90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

nikka.vo
autor
12. led 2009

No asi to nechám na jindy a nebudu pokoušet, ale nejhorší je, že pak můžu až ve čtvrtek, ale asi to na ten čtvrtek nechám 🙂

Máte v plánu na zítra nějaký teplý ovoce? Já asejc ne 😕

nikka.vo
autor
12. led 2009

A Sluníčko, já NIC nevzdávám, to dáme 😎

slunicko552
12. led 2009

No tak to jste mě potěšily obě 😵 .Já si dám asi znova ten banán.Potřebuju něco teplého,jinak se necítím najedená.
Mrkla jsem holkám na Květnovky 2008hubnou a na předposlední je tam link na cvičení.Tak budu cvičit podle toho.Dáš si tam míry můžeš i fotku a je tam plán na cvičení.Tímto se holkám omlouvám,doufám,že nevadí,že jsem tam koukla 😕

nikka.vo
autor
12. led 2009

jdu tam kouknout....

slunicko552
12. led 2009

Jdu spinkat pa pa

slunicko552
13. led 2009

Ahojte koukám,že tady nikdo 😲 😢
Jak se vede?

nikka.vo
autor
13. led 2009

Čaues, dneska jsem vařila omáčku klukům, asi jsem ztratila chuť, bo mi nešla vůbec dochutit, navíc je uplně jiná, než jí běžně dělám a přijde mi dokonce nahořklá 🙄 , zdá se mi že je to moukou 🙄 No a teda ochutnávala jsem tu omáčku, tak snad mi to nenaruší hubnutí 😅

Jinak se držim, jen mi to ovoce dneska nějak nejede 😠 Těšim se na zítra, to si dám pečené kuřátko 😵

slunicko552
13. led 2009

Ahoj tak já dneska docela v pohodě,jenom málo piju,nějak mi to u toho ovoce nejde 😕 .Verun nic si z tou omáčkou nedělej,mi se to taky stane,třeba je to moukou a třeba jsi neměla dobrý den 😉 ale na zítra se taky těším 😵 🙂

janca.k
13. led 2009

Ahoj holky, můžu??
S touhle dietou jsem začala minulé pondělí, zatím dobrý, ale recepty mám ve slovenštině, takže některý věci krapet nechápu. Jak dlouho hubnete vy a jsou už nějaké výsledky?
Já jsem zatím nic moc nezhubla, spíš jsem z toho ovoce a zeleniny docela nafouklá¨... tak hodně zdaru při hubnutí

slunicko552
13. led 2009

Ahoj janca a čemu nerozumíš?Zkus třeba napsat a pokud budem vědět,tak pisnem 😉 Jinak já jsem něco zhubla,jsem zatím spokojená.Uvidíme jak to půjde dál. 🙂

janca.k
13. led 2009

hmmm, mě dělala ze začátku problém kapusta a karfiol a taky tablička čokolády...no ale zvykla jsem si, ještě jsem musela vypátrat co je humri kaky, ale je to to stejné co u nás kaky...jak dlouho ji držíš??

slunicko552
13. led 2009

8dní.Vážila jsem se je jednou a -1,5kg.Mi ten link nejde,takže vařím co píšou holky.Verča tu hodila nějaké druhy jídel a podle toho jedu 😉 A jsi spokojená?

nikka.vo
autor
13. led 2009

Jančo, my jsme taky začali minulý týden, ale v úterý (říkám to dobře, sluníčko?) a zatím mám 2 kila dole, ale na sobě to nijak nepociťuju, v cm jsem cca stejně 😉

Když nebudeš vědět co co znamená, tak napiš a zkusíme zjistit co to znamená, do stejného termínu jako chodim chodí Slovenka žijící v Čechách, tak se jí kdyžtak zeptám 😅

Jinak, Sluní, mě už ta voda taky dělá problém, ale nejen v ovocný. Zase z toho ovovce vodu získáme, tak to snad nevadí tolik. Já s dneska zase dala meloun, tak ten mě zavodnil snad dostatečně. Ale už mi leze krkem to ovoce 😅

Mě na téhle dietě asi štve jen to, že k večeři se musí??? to samé co k obědu, že bych si třeba ráda dala k véče v bílovinový tmavý rohlík nebo chleba s dietním salámem, místo toho se musim rozhodnout, čeho se na 4 dny vzdám, jestli masa, nebo salámku 😅 a to jíst jak k obědu, tak k večeři. Pokud uvidim, že to dolu jde, tak přemýšlím, že po měsící a něco (podle výsledků) už to budu dělat tak, že si dám k véče něco jiného 😕 třeba právě ten rohl s dieťákem 🙂

nikka.vo
autor
13. led 2009

tou tabličkou je myšlena tabulka, ale tou tabulkou je myšleno 10g ze 100g trochu divný no, říkat tomu tabulka a přitom to tabulka není 😅

slunicko552
13. led 2009

Verun tak to mě štve taky.Ráda bych si dala maso pak sýr ☹ .No ivdíme třeba to půjde i tak.To ovoce mi taky leze krkem. 🙄 Snad to půjde trochu poopravit 😅

nikka.vo
autor
13. led 2009

Holky, já se poseru z Roberta už, byli jsme v Ikee, tak si šel pro hod dog a ptá se mě, jestli si dám taky 🙄 , jsem jen nadzvedla obočí a hned pochopil a uvědomil si. Dominik si ho dal taky a já ho držela na klíně a ten párek mi voněl pod nos 😢 No a přišel domu, dal si omáčku (nakonec je prý dobrá, mám asi z toho ovoce asi jen dodělaný chutě 😅 ) tak tu jsem mu neskutečně záviděla a teď si dělá wafle. Nezabily by jste takovýho chlapa? 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 A to mi tvrdil, že se předemnou bude krotit, ani náhodou 🙄

slunicko552
13. led 2009

Verun tak to Ti nezávidím 😲 .Mi zase prcek pořád jí pod nosem.A to pořád. 😖 Je neuvěřitelné kolik toho sní.Myslím,že jsem si to před tím ani neuvědomovala ☹ 😀

janca.k
13. led 2009

Hmmm, Nikko tak to máme doma to stejné, manžel mě taky neustále provokuje, nejlepší ovšem je, že když cely den baštím ovoce, tak jsem pak jak ženská v osmém měsici, hotovka...
Jo s tou čokoládou je to mazec, to mi pořád nešlo do hlavy zbaštit celou čokoládu 😀

nikka.vo
autor
13. led 2009

😀 😀 😀 , člověk má najednou uplně jiný vnímání, co se jídla týče, co? 😅

No jinak mě třeba nevadí když předemnou jí Dominik, ikdyž občas držim ten rohlík, který mu dávám tak křečovitě , že ho nechci dát z ruky 😀

Jsem Robertateď zjebala, jako v dobrým ale, tak sklopil oči 😀 a že to edělá schválně, že si to neuvědomil. Jsem zvědavá, co si dá zítra. Božínku, jak já se těšim na to kuřátečko milovaný 😅

Jinak ani nevim jestli jsem to sem psala, ale můžete si dát k obědu klidně plný talíř, důležité je si dát k večeři o půlku míň 😉 Takže k obědu dám půlku kuřete 😀 😀 😀

slunicko552
13. led 2009

😀 Sice jsi to nepsala,ale já se tak zařídila 😀 A chlapi si opravdu neuvědomí,no chlapi 😀 😝

nikka.vo
autor
13. led 2009

no mě ta hořká nějak nejede, tím jak jazyk rozpozná hořkost až někde vzadu, tak to vždycky chutná dobře, při polknutí humus (jak už to tak bývá i u jinýho 😀 ) a nejde ta hořkost pár minut ani zapít.Asi jsem si měla koupit tu obyč na vaření, protože ta 72% mi nejede 🙄

Taky se cítim dneska nafoukle, Robert se mě dneska ptal, jestli se cítím líp, to fakt dneska ne 😅

janca.k
13. led 2009

a proč ne rovnou celý 3/4 k obědu a 1/4 k večeři 😀

slunicko552
13. led 2009

😀 Holky jdu chrnět mějte se 😉 A pěknou noc 😵

nikka.vo
autor
13. led 2009

Sluní, dobrou! 🙂

Jančo, to by taky šlo 😀 😀 😀 , promyslím to 😅

Taky se asi půjdu natáhnout 🙂 , tak pa pa

markytkaaa
14. led 2009

Holky v poho, musíme si pomáhat 😀 😀 😀

natalien
14. led 2009

Bré dopoledne,

tak nevím, ale asi taky budu mít averzi na ovoce 😝 Hlavně mě dochází inspirace, včera mě napadlo, udělat si salát z ovo a přidat ořechy a semena, ale bylo už pozdě, tak za tři dny to zkusím, nechám ho v lednici a budu užírat 😝
Dneska teda nevím co budu jíst, nějak mi nechutí kuře a tak to vypadá, že si dám jogurtový den 😀 a k večeři sýr eidam asi 😀

slunicko552
14. led 2009

Ahojte 😉
marky-to je dobře 😉
naty minulé ovoce jsem si nakoupila ořechy atd.a zapoměla jsem na to 😝 Tak včera jsem baštila a pomohlo 😉
Měla jsem maso dušené na zelenině 😵
Jogurtový den tak to jsi dobrá

nikka.vo
autor
14. led 2009

Ahoj holky, mám dilema, mám tu celé kuře a nevim, jestli ho mám naporcovat (což neumim) abych sobě pekla bez kůže a Robertovi s kůží, nebo jestli tím, že se jí maso bez kůže je myšleno jen po uvaření tu kůži nekonzumovat 😕 Když by se to mělo péct bez kůže, tak to budu mít ale vysušený, ne? 😒

janca.k
14. led 2009

Ahoj dietářky 😀
Nikky já myslím, že by jsi neměla jíst tu kůži, normálně ji po upečení oddělej a máš maso bez kůže.
Já měla dnes náhražku za kapustu, měla jsem mít kapustovou polívku, ale tu by do mě nikdo nedostal, tak jsem měla z brokolice, ale blbec jsem ji uvařila velkej hrnec, tak ji asi budu muset narvat do mrazáku, bo manžel nic zelenýho nejí 😀

Naty - averzi k ovoci asi budu mít brzo taky

nikka.vo
autor
14. led 2009

Hele, Lucka to vzdala, nebo co? 😕 😕 😲

Jančo, už ho peču s kůží 🙂