Užíváte hormonální antikoncepci přesně na čas?

nikolacibulcova
14. dub 2017
Ahoj holky,
sice je to možná ohrana otázka,ale chci se informovat. Nikdy jsem se nějak o to nezajimala a ani se mi to nestalo,ale teď toho mám v poslední době dost.
Většinou beru HA kolem 9.30,dnes jsem si vzpomněla az po 14.00,tedy po4,5 hodinach jsem užila dnesni tabletu.
Účinek by mel být zachován,ne?
Stalo se mi,že jsem mela brát v 9.00_ a vzala třeba az kolem 10.30,to mi ale doktorka řekla,ze hodina dřív nebo později nehraje roli.
Mate nekdo podobnou zkusenost? Jak uzivate vy?
Díky moc za odpovedi a nezabijejte me 🙄
kirinka2013
14. dub 2017
Ahoj,
já tohle vůbec neřešila, prostě jsem si ji někdy během dne vzala a bylo to OK po dobu 8 let 🙂 I Dr mi říkala, že je to v pohodě. Určitě je tam ochrana víc než HODINU 🙂
verusch
14. dub 2017
@nikolacibulcova ja mam pocit ale nejsem si 100% jista ze mi bylo kdysi receno ze kdyz ji beru treba v 9 rano a zapomenu a vezmu si ji nejpozdeji do 9 vecera tak se nic nedeje
nikolacibulcova
autor
14. dub 2017
@kirinka2013 děkuji za tvou odpověď.
ivet1987
14. dub 2017
Přesně tak, máš 12hodinové rozmezí kdy ho vzít.
misulinka44
14. dub 2017
Pokud užiješ tabletu do 12hodin,tak je to v pohodě. Ale samozřejmě se snažit brát pravidelně, kamarádka brala jak si který den vzpomněla a taky z toho má dítko😃 ale sem tam se stane každé...Hodina dvě nehraje vůbec roli i kdyby to bylo denně... Já brala večer v 20hod, když jsem někam šla,vzala jsem dřív a třeba někdy jsem zapomněla,tak jsem brala až ráno😉
beduna1
14. dub 2017
Vůbec nic se neděje 🙂 ja to taky vždy jedla, jak jsem si vzpomněla a nikdy se nic nestalo 🙂 dvě hodiny rozdíl vůbec nehrajou roli a ani ty tvé 4,5 😉 tak můžeš být v klidu 🙂 je tam ta rezerva 12ti hod, když zapomeneš 🙂
barynatorka
14. dub 2017
Dobrý den děvčata
Já jsem právě po umělém přerušení a otěhotněla jsem přes HA. Brala jsem pravidelne. Bohužel se zadařilo a nyní si nesu nasledky
misulinka44
14. dub 2017
@barynatorka nebrala jsi antibiotika,nebo neměla prujem?? Pokud bereš pravidelně, tak je to silné nepravděpodobné...Ale sestřenka taky brala poctivě ..Ale jaksi zapomněla,že ten měsíc brala antibiotika😢
barynatorka
14. dub 2017
Nene ani jedno ani druhe. Nechápu to. Spoléhala jsem na ni totálne a ono ejhle. Varovala jsem i nejstarší dceru 23ať si dáva pozor.Dr mi potvrdila ze si bohužel muže stát. Nyní přemýšlím o kroužku Nuvaring
misulinka44
14. dub 2017
@barynatorka to je mazec no😞 ono na 100%nebude nikdy nic...Jen abstinence nebo sterilizace
barynatorka
14. dub 2017
Abstinence nehrozí 😂 ale dr sterilizaci nabídla ovšem to zase nechci Já. Zkusím asi kroužek 🙂
nikolacibulcova
autor
14. dub 2017
Nic nikdy není 100%. Stalo se stalo 🙂. Ono možná i stačí,že je člověk nějak oslabený a ani o tom kolikrát neví. Neměla jste nějakou virozu nebo chřipku?
Já jsem strašný panikař ,ale když je teda do 12 hodin zachován účinek ,tak ano.
Je mi už sice skoro 25 let ,ale ještě mám čas 🙂.
Vy jste měli první kdy?
Navíc chci asi první svatbu ,at nejsou kecy ,že jsem svobodná matka 😃.
nandule20
14. dub 2017
Já co vím z letáku k mé HA, tak záleží v kterém období tabletu vezmu později. Zda v 1.,2.,3. týdnu. V tom třetím již píší, že ochrana může být snížená.
nikolacibulcova
autor
14. dub 2017
@nandule20 ,ano,ale to až po 12 hodinovem intervalu,ne?
Pokud vezmu do.12 hodin,je vše OK,jak už zde.psali.
Jinak jsem v prvnim tydnu.
ronja55
14. dub 2017
Já jsem také otěhotněla přes Antikoncepci, jsem v 16 tt, ale mi už jsme mimco chtěli v nejbližší době, tak nám to vůbec nevadí a moc se těšíme 🙂, u mě to bylo ale asi kvůli střevní chřipce kdy jsem 2 dny zvracela. Pokud zapomeneš a vezmeš si do 12 hodin, tak ochrana není snížená 🙂
nikolacibulcova
autor
14. dub 2017
Ok,děkuji všem.
barynatorka
15. dub 2017
@nikolacibulcova Já začala v sedmnácti 😅 mam tři z toho jedno ve čtyřech letech adoptovane🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli