Čištění slzných kanálků u 5měsíčního dítěte, Brno

marketa0511
15. únor 2017

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli jste některa byla na čištění slzných kanálků s 5ti měsíčním dítětem v bílém domě v Brně jakou máte zkušenost? Máme tam jít v pátek a nemám s tímhle zařízením dobré zkušenosti jinde v Brně tento zákrok nedělají tak bohužel nemám na vybranou :( předem moc děkuji za odpověď

pekluska88
15. únor 2017

@marketa0511 Proplachování slzných kanálků dělají také v dětské nemocnici. Vzhledem k tomu,ze na oční do Bílého domu chodím se starší dcerou a vím,jak "schopné" jsou zdejší paní doktorky na očním,ani mě nenapadlo,ze bych tam s mladší dcerou proplachování slznych kanalku absolvovala. Taky jsem se toho děsila,hodně četla zkušenosti ostatních maminek... Jely jsme tedy radši rovnou do dětské,dceri byly 4 měsíce a bylo to hotové za 10 vteřin...

marketa0511
autor
15. únor 2017

@pekluska88 no to jsem právě také slyšela a měla jste žadanku když jste šla do dětské nemocnice? Nebo jste šla sama od sebe?

pekluska88
16. únor 2017

Zadanku jsem neměla a to byl po pravdě docela problém, byli na mě dost nepříjemní... Moc jsem tomu nerozumnela,protože nas tam opravdu poslala pediatricka a ta říkala,ze doporuceni nepotřebujeme... Navíc nevim,jestli jste si do Bílého domu volala, ale já tehdy ano a tam mne potvrdili,ze průplach kanálků se s většími miminky dělá jen v dětské a to měla dcera v té době 4 mesice,na paní doktorce bylo znát,že se jí do toho nechce,říkala,že neví,jestli už tak velké miminko udrží atd... No děsila mě... V té dětské to byla opravdu rychlovka... 10 vteřin to možná ani netrvalo. Takže kdybych zase s tímto problémem měla někam jet,tak bych jela zase tam,ikdyz mě nastvali tím přístupem skrz tu zadanku...

orchideas1
16. únor 2017

A zkoušela jsi masáž slzných kanálků? Řešila jsem tento problém u syna, vyzkoušeli jsme všechny možné kapky a mastičky a nic, dostali jsme žádanku na oční kolem 4-5 měsíce. Na internetu jsem našla způsob, jak provádět masáže http://www.detskeoci.cz/detske-ocni-vady/ucpane... Prvně to vypadalo, že to nepomáhá a po pár dnech obrat a zákroku jsme se vyhnuli 🙂

pekluska88
16. únor 2017

@orchideas1 my jsme masirovali asi dva měsíce a pomohl bohužel až ten průplach a přeléčení ATB. Takže ne všem masáž pomůže:-\

orchideas1
16. únor 2017

@pekluska88 Ano, když nezabere masáž, tak se nedá nic dělat, četla jsem i o těchto případech, zase pro někoho, kdo tento problém řeší a o masážích neví (moje dr. mi o tom třeba neřekla), tak to může být řešení a stojí za to, to aspoň vyzkoušet, třeba bude mít někdo štěstí jako my 🙂

pekluska88
16. únor 2017

@orchideas1 to je pravda,nic méně se obávám,ze masáž je bez na dlouhou trať a s 5 měsíčním miminkem už není zas tolik času... Protože pochopitelně čím větší miminko,tím huze průplach snáší. Ale je určitě dobře vědět,ze varianta jako masáž existuje,to ano.

orchideas1
16. únor 2017

@pekluska88 My jsme na to přišli taky relativně pozdě, mezi 4-5 měsícem, masáž zabrala asi do 14 dnů. Je fakt, že s 5 měsíčním miminkem už není moc času, každá maminka chce, aby to mělo dítě za sebou co nejdřív ☹ Ale třeba si to přečte maminka s menším miminkem co to řeší a jim to pomůže 🙂

marketa0511
autor
16. únor 2017

O žádné masáží mě naše dr nic neříkala :( zkusím zítra tu dětskou nemocnici počítám že není potřeba se objednávat do předu

marketa0511
autor
16. únor 2017

Každopádně děkuji škoda že jsem o těch masážních nevěděla :( třeba by ji to pomohlo jen jsme prokapavali kapkama do očí :( doufám že to bude rychlovka a nebude z toho moc trpět

marketa0511
autor
16. únor 2017

@pekluska88 žadanku už sem si pro jistotu opatřila tak uvidím snad to bude taky tak rychle docela se toho bojím zní to dost hrozně tak hlavně aby to měla brzo v pořádku ....

annfi
16. únor 2017

@marketa0511 Ahoj, není pravda, že to jinde nedělají. Byla jsem loni v červnu v dětské nemocnici na očním, normálně bez objednání - dcera měla 2,5 měsíce, za půl minuty je hotovo....

marketa0511
autor
16. únor 2017

@annfi ano jedná maminka mě to taky říkala zkusím rači dětskou nemocnici děkuji 🙂 nás právě dr poslala do bílého domu míč se mě tam nechtělo nemám s tím zařízením moc dobře zkušenosti :(

dadulakk
16. únor 2017

Ahojky holky, jenom pro uklidnění, nemusíte mit strach že by vaše miminka ten průplach nějak moc bolel, já sama si tím jednou do roka procházím a není to bolestivý zákrok. Miminka pláčou hlavně proto, že je sestřičky drží nebo svazují do plen proti jejich vůli ☺

rybamrazena
16. únor 2017

Tady to dělají každý den http://www.slzne-cesty.cz/
Už bych na to ale nešla nikdy a nikam. Dá se to řešit i jinak...

nada3
16. únor 2017

Ahoj, take jsme byli v detske a bylo to ok, jak pisi ostatni. Akorat neobjednavaji a vzdycky jsme tam cekali pres dve hodiny☹ Kluci na tom byli oba a pak uz bez problemu. Jinak masaz jsem taky potom delala, aby se to nevratilo a preventivne prokapavala kapkami Ocuflash. Video na youtube. A zadanku sestra nechtela.

olicka1
16. únor 2017

Ahoj,naše pediatrička říkala,že se to má řešit až po jednom roce dítěte,stejně jako běžně v UK.Proto jsem nikdy děti proplachováním netýrala a vždy to odeznělo samo. Hnis musíš vytlačit ze slzného kanálku,tím že ho masíruješ a vytlačuješ-směr k nosu,několikrát denně,třeba i 10x a vyplachovat occuflashem.

orchideas1
16. únor 2017

@olicka1 Jo ta masáž nám přesně pomohla, jak ráda jsem pak žádanku vyhodila do koše 🙂

marketa0511
autor
17. únor 2017

Tak jsem dnes byla s malou v dětské nemocnici vše proběhlo v pohodě ani jsme dlouho nečekali ... Akorát má v tom kanálku překážku nešlo to protahnout tak jen dr vyčistila dostali jsme kapky a máme masírovat a často odsávat sopilek a ve čtvrtek znovu :( dcerka to celé zvládla líp než já ... Nebyl to hroznej zákrok, ale doufám že příští týden už to bude v pohodě

marketa0511
autor
17. únor 2017

@olicka1 to asi záleží na tom jestli je kanálek jen zanesený nebo je tam nějaká překážka .... My máme v kanálku překážku prý nejspíš nějakou vrozenou .... nejčastěji to prý jsou něco jako drobné chrupavky takže se to bez výplachu a protažení neobejde :( a zase nám řekla že je lepší řešit co nejdřív po ukončeném 2. Měsíci nám u je 5 měsíců :( ale snad to bude už brzo dobré

merope
20. lis 2018

@olicka1 Starší diskuse, narazila jsem na ni až teď, třeba bude pro někoho zajímavé:

Doktorka asi neřekla druhou půlku toho, co říkají v UK - tam se to prokapává, neřeší a když se to nezlepší, tak se to v roce pod celkovou narkózou operuje. Neteř se té operaci tak nějak těsně vyhnula tím, že v cca půl roce se dostala do ČR do dětské nemocnice, tam se vyděsili, jak špatné to je a byla na čištění 2x za sebou, než to bylo v pořádku. Co říkali v dětské, tak když se to nevyřeší co nejdřív, tak se to zajizví a pak nezbývá než operovat. Jinak tedy i 2x čištění je určitě lepší, než neustálé týrání s nemocnýma očima.