Vynechaná antikoncepce - co teď?

ema254
17. zář 2018

Dobry den, beru hormonalni antikoncepci. Behem posledniho mesice jsem vynechala 3 pilulky a v poslednich dnech jsem mela styk. Vzala jsem si uz 4 pilulky z noveho platicka, protoze jsem chtela vynechat MS kvuli dovolene, ale jsem ve stresu jestli nejsem tehotna. Muzu ted prestat brat pilulky a udelat 7denni pauzu? Dekuji moc za odpoved.

mihal1
17. zář 2018

Teď už bych pauzu nedělala, musela bys pak čekat na další ms a začít brát znovu. Udělej si test a uvidíš...

ema254
autor
17. zář 2018

@mihal1 dekuju za odpoved 🙂 ale dnes jsou to tri dny od styku...to by test byl k nicemu. Zatimco kdybych udelala pauzu, zjistila bych to tim padem driv ne?

mihal1
17. zář 2018

Nejsem odborník, ale menstruovat bys mohla asi začít stejně, tělo zareaguje na výpadek prášků. A navíc se vajíčko prý může uhnízdit i sedm dní po styku, takže by sis možná nepomohla... Má sestra měla jednou zpoždění i přes prášky, bála se, vysadila a dr. jí pak řekla, že měla brát dál...

ema254
autor
17. zář 2018

@mihal1 diky 🙂 ja bych ale nevysadila. Jenom udelala beznou 7denni pauzu jako vzdy. Akorat jsem uz mela 4 pilulky, tak jestli to vadi?

kajacob
17. zář 2018

Dobrat celé další platicko, pak pauza . Tak mě poradila Dr na gynde , pak přijít na kontrolu . Případnému těhotenství antikoncepce nevadí . Uklidňovala mě že krvácení se stejně dostaví , vlivem snížení hormonů a já si stejně nebudu jistá jestli jsem nebo nejsem . Já jsem těhotná nebyla a Dr mi říkala že by jsem zbytečně musela nasazovat zase antikoncepci od začátku a zbytečně .