Čerstvě po OPU nebo ET/KET - duben, květen 2015

lloupacek
21. dub 2015

😵
Ahoj všem, kdo jako já podstoupily IVF. Pro mně bylo toto dubnové první. Jsem čerstvě po OPU. Jak jste ho snášely?

Musím říct, že u mně dobré. Narkozu já osobně miluju, tam problém není nikdy. Po probrání se, trochu tlaky dole, ale nic co by se nedalo vydržet. Horší to bylo potom doma v posteli, tam se bolest trochu rozjela, ale vydržela jsem bez prášku.
Dnes, tedy den po OPU jsem už v práci, ale jsem v kanclu, takže pohoda.

Zaráží mně ale, že si mám volat do laborky až druhý den od OPU, tedy zítra. Taky jste musely zpočátku čekat dva dny? Pak už se volá denně?

m_o
22. dub 2015

@lloupacek ahoj, ja byla taky na OPU min. tyden v sobotu. Je to moje uz 2 ivf. Ja volala hned druhy den, kolik se oplodnilo. Kam chodis?

jika10
22. dub 2015

Já už byla na druhém IVF. Na OPU jsem byla přesně před týdnem, od pondělka mám 1 bobana u sebe. Po OPU jsem byla taky v pohodě a na embryjka jsem si měla volat hned druhý den, pak třetí den a pak pátý den jen pro potvrzení že bude ET

lloupacek
autor
22. dub 2015

@m_o
@jika10

Holky vy se máte. mně nechtějí u nás v Pronatalu Praha nic říct. jen mi ráno řekli dneska, že se to vyvíjí ok a že prodloužená kultivace pokračuje. Pak jsem tam jela a mluvila přímo s tou embryoložkou a ta mi teda laskavě sdělila, že mám tři bojovníky, ale přijde mi divný že po telefonu nechtějí podávat info. Přitom mi tady všechny holky tvrdí shodně, že jim centra dokonce sami volají a informují. Je to vážně divnej přístup.

@m_o tys byla v sobotu, takže jen dva dny přede mnou - kolik má bojovníků????

@jika10 tobě přeju at se vše krásně uchytí - taky si nechala zavádět jen jedno? Já musím protože jsem měla operaci na děloze, tak mi nedoporučují vícečetnou graviditu,

jitule1989
22. dub 2015

Ahoj, 2.dubna jsem byla na opu, vse ok, 15 vajicek, z toho se oplodnilo 11, 7.dubna mi byla zavedena expandovana blastocysta, dve zamrazeny, po tydnu slabe pozitivni test, v patek potvrzene hcg v krvi a dnes sel videt vacek na ultrazvuku, za 14 dni kontrola a uz by melo jit videt srdicko..je to moje prvni ivf na klinice ve Zline, na vyvoj emryii jsem si mohla volat kdykoliv, ale volala jsem jen jednou 🙂 drzim vsem pesti!!

jika10
22. dub 2015

@lloupacek No já vždycky dávala dvě embryjka, ale tentokrát jsem se sama rozhodla pro jedno, protože to byla expandovaná blastocysta kvality AA a další 2 embryjka máme zamražený. Rozhodla jsem se takto, protože když bysme museli jít do KETu, tak mám jistotu, že alespoň 1 embryo rozmražení zvládne, takhle bych měla akorát nervy, jestli se rozmrazí nebo ne. A navíc už doma 1 cácorku mám, takže ty dvojčata nejsou moc aktuální. Jo kdybych doma ještě malou neměla, tak jsou mi dvojčátka jedno

kamino
22. dub 2015

@lloupacek take chodime do Pronatalu a presne jak pises,nerekli mi pocet,stav,jen ze je co kultivovat a to bylo vse. Pry po telefonu nesmi nic blizsiho sdelit a volala jsem az den transferu rano na objednani.. Dost me jejich pristup mrzel,ta nejistota byla desna..nastesti z 3 vejicek byli dva bojovnici,tak to snad klapne..

lloupacek
autor
22. dub 2015

@kamino jéé to jsem ráda, že nejsem sama .... A KDY máš ET, nebo už byl? moc ti držím palce.

kamino
22. dub 2015

Byl minuly patek,ted cekam na vysledek😃

lloupacek
autor
22. dub 2015

@kamino no superiozo, tak drzim pesti, jiste to vyjde. uz se tesim, az nas tu potesis pozitivni zpravou!
ja mam jeste tri dny do ET a uz jsem vzrusenim cela bez sebe 🙂 doufam, ze se ETu nemusim bat, predpokladam, ze opravdu neboli, ze je to stejne jako IUI🙂

kamino
22. dub 2015

@lloupacek ne,jen je blbe pul hodiny bez hnuti lezet a necurat,protoze tam musis jit s naplnenym mocakem.
Diky,uvidime,spinim,ale nekrvacim,tak jsem zvedava,v patek testuju...

ea09
22. dub 2015

@kamino budu držet palečky 🙂

lloupacek
autor
22. dub 2015

@kamino jéé to ti drzim palce jak blazen!!! a půl hodiny lezet tam u nich na ty koze jo?

kamino
22. dub 2015

@lloupacek ne na pokoji,kde se i dospava po odberu.. Ty tam prijdes,lehnes si na kozu,zavedou ti embryo,ty to vidis na UTZ,jak a kam ti ho davaji i vidis to,jak ho nasavaji do katetru..behem chvile je hotovo,pak opatrne prelezes na luzko a sanitar te odveze na pokoj. Reknou ti polohu podle umisteni delohy,vetsinou se lezi na zadecha,ale jsou i smolarky,co musi lezet na brise a to je pri plnem mocaku des.. Musis mit ruce podel tela a moc se nehybat. Po 20 minutach smis opatrne na zachod a pak lezis jeste dalsi pul hodinu. Sestricky ti reknou,kdy budes moct vstat.

supermarket1976
22. dub 2015

Pridávám se! V pondělí 20.4. jsem měla transfer jedné čtyřdenní blastocysty. Je to můj čtvrtý transfer a 8. pokus o IVF...

lloupacek
autor
22. dub 2015

@kamino moc dekuju za info. super

@supermarket1976 vítej u nás. muzu se optat kolik vyjde osmy pokus a vsechny ty pred tim nehrazene pojistovnou?

supermarket1976
22. dub 2015

@lloupacek Já to mám s placením trochu složitější. Stimolované jsem měla jen dva cykly z těch osmi. Jeden byl na pojišťovnu a jeden byl zdarma v rámci studie (při něm jsem vloni otehotnela, ale v osmem tydnu se zastavil vyvoj a musela jsem na revizi). Ostatních šest pokusů byly nativy a ty si hradim ze svého.

lloupacek
autor
22. dub 2015

@supermarket1976 no tak ti také přeju at se konečně zadaří, po tom trápení je na čase, aby se na nás a hlavně na tebe štěstí usmálo!

supermarket1976
22. dub 2015

@supermarket1976 Ceny byly cca 20 tisic za nativ s transferem, pokud to skončilo dřív, tak třeba jen 5 tisic.

supermarket1976
22. dub 2015

@lloupacek Děkuju a přeju uspech všem!

apolla
22. dub 2015

@jitule1989 super zpráva, gratuluji, snad to u mě půjde stejně...ale my budeme zavádět dvě
@supermarket1976 snad se konečně usměje štěstí...
Já jsem měla OPU minulou sobotu. Z 24 folikulů bylo 20 vajíček - to mi řekli asi po hodině od OPU. Za další hodinu jsem si volala, kolik jich je zdravých, bylo mi řečeno, že 18. Domluvili jsme se, že necháme oplodnit 10 a zbylých 8 vajíček zamrazíme. Unica to má nastaveno tak, že denně do 11:OO dává aktuální informace o stavu a vývoji embryí. Takže u nich na stránce je sekce Pacienti, vy dostanete mailem heslo, přihlásíte se a máte tam hezky v tabulce denní přehled a dokonce přidávají i nějaké fotečky vyvíjejících se embryjek, což je super. Takže ani nemusím nikam volat a můžu se na ně dívat třeba celý den 😀
Včera jsem byla na ISMT (něco jako embryoglue) a říkal mi pan doktor, že přesně tak bude vypadat i zítřejší transfer. Vůbec nic nebolelo, jen je nepříjemné to zavádění zrcátek...ale tak to je to nejmenší, že. Jinak co se týče OPU - mě to bolelo dost, ale i sám mudr mi řekl, že je to tím, že jsem měla hodně folikulů a navíc i zvětšené vaječníky, tak se musím měřit každé ráno obvod pasu kvůli hyperstimuláku, ale zatím jsem úplně v pohodě.

supermarket1976
22. dub 2015

Co je to embryoglue?

jitule1989
22. dub 2015

@apolla urcite to bude vsechno dobry a budes mit krasne // a krasna dvojcatka 🙂 kolikaty mas pokus?

lloupacek
autor
22. dub 2015

@supermarket1976 je to jakesi lepidlo z ciste kyseliny hyaluronove ktere ma zajistit ze po vlozeni embrya drzi lip. Jakoby ho to prilepi🙂 ja si ho teda nechavam dat. Stoji 2500 a nahlasuje se to pred ET v tvem caru.

kamino
22. dub 2015

@supermarket1976
@lloupacek taky jsem si ho nechala dat... Uvidime,,,

apolla
22. dub 2015

@supermarket1976 embryoglue je směs enzymů, které ti vstříknou do dělohy 2 dny před transferem a to pak působí na embryo jako lepidlo. V Unice to stojí 1500Kč
@jitule1989 je to náš úplně první pokus, tak jsme zvědaví, ale věříme, že se zadaří. Sama sebe hrozně překvapuju, jak jsem klidná, normálně bývám stresař

pepinka01
22. dub 2015

já jsem 6 dní po ketu dvou bublinek, od včera sílící duch na testu a dneska odpoledně mě nejspíše bez mého vědomí přejel parní válec...tak snad se nám to povedlo...ještě máme dvě bubliny zamražené, ale podle vývoje událostí doufám, že na ně nedojde...
každopádně nám všem držím pěsti...jen nám to tak blbě vyšlo kolem vánoc, kdo bude ty dárky na dvakrát za měsíc platit :D

kamino
22. dub 2015

@apolla pockej,v Pronatalu v nem koupou embrya,nedava se predem.. to koukam,ze se to dela jinak...

lloupacek
autor
22. dub 2015

@kamino souhlas. Ja mam za to ze mi ho striknou dovnitr spolu s embryem. Dopredu se urcite nic nedava aspon u nas v pronatalu urcite ne. A proc je o litr drazsi teda taky nevim. Kde je ta unika?? Asi tam
Presidlim 🙂!!!

lloupacek
autor
22. dub 2015

@apolla predesla odpoved byla teda pro tebe 🙂

kamino
22. dub 2015

@lloupacek me uz tak tlaci cas,ze i kdyz bych presidlila rada,tak mam strach,ze cekaci doby jsou delsi a ja mam jen ty dne moznosti. Bud ted v Pronatalu,nebo az v lednu 2016 v jinem CAR,kvuli zmene pojistovny. 39 mi bude v cervenci a ja nevim,jestli to stihneme...