Příznaky ovulace bez ovulace. Může to být antikoncepcí?

andryyysssek
18. črc 2016

Ahoj,jsem tady nová,a chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti.Beru HA,a uprostřed cyklu mě pobolívají prsa a břicho jako před MS.Myslela jsem,že to jsou příznaky ovulace,ale když jsem si ze srandy udělala ovulační testy,nebyl ani náznak druhé čárky,že by aspoň minimální LH bylo.Takže nejspíš ovulace neprobíhá.Může to být tou antikoncepcí,že mám i přesto příznaky?

hani007
18. črc 2016

V době ovulace se ti neuvolní vajíčko, které má být následně oplodněné takže skutečné období ovulace vlastně nenastává. Někdy ale i přes HA ovulace nastat může (uvádí se až ve 30% cyklů). Dojde k vypuzení vajíčka do vejcovodu a při optimální souhře můžeš otěhotnět. Ale to je tak nepravděpodobné, že se to skoro vůbec neděje. Když jsem brala HA měla jsem to samé co ty. Taky mě kolikrát uprostřed cyklu pobolívala prsa a břicho. Myslím, že to není až zas tak výjimečné. Ovulace přes HA ale podle mě na papírku být vidět nemůže a když musela by si se přesně na hodinu trefit a to není žádná sranda. Ani když prášky nebereš 😀

andryyysssek
autor
18. črc 2016

@hani007 Děkuji.Já právě nevím,jestli nemám prášky vysadit,jestli ty příznaky jsou dobře.Vím,že se musím testama do ovulace trefit,ale mě jde spíš o to,že když se ovulace blíží nebo odeznívá,tak slabounká čárka je,ne?

hani007
18. črc 2016

@andryyysssek No právě že při braní HA ovulaci v tom pravém smyslu nemáš takže podle mě se ti na testu přes prášky nezobrazí. Raději bych vysadila kvůli možnému těhotenství (jestli mimčo nechcete tak nechci strašit, ale ta možnost i přes prášky tam je, i když minimální) a abys měla úplný klid zašla bych si na gyndu. Tam ti řeknou co a jak 😉

A vůbec.. chytnout na papírku ovulaci, která probíhá kolem jednoho dne není vůbec sranda takže to by sis musela testy dělat nejlépe od 9. dne po poslední MS minim. jednou denně a to je vzhledem k tomu, že bereš prášky zbytečné. Zašla bych si prostě na to vyšetření ať máš jistotu, co se děje nebo neděje 😉

andryyysssek
autor
18. črc 2016

hani007 Takže si myslíš,že mě ty prášky moc nechrání?No,mě by to ani nevadilo,ale manžel už další nechce,a snažím se ho přesvědčit na další dítě tak za rok.

hani007
18. črc 2016

@andryyysssek Jestli je bereš, jak máš tak podle mě tě chrání určitě, ale jak jsem už psala tak i přes ně můžeš pociťovat stav jako při ovulaci. Jen pravá ovulace, kdy se uvolní vajíčko neproběhne. Pokud bereš normální HA (jednobarevnou) tak bych zkusila přejít na třífázovou HA. Ta je šetrnější a podle mě ti může pomoct tyhle stavy vyrovnat. Ale jak říkám zajdi si určitě na gyndu a ještě to zkonzultuj s odborníkem 🙂

andryyysssek
autor
18. črc 2016

@hani007 Jj,díky.Já mám právě tu dvoubarevnou.MyWy se jmenuje.