Problémy po vysazení antikoncepce

megy
22. led 2007

Troufám si říci, že většina z nás užívala antikoncepci. Jaké problémy se u Vás vyskytly po vysazení?

elana
8. črc 2008

Andělko, na plodný hlen vyzkoušej taky maliník, pije se jen do ovulace (a to dodržet, zatímco u kontryhele se názory různí, někdo ho v těhu zatracuje, jiný naopak doporučuje, tak maliník je po ovulaci přísně kontraindikován), pozitivní výsledky jsou pozorovatelné tak 2-3. cyklus.

andelka
8. črc 2008

Tak jo, zkusím to, díky moc. Takže lepší je na to maliník, ne kontryhel? No lupeny jsou to oba, ale abych to neudělala blbě. Mám taky krátkou luteální fázi. Víš, chtěla bych to zkusit vyřešit přírodně, ne hormonama, když mám čas zkoušet.

fresie
9. črc 2008

Ahoj holky, taky přidám svou zkušenost. HA jsem brala cca 10 let. Loni v září jsem vysadila, pač jsme si manželem chtěli "pořídit" miminko. Ale měla jsem totálně rozhozenej cyklus, trval +-45 dní, doktorka mi napsala Proveru, tu beru asi od ledna, cyklus se mi sice upravil na 28 dní, ale teď mám zase problémy se špiněním. Taky si teď říkám, jestli ten "bezstarostnej" sex stál za ty problémy, které nastaly po vysazení. ☹

andelka
9. črc 2008

fresie: A měla jsi normálně ty cykly kolem 45 dní, nebo jednou dlouhý jednou krátký. A měla jsi ovulace? Ono totiž dlouhé cykly se léčit nemusí, pokud pokaždé proběhne ovulace a pak do menstruace je 12-16 dní. To je normální. Někomu trvá déle, než se jeho tělo dopracuje k ovulaci, pak jsou cykly delší. Ale pokud jsou jinak v pořádku, tak nevidím důvod je zkracovat uměle.

kaca007
9. črc 2008

s těma cyklama a ovulkou je to těžký.... můj minulý cyklus, první po vysazení HA byl 38 dní... tento cyklus jsem si přála,aby byl kratší,piju kontryhel... jenže dle ovu testů byla ovulka až někdy 25DC, dne jsem 28 DC takže si zas teď přeju, aby byl ještě tento cyklus dlouhý min. 38 dní, aby mělo případně vajíčko šanci se uhnízdit...
jsou to problémy teda, to vám řeknu holky....

elana
9. črc 2008

Andělko, na plodný hlen je opravdu maliník lepší než kontryhel, ten je spíš na sliznici a celkově rovná hormony, maliník jakoby vlhčí ten spodek, proto se užívá i před porodem.

Akorát se nelekni, zatímco kontryhel je taková hezká bylina (myslím už tu drogu) tak když jssem viděla malliník prvně, myslela jsem, že je to plesnivý😀

andelka
9. črc 2008

elana: Doufám, že ti ze mě nejde hlava kolem. Jo, vím jak vypadá maliník, snad ho seženu. a nevíš, jestli by se to dalo kombinovat dohromady?

elana
9. črc 2008

Jo, určitě dalo, u nás v diskuzi (Femigarda) ho Tic tuším míchala dohromady🙂 Já to pila tak, že než jsem šla do práce, dala jsem si kontík, odpo po příchodu maliník a večer před spaním zas kontík🙂

saralinda
9. črc 2008

Aholky, já jsem vysadila HA loni v září. Byla to hrůza. pleť samý pupínek (nebo spíš pupen) a to i na zádech a pod. Navíc mě první měsíc hrozně bolelo břicho. Chvílema se to skoro nedalo vydržet. Už jsem si myslela, že je to mimoděložní (ale to by nebolelo asi tak brzy).
Ale mělo to i pozitiva. JAk tu holky píší, zvýšila se mi chuť na sex i zvlhčení 🙂

marcelli
9. črc 2008

Ahoj holky,já jsem anti Cilest,který jsem brala skoro deset let,vysadila před rokem a půl,jelikož se snažíme o mimi,ale měla jsem po vysazení Cilestu menses tak rozházenou,že až teď za posledních 5 měsíců ji mám pravidelně,jen co mě děsí,trvá jen sotva tři dny,myslíte,že je to normál ??? ☹

katka82
9. črc 2008

Fresie:na špinění je dobrej řebříček,budˇčaj nebo tinktura:já mám vyzkoušenou tinkturu. 🙂 Andelko až zjistím ten kontryhel tek ti určitě taky písnu 😉 Marcelli:je klidně možný že máš krátkou ms(co by za to jiná dala) každá z nás prostě funguje jinak 🙂 a jak jsi měla dlouhou ms před HA?

andelka
9. črc 2008

katka: díky. 🙂
marceli: Já mám MS 6-7 dní, víš jak ti závidím? Ale to jsem měla i před HA, jak si matně pamatuju. 😒 Fakt je to individuální.

wobludka
10. črc 2008

Ahoj holky, zvedá se vám některé po vysazení HA prolaktin?
Teď jsem druhý cyklus bez HA, zdá se být všechno v pohodě, ale jakmile začnou plodné dny, natečou mi prsa, až je třeba nepříjmené na dotek i tričko a po ovulaci to zase odezní. Předpokládám, že je to zvýšeným prolaktinem - což je pech, protože tím pádem nemůžu otěhotnět. Vím, že se to po HA stává, ale doufala jsem, že se to brzo srovná. Máte některá podobnou zkušenost?

marcelli
10. črc 2008

katka a andelka... MS jsem před anti měla delší,s bolestí břicha,po vysazení anti mě břicho už tolik nebolí a MS je 3 dny,což je supr,ale jen mám obavy,aby nebyly problémy s tím otěhotněním kvůli tak krátké MS ☹

katka82
10. črc 2008

Marcel:tak zajdi za dr nebo tam brnkni a zeptej se 🙂

andelka
10. črc 2008

marceli: Já myslím, že délka MS na otěhotnění vliv nemá, aspoň mě vůbec nenapadá důvod. 😉

katka82
10. črc 2008

wobludko:našla jsem tu téma o prolektinu tak se tam skuz mrknout 😉 já s tím žádné zkušenosti nemám

venuss
11. črc 2008

ahoj holky,co byste delali v me situaci,kdyby jste nemeli MT vubec? Ja uz 2 mesice piji kontryhel,ale je fakt,ze nepravidelne,ale pravidelne uzivam femigard a cekam kdy prijde MT,ale porad nic.chci to nejdrive resit prirodni cestou a nechtela bych uz nic resit hormonama.Lituji,ze jsem kdy HA zacala uzivat.

elana
11. črc 2008

Venuss, Ty celé ty dva měsíce nemáš menses? To už je fakt dlouhá doba a pro tělo nic moc-jestli jsi čerstvě po vysazení, tak bych spíš doporučovala k doktoru jít, aspoň pro vyvolávačku. Jsou to sice hormony, málo platné, ale na něco bylinky nestačí a jestli je sliznice atrofovaná a Tvé tělo nefunguje, je lepší ho nastartovat a až začne pracovat (třeba nepravidelně), tak mu pomoci přírodně. Můj názor.

venuss
11. črc 2008

elena: no,ja jsem vysadila HA pred rokem a takhle s tim mam porad problemy,chodila jsem na vyvolavacky a doktor rikal,ze sliznice je v poradku,vajicka jsou pripravene,ale nejak to neslo probourat nebo co,ale zadne testy mi doktor nedelal,proto jsem se rozhodla zmenit doktora.ted teda nejakeho hledam.🙂

wobludka
13. črc 2008

no a je možné, že by to s prolaktnem souvislost nemělo, jen to byla bolestivá ovulace? To by byla ta lepší varianta 😀

tedua
21. črc 2008

Ahoj holky, já neberu HA od dubna 08 (brala jsem 10let). Mens. cyklus mám skoro pravidelný, menses je teda delší, ale zase míň bolestivá než při braní HA. Dokonce jsem 2-3 kg zhubla (nejspíš zadržovaná voda) a mám o 100% víc chuť na sex. Jedinej problém jsou problémy s pletí, ať dělám cokoli tak se mi dělaj beďary na zádech, na obličeji u vlasů, no hrůza. Myslím, že problém půjde vyřešit braním vitamínů - jak sem tu někde četla článek že právě ty po vysazení HA tělu chybí...Před braním HA jsem sem tam vyjímečně pupínek měla, ale to sem na to měla nárok v těch 16 😅. Teď jsem si koupila nějaký vitamíny na pleť (bioakivní acno), tak vám pak napíšu jestli trochu pomohly. Jo a tohle je docela praktická pomůcky abyste pořád nemusely počítat kdy to máte dostat, kdy máte plodný dny atd...www.menstruacni-kalendar.cz.

tedua
21. črc 2008

jo a ta web stránka je na konci bez tečky🙂 www.menstruacni-kalendar.cz

linda79
23. črc 2008

Ahoj šechny, jsem zde poprvé a připojuji se se svou zkušeností. Antikoncepci jsme brala 7 let (Cilest), v únoru jsem vysadila, 1. MS byla po 42 dnech, poté 32, 30 dní, tak jsem se začala radovat že se upravila (před braním antikoncepce jsem jí měla hodně nepravidelnou.... ), ale nyní je to už 47.den a MS nikde, test negativní, tak jsem z toho trochu nervózní, co se děje ☹ JInak po vysazení se mi dost zhoršila pleť 😠

venuss
23. črc 2008

linda 79- ahoj, rika se,ze se telo pomalu nastartuje po vysazeni HA po jednom roce,ale urcite je to individualni.Ja vysadila pred rokem a bez vyvolavacky menstruaci nemam vubec. ☹ brala jsem asi 4,5 let minisiston.

torena
23. črc 2008

Ahoj, taky dám jednu zkušenost, po 10ti letech HA mám totálně rozhozený cyklus, tedy spíše žádný. Po vysazení přišla MS normálně (ještě vlivem hormonů z HA) a potom už nic, vysadila jsem v polovině září 07, koncem listopadu dostala injekci Agolutinu, nezabrala, tak následovala léčba Estrofem+Provera, po ní byla MS velmi slabá (koncem roku 07), v hormonálním profilu zjištěno nedostatek progesteronu a nasazena další měsíc pouze Provera, MS ovšem nepřišla...Nyní se léčím v CARu, tento měsíc budu píchat 3-8(10) den MC gonadotropin, tak jsem moc zvědavá, jestli moje vaječníky probere.

coli
23. črc 2008

Ahoj holky, já jsem vysadila Triquilar po devíti letech teď 10. července a čekám co přijde. Chceme s manželem dítě a doktorka mi řekl, že se můžeme snažit hned, že nemusím čekat na první menstruaci. Trvrdila, že ze začátku je větší šance otěhotnět. Co o tom víte? A ještě, měla jste některá po vysazení bolesti v podbříšku v polovině cyklu ne před menstruací? Asi tak v době ovulace?

linda79
24. črc 2008

Ahoj Coli, mě také doktorka říkala, že po vysazení se můžeme hned začít snažit. Taky jsem slyšela, že po vysazení je větší šance na othotnění, dokonce někdo komu se dlouho nedaří, tak nasadí antokoncepci a po vysazení se zadaří 🙂 ale někdy to i chvíli trvá, než tělo začne zase normálně fungovat, je to dost individuální. Ohledně té bolesti v podbřišku, tak to bude ovulace, taky to mívám, když to bylo poprvé, tak jsem se bála co to je, ale dočetla jsem se, že někdo má bolestivou ovulaci, mě to trvá tak den a zatím co jsem vypozorovala, tak do 13.,14. dne přišla MS, akorát tenhle cyklus nějak zlobí, protože MS nikde a test negativní, tak nevím co se děje. Tak držím palečky, ay se brzy zadařilo 🙂 Venuss a tobě se ani jednou nespusila MS sama? Mě je právě divný, že teď jsem 3 měla až teď a jak je to s ovulací? Já jí zatím vždycky poznala až tenhle cyklus si nejsem jistá, akorát v termínu, kdy jsem to měla dostat, tak mě bolelo v podbříšku, tak jsme si myslela, že je to z toho, ale přešlo to, tak jsem si pak říkala, že to asi byla ovulace, ale už je to 14 dní a MS nikde, no asi bude nejlepší vyhledat doktora, počkám do pondělí a uvidím... Jinak před braním prášků jsem to měla hrozně rozházený, že ze začátku jsme byla taky jednou nebo 2x na vyvolávačce, až práškama se to srovnalo, to bylo přesné jako hodinky 🙂

kukuca
25. črc 2008

Ahoj, tak já mám vyazeno třetí den a třetí den mám šílený bolesti hlavy.Je to zvláštní, nechápu proč ale nikdy jsem na to netrpěla ☹

coli
25. črc 2008

Ahoj kukuca,mě taky bolela trochu hlava, ale asi kolem té ovulace a to jsem na to nikdy netrpěla. Teď po ovulaci mě už nebolí ani břicho ani hlava. když jsem si tak pročítala některé diskuse, tak celkem dost holek psalo, že je taky bolí hlava. Asi je to normání po vysazení. Doufám, že se to časem zlepší.