Přerušovaný sex a jeho ne/spolehlivost...

deni
20. bře 2006

Zdravím všechny...
zakládám nové téma, které si myslím, že se dosud jako samostatné téma neobjevilo.
Jelikož vysazuji HA, chceme se s přítelem chránit dalšími způsoby (kondom, krémy..), ale stejně si myslím, že to bude většinou přerušovaný styk. podotýkám že mám partnera, na kterého se můžu v této ochraně spolehnout.
proto jsem se chtěla zeptat, kolik z vás na to doplatilo a nechtěně tímto počalo.
Je možné se takto chránit třeba rok - než budete chtít opravdu plánovaně počít miminko? Nebo se to v tomto případě nedá ani plánovat? a rozhodli jste se potom vzít co nejdřív jako těhulky nebo jste počkali, až bude dítko starší (půl roku, rok nebo víc)??

P.S. Tato ochrana je asi hlavně pro ty, kterým by nevadilo, kdyby se stala ona "nehoda" dřív než plánují, že? 😀

dominika2
16. říj 2006

melory a keď môžem byť zvedavá to ste sa pozabudli, že treba ísť von či aj napriek tomu ?

sorathia
16. říj 2006

Pouzivali sme prerusovany styk rok nez sme si prali miminko, pak sme se zacali milovat s cilem plodit a hned nam to vyslo.
Prerusovany styk se libi memu muzi i mne vic nez "az do konce" takze anited kdyz bez obav muzeme delat cokoliv se nemilujeme jinak nez prerusovane.
Myslim ze to je prirozena metoda. Mereni teploty mi zadnou pravidelnost neukazalo, fertility tester mi ukazoval ovulaci kazdy den 🙂) takze po porodu se zase vratime k metode prerusovaneho sexu...
HA je pro mne neco naprosto nepriatelneho

audrei
16. říj 2006

na prerusovany styk sa "spoliehame" viac ako 5 rokov a este babatko necakame 😀 Ale je to naozaj metoda vhodna skor pre tych, ktorym by nevadilo, keby ostali tehotni 🙂

len
16. říj 2006

Ta statistika říká, tohle (tzv. Pearl index udávající počet těhotenství na 100 žen za jeden rok chránící se danou metodou):

nechráněný pohlavní styk 85
spermicidy 1 - 10 (záleží na typu)
periodická abstinence 20
přerušovaná soulož 8 - 18
kondom 2 - 8
nitroděložní tělísko 0,8 - 3
kombinovaná hormonální antikoncepce 0,1 - 3
gestagenní perorální antikoncepce 0,5 - 3
gestagenní injekční antikoncepce 0,3
gestagenní implantáty 0,04
sterilizace ženy 0,4
sterilizace muže 0,15

Čili ano, máš pravdu, 100% není nic, ovšem máš výrazně větší šanci neotěhotnět s HA, kondomem či spermicidem než takhle...

Pokud ovšem věříš na osud, doporučuju nechránit se vůbec, když to má přijít, přijde to, a aspoň si to pořádně užiješ 😉

No nic, vymlouvat vám to nebudu, ale až se jednou budu chtít chránit, tak já tuhle metodu určitě volit nebudu 😀 (kromě toho se mi to nelíbí, ale to už je jiná věc, to sem nepatří)

audrei
16. říj 2006

pre len: presne tak, sto ludi, sto chuti a preferencii 🙂

len
16. říj 2006

Tak tak 🙂

dominika2
16. říj 2006

takže sa môžeme akože naň spoliehať

gabka
16. říj 2006

Ja by som povedala, ze je to skor o tom, ako je zena "nachylna" otehotniet. Su zeny, na ktore sa muz iba "pozrie" a su tehotne, tak tie to urcite pri najmensej prilezitosti schytaju.
No a my ostatne 😎 ktore nemozme HAK ani kondom ani ine veci co sa kade-kde davaju, sa spoliehame, ze do tejto kategorie nepatrime. 😀 Zatial mi to vychadza asi tak spolu cca 8 rokov...

dominika2
16. říj 2006

uvidím do akej kategorie budem patriť ja aj keď je pravda, že sme to zopárkrát riskli a išli naplno ale nič sa nestalo, možno nakoniec zistíme, že máme aj my nejaký problém

barunka
16. říj 2006

ahojte. tak ja som dnes, aj vďaka "prerušovanému sexu" alebo kvôli kondonom (dodnes nevieme presne kedy sa to stalo) mamičkou...
takže odporúčam, ak nechcete byť tehu, skombinovať viaceré možnosti ochrany, lebo človek nikdy nevie....

gabka
16. říj 2006

barunka - velmi velmi ti blahozelam (aj ked ste to asi neplanovali) ale niektore veci proste nevysvetlis, preto taketo veci treba brat tak ako prichadzaju... Ked to pride na mna, asi sa zblaznim, ale rozprava sa mi to teraz pekne.
Hlavne budte vsetci zdravi, to je najdolezitejsie.

dominika-celkom ta nechapem, ci babo chcete, ci nie - aj ked ta prerusovana metoda nie je nic moc, ale len tak riskovat zo srandy - to nie je prave moj styl zabavy 😀 A ked budeme rozhodnuti, tak to bude uz stale "naplno".

lamia
16. říj 2006

Přerušovaný pohlavní styk je báječně spolehlivý, naší spolehlivosti už "táhne" na dvaadvacátý týden bříškového pobytu 😀 😀 ale dobře nám tak, mimi mělo víc rozumu než my dva dohromady, když se rozhodlo, že chce být teď 🙂 a už teď je to náš nejdražší poklad 🙂

ivush
16. říj 2006

lamia, blahoželám Ti...vidíš, a zároveň máš ušetrené stresy, kedy my snažilky čakáme a čakáme či MS dorazí, alebo nás príjemne prekvapí a jednoducho nepríde... 🙂

pipka
16. říj 2006

my sme prerusovali doteraz vzdy, inak to ani nepoznam 😀 a ked sme zacali snazilkovat, tak to nejde...Mohli sme si uzivat aj predtym.
Ale samozrejme to neodporucam ako jedinu zarucenu metodu.Ale nam keby sa aj zadarilo, tak by sa vlastne nic nestalo.Mame byt, slusne zamestnania... teraz nam uz len to babo chyba.

kim
17. říj 2006

Ahoj všem,
my take přerušujeme už tři roky a zatím vše O.K.Samozřejmě to nemusí jít až se začneme pokoušet, to nikdo neví.Moje kolegyně přerušovala 5 let a pak otěhotněla na poprvé 🙂

bublinkajasminka
17. říj 2006

my sme sexovali s kondomom na výške a v tom najlepšom nam praskol!!! boli to riadne fofry, lebo som bola v 4 ročníku na výške a teda som šla za mami čo a ako...a vzala ma gynovi, dal mi tabletku a nebola som v tom....odvtedy som 4 roky brala HAK. a teraz prerušovaná sulož, občas dáme kondom, lebo si dávame pauzu tak do decembra a potom ideme naostro....

dominika2
17. říj 2006

gabka, mi by sme mimino brali radi, lenže neskôr až vyriešime byt a preto keď sa náhodou stane skôr nevadí budeme radi aj tak

zuziq26
27. říj 2006

Baby, myxslite si ze je OK, ked 4,5 roka sa milujeme prerusovanou metodou a nic sa "nestalo"? Nemoze byt niekde chyba - uz ma zacina napadat, ze ci vlastne mozem mat babatko. Viem, ze mi odpoviete, ze to najspolahlivejsie zistim, az ked sa budeme snazit naostro, ale...

veronika13
27. říj 2006

zuziq, pokiaľ chodíš ku gynekologovi a nič zlé nezistil, tak by si mala byť ok. Inak mňa to tiež napadlo, keď sa nám nič "nestalo", ale mne neskôr zistili endometriozu a tá mohla s tým súvisieť. Ale nechcem ťa strašiť...

dorotka
27. říj 2006

zuziq pohodicka my sme ho praktikovali 3,5 roka a hned ako sme prestali to vyslo na prvykrat hoci podla lekarov malo snazenie trvat okolo pol roka 😉
takze sa len nestresuj vopred lebo potom mozes problemy s otehotnenim ja som si nepripustala problemy aj ked boli 😉

zrzuska
27. říj 2006

zuziq, aj my praktizujeme prerusovanu suloz. sice len rok. tiez sa nic nestalo a to ani vtedy ked sa trosku posmyklo. tak ma tiez toto napadlo, co teba. ale ja dufam, ze sme ok a ked uz budeme snazilkovat obom sa nam rychlo podari ostat tehu 😅
ja mam dlhe cykly a nechodi mi MZ presne, posuva sa mi to o niekolko dni hore dole, takze aj preto som rozmyslala, ci mam vsetko ok. ale na kontrole u dr, bolo vsetko ok. este ale nemam vysledky, budu o mesiac.
ale je vela parov, co sa takto chranili a nic sa nestalo a potom ked uz snazilkovali, tak v pohode otehotneli. takze ziadne stresy 😉

zuziq26
27. říj 2006

babulky, dakujem vam za povzbudenie. ste mile. my este nesnazilkujeme nejako intenzivne, ale zaciatkom roka by sme chceli zacat, tak drzte palce.

joka
27. říj 2006

kamoska to praktizovali takto 7rokov a teraz ostala tehotna.
priatel si nasiel druhu a stale jej vyhadzoval na oci, ze 7rokov nic a teraz zrazu tehotna 😠
trosku vygumovany chlapec
ma krasne dievcatko a je rada, ze je slobodna mamicka a nemusi ho vidiet.

novako
28. říj 2006

Holky vy neznáte přísloví: stačí malá kapka a je z Tebe taťka? 😀

curly1983
28. říj 2006

no mozem len potvrdit...takto sme fungovali rok...a dofungovali sme 😀 v maji cakame babo 😀

lamia
28. říj 2006

curly - mohly bychom založit Klub miminek příznivců přerušovaného styku 😀 😀

emjee
24. led 2007

zu.za • 24.jan 2007 o 08:53
Ahojte,
Pytam za len zo zvedavosti....ci sa to niektorej z vas stalo, resp. ake mate skusenosti.

jana1106 • 24.jan 2007 o 08:55
ahoj zu.za, mne sa to nestalo nikdy, hoci sme to takto praktikovali asi rok a pol. ale to je len moj pripad 🙂

csikike • 24.jan 2007 o 09:00
zu.za, my to tiez zatial vytvalo praktizujeme, sice len 5 mesiac, ale zatial sa dari 😉

zu.za • 24.jan 2007 o 09:12
tazke zatial sa to javi ako bezpecna metoda 😀 my ju tiez pouzivame...len som pocula ze niekedy "zlyha" 😒

csikike • 24.jan 2007 o 09:15
zu.za, no my sme ju zacali az ked sme si boli isty, ze pripadna nehoda by az tak moc nevadila 😀

paska • 2d • 24.jan 2007 o 09:16
darilo sa 4roky a zrazu hop a je z toho chalanisko 😀

jana1106 • 24.jan 2007 o 09:18
tak, tak, tiez si myslim, ze by sa to malo praktikovat v pripade, ked by nevadilo pripadne tehotenstvo. ale poznam vela parov, ktore pouzivaju tuto metodu a zatial nikto z nich neotehotnel. necakane tehotenstvo sa skor vyskytlo v pripade, ze isli naplno a mysleli si, ze na jeden raz sa nic nestane 😀

certica • 1d • 24.jan 2007 o 09:23
my sme tiez praktizovali tak asi 3,5 roka s tym, ze keby sa nahodou "postastilo", nevadi 😉

paska • 2d • 24.jan 2007 o 09:28
no ale po tejto skúsenosti už riskovať nejdem 😖 si neviem predstaviť 3deti 😕 😨

zu.za • 24.jan 2007 o 09:32
keby sa "posmyklo" 😉 zvladli by sme...
paska takze je to mozne 🙂 inak verim ze tejto metode uz asi verit nebudes 😀

renca3 • 2d • 24.jan 2007 o 09:47
Aj my sme praktizovali a boli 2 tehotenstva.

certica • 1d • 24.jan 2007 o 09:53
niektori muzi vylucuju kratko pred vyvrcholenim a vystrekom ejakulatu, tekutinu, ktora moze obsahovat urcite mnozstvo spermii

zu.za • 24.jan 2007 o 10:02
renca to fakt? 🙂
tazke aj takto pripady su 🙂

zrzuska • 24.jan 2007 o 11:11
baby my takyto sexik praktizujeme uz vyse roka a nic sa nestalo aj po pripadnych nehodach. 😕
zu.za ale myslim si, ze je to zazrak ked sa takto postasti otehotniet. lebo podla mna (a vlastne aj lekari to hovoria) na otehotnenie je potrebny urcity pocet spermii. niektore spermie len prebiju cestu tym dalsim a tak.
takze ktovie.
ale nas by to potesilo, vsak? 😉 😀 😀 😝

zu.za • 24.jan 2007 o 11:18
no jasne🙂))
en myslim ze nasi chlapi sa uz tak dobre "ovladaju" ze by to bola veeeelka nahoda...

janinininka
26. led 2007

ahoj holky,
tak s tímhle tématem mám bohaté zkušenosti,nám se to vyplatilo,už asi třičtvrtě roku nepoužíváme žádnou ochranu,jedině antikoncepci na bříško a dobrý 😀 Teď se chceme od jara začít snažit,tak už se těším na to,až si to
přítel taky užije dosyta. 🙂

megie
26. led 2007

Ahojky. Práve tu mám žiarivý (a čerstvý, včera som sa to dozvedela) príklad že prerušovaná súlož VOBEC nefunguje. Samozrejme, pri každom pravidle je svetlá výnimka, ked je muž výnimočne šikovný alebo je to proste náhoda,že to niekomu vydrží aj pár rokov - alebo je niekde problém. Môj kamarát začal spávať s jeho priateľkou cca od novembra 2006. A hádajte koľko im to vydržalo? 😀 Včera mu povedala,že je tehotná... Takže im to nevydržalo ani 3 mesiace... Jednej mojej kamošne to vydržalo "až" dva roky, ale to mala asi 18 ked otehotnela, takže... A maminina bývalá kolegyna vydržala možno pol roka, má 39 rokov a je v tom... - manžel jej povedal, že: Veď na čo to budeš brať? (tie tabletky)... Takže asi tak. papa 😉

aviril
27. led 2007

Môže mi niekto objasniť presne, že čo je to prerušovaný sex? Ja si len myslím, že čo to je, ale nie som si istá. Prosím...