Uvolnilo se některé tělísko (Mirena)?

beram
16. srp 2016

Hezký den všem, má tu prosím některá zkušenost s uvolněním tělíska? Dnes ráno jsem byla u Dr. a ten mi při stěru vytáhl tělísko. Resp. tělísko vypadlo samo. Jsem byla docela v šoku, protože mi řekl, že jsem vlastně vůbec nebyla chráněná a klidně jsem mohla otěhotnět. Na pravidelné kontrole jsem byla v červnu, to mi kontroloval i umístění tělíska a všechno bylo v pohodě. Ovšem nedá se zjistit, kdy se mi takto uvolnilo, takže klidně už 2 měsíce můžu být bez funkční antikoncepce. Celkem jsem ho měla téměř 4 roky a vždy bez problémů. Takže si teď na stará kolena (je mi 41 let) půjdu koupit těhu test 😒 Předem díky za vaše zkušenosti.

tifanyt
16. srp 2016

@beram
Ahojky - ano uvolnilo. Resp. posunulo se. Pak jsem zažila pár měsíců hrůzy, než jsem si ho nechala úplně vytáhnout a už nikdy víc.
Dle doktorů se bohužel může stát - mě se stalo po půl roce od zavedení a finanční náhrada žádná.
Otěhotnění jsem se nebála, jelikož poslední 2 měsíce před vytažením jsem na sex neměla ani pomyšlení a byla jsem ráda, že vůbec nějak funguju.
Je to sice jeden názor z milionu, ale za mě opravdu příšerná zkušenost a už nechci žádnou antikoncepci ani vidět 🙂 To radši pytel dětí 🙂

marrei
16. srp 2016

Kamarádce se taky uvolnilo a pak i otěhotněla. Tělísko jí dokonce nějak cestovalo v břišní dutině, doktoři ho nemohlo najít, musela v průběhu operace na rtg...

bera28
16. srp 2016

Holky díky. Já byla až do dneška v pohodě. Takže pokud jsem v posledních dnech neotěhotněla, tak nechám proběhnout jeden cyklus a jdu si ho zavést znova.

vojato
17. srp 2016

Já ho také mám...je mi 26,tri děti a další už nemůžu skrz zdraví... po zavedení jsem ještě nebyla na kontrole, ale dáváme si pozor jinak. Popravdě...moc tomu nevěřím...nikdy nevím, jestli se to nehnulo. Brát prášky také nemůžu. Takže mám mirenu a používáme kondom. Fakt mám strach, další těhotenství bych už fyzicky nezvládla... a když mi to doktra zaváděla říkala, ze jedná sestřička v nemocnici u nich otěhotněla :-/