Vysazení antikoncepce - jak to říct doktorce?

denca15
16. črc 2019

Ahoj holky.
Chtěla bych se zeptat. Je tady nějaká maminka, která nebere žádnou antikoncepci a nemá ani tělísko?
Je to měsíc co neberu prášky, srovnala se mi menstruace a cítím se lépe.. Popřípadě jak to říct doktorce?

saminomimino
17. črc 2019

@miba10 podle mě ne,pokud je indikace a pokud nesmíš že zdravotních důvodu otěhotnět,tak to indikace je,domluvit se se svým.gynekologem,ten by te na to měl poslat a pojišťovna to proplati

prejeta_zaba
17. črc 2019

Jak se bude tvářit doktorka ti může být přece srdečně jedno. Navíc dobrej doktor ti nebude nesmyslně cpát hormony. Doufám, že móda "cpu se prášky proti těhotenství a následně pro těhotenství" už je pomalu na ústupu a víc lidí se zamýšlí nad tím, že do sebe nemůže neškodně 3/4 života ládovat umělé hormony. Sama uznáváš, že je ti líp, tak si prostě pořeš antikoncepci jinak, je tolik možností. I když se tolik nepropagují, protože farmacii tolik nevynáší - třeba symptotermální metoda nebo kondomy, jak prosté, že. 😉

andza
17. črc 2019

Jen bych chtěla upozornit, že přerušovana soulož opravdu není forma antikoncepce. Me 8m břicho budiž důkazem 😉

miba10
18. črc 2019

@saminomimino jedu za 2 měsíce na kontrolu, tak se na to zeptám. Ale řekla bych, že mi to rozmluvi. Tyhle radikální věci moc nema rád 😁

zavodnice
18. črc 2019

13 let jsem nebrala HA, nedělalo mi to dobře a stalo to dost peněz. Bez HA je mi lip. Většinou jsem si vystačila s kondomy, pak i bez. Od jisté doby jsem si říkala, že kdyby náhodou, že stejně už mám věk na dítě. Jen jsem sledovala plodné dny. A když jsme se rozhodli pro dítě, že se budeme aktivně snažit, vyšlo to dvakrát hned napoprvé. Nikdy se žádný doktor nedivil, že neberu HA.

marketkaticha
Autor odpověď smazal
Zobraz
priefi
19. črc 2019
marketkaticha
Autor odpověď smazal
Zobraz
priefi
19. črc 2019

@marketkaticha no... ono je nejjednodussi rici, ze to bylo ze srandy, aby nebyl za vola po rozchodu pred ostatnima

andza
19. črc 2019

@marketkaticha já neříkám ze v tom někdo nemůže být úspěšný. Ale antikoncepce to není. A jistě závisí i na na plodnosti obou, na období, na preejkulatu atd atd. Ale neni to prostě antikoncepční metoda.

inssomnia
19. črc 2019

Já zkusila HA 2x a 2x se mi rozvinula deprese, jakou jsem zatím ještě v jiných okolnostech nezažila. Poprvé mě zachránila ještě dětská (!!!) doktorka, když jsem si přišla pro žádanku na psychiatrii, protože se hned zeptala, jestli jsem nezačala brát nějaké prášky a ať nejdřív zkusím vysadit. Podruhé s odstupem jsem zkusila úplně jiné s jiným množstvím hormonů a bylo to tam zas.
Doktor se mě pravda ptá na každé prohlídce, jestli chci HA, já mu řeknu, že nechci, a tím to taky končí.
Takže za mě taky kondomy, bez si troufnu pár dní v měsíci + občas pesar (tam mi nevyhovuje ta nutnost předchozího plánování, takže spíš výjimečně). Zase když je to kůže na kůži jen občas, tak si to člověk vážně užije 🙂

babanci
19. črc 2019

Oni někdy opravdu trochu tlačí na pilu a tváří se, jak kdyby to nebyly hormony, ale snad vitamíny. Nevím, jestli je to věkem, nebo tím, co mi osud nadělil, ale dneska už říkám věci na plná ústa. A vůbec se nebojím toho, jestli se to bude nebo nebude nějakému mudrovi líbit. Když jsem byla s dcerou prvně u gynekologa, bylo jí sedmnáct let, strašně se snažit jí něco nacpat. Že bude mít pěknou pleť a pravidelný cyklus a vlastně je to super věc. Řekla jsem, že si to nemyslím a nesouhlasím a on s potutelným úsměvem pravil, že je dcera za chvilku plnoletá a rozhodne se bez mojí účasti. Tvářil se překvapeně, když jsem mu odpověděla, že doufám, že moje dcera dá na moje doporučení a ona to odkývala. Dodnes antikoncepci nebere a je to už 7 let.

krupka3
1. říj 2019

Ja tedy necetla diskuzi, ale moje antikoncepcni metoda bez hormonu je spermicidni krem mimo plodne dny, v plodnych dnech bud spolu s kondomem nebo pesarem. Vzdy s prerusovanou soulozi (ktera ale sama o sobe spolehliva neni). Spis me zaujal ten dotaz "jak to rict" doktorce 😀 Je ti 16 a rodice s tim nesouhlasi? Jinak tomu dotazu moc nerozumim... Muj navrh je rict toto: "Pani doktorko, vysadila jsem prasky, uz je nechci brat.".
@denca15