc po porodu nastoupila menstruace. Velmi silná a extrémně dlouhá. Nyní, dva roky po porodu se stav nijak nezlepšil. Řeším s mým gynekologem, který mi řekl, že sterilizace ani po třetím císařském řezu není nutná, protože šicí materiály dnes jsou kvalitní a dochází k velmi dobrému zhojení tkáně dělohy i pří vícečetných CS. Od sterilizace jako antikoncepční metody se v součané době ustupuje, protože se jedná o zastaralou metodu, která navíc má třetinovou spolehlivost oproti zavedenému tělísku. Silné krvácení (porucha menstruačního cyklu) je následkem právě přerušení vejcovodů. Léčbou je kyretáž a zavedení tělíska. Když pominu otázku, proč co lékař to jiná doporučení/informace, na základě kterých se my ženy rothodujeme, podstoupila jsem zbytečný zákrok, který způsobil zdravotní problémy, které jsem neměla a zhoršil můj zdravotní stav. Navíc jeho řešením pravděpodobně bude zavedení tělíska. S prodlouženým a silným krvácením se mi poslední rok vrací záněty v pochvě (organizmus nemá prostor pro udržení zdravého poševního prostředí) a také záněty močového měchýře (souvisí s zánětlivými procesy v pochvě). Rozhodněte se prosím správně - já jsem se rozhodla pro, ale neměla jsem informaci o poruchách menstruačního cyklu, které jsou po tomto zákroku zřejmě běžné. Lékaři se s nimi nepotýkají a proto zákrok doporučují.

fargo
22. únor 2018

@mlynkova85 - ne, viz níže v diskuzi moje zkušenost

michaelarihova
31. srp 2019

@fargo ted mi silně pripominate muj pribeh s tim ze me teda jeste leze vaha silne nahoru a ma nova dr mi rekla ze vse se sebou souvisi stara dr rekla jen to pekne a v nemocnici atvsi vygooglim. Ano clovek koukal ale v tehotenstvi asi sem cetla spatne. Uz bych do sterilizace v zivote nesla ted trpim kazdy měsíc jak čert a vypadam hrozne