90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

simonac
14. led 2009

ahojyk holky, já si vás neustále dočítám a i přes kojení do toho asi pudu, objednala jsem si tu knížku, takže ji bude držet jak mi dojde, k tomu nějaké to cvičení - doma mám orbitrek, tak to by bylo abyc taky něco neshodila, a vidím, že se vám zatím daří, tak vytrvejte at mám kde chodit na rady, ju? 😀 😀 😀

nikka.vo
autor
14. led 2009

Simčo a jak dlouho máš v plánu kojit? Hrotíš to nějak, nebo se svět nezboří, když by si mlíko ztrácela 😉 😕 Po tom ovoci a zelenině je člověk slušně nafouklej 😅 tak aby nebyl malej taky 😕

natalien
14. led 2009

Veru, maximálně supr kuře je na soli 😵 Tak příště vyzkoušej, je to bez tuku a nic krom soli nepotřebuješ. Já teda kuře porcuju když ho peču, pže je dřív hotové 🙂 Jen ho rozpůlím podél, pak nad stehny oddělím a je to, žádná věda 😀 A protože i u nás v řeznictví prodávají rychlokvašky z polska plný tuku, tak tu kůži teda vyhazuju předem 😝

Jdem sáňovat, zas napadlo trochu víc sněhu, tak se jdem s Nellušáčkem hejbat 😝 Pa pa 😀

janca.k
14. led 2009

O té soli jsem zrovna dneska četla, nasypeš do pekáče kilo soli a na to dáš kuře, které posolíš jenom z lehka, žádná voda, nic a peče se asi tu 1.5 hodiny a jenom se oddělá ta spodní kůže, co ležela na soli...zní to zajímavě, musím to vyzkoušet..

Sim - ty máš dvojčátka?? Jé to je krásný, já si myslím, že ta dieta je hodně zdravá a mléku ublížit nemůže, ale jak píše Nikka, z toho možství ovoce a zeleniny, budeš nafouklá, takže možná si k tomu přidat nějaký jogurtík, aby to v dětech nebublalo 😀

simonac
14. led 2009

ano, ano máme dvojčátka a ktomu šestilétého předškoláka 😀 😀 😀

kojit budu asi do roku, mám tolik mléka že bych asi zvládla nakojit i další mrně 😉 😉 a když mléko nebude přejdem na nějaký sunar nebo něco, nehrotím to, jen mi doposud nechtějí chytit žádnou flašu - jen prso 😒

a při té zelenině a ovoci si budu muet asi vybírat mín nadýmavou, to nepude??

janca.k
14. led 2009

jasně půjde, já taky neřeším, že zrovna včera jsem neměla ke snídani půlku ananasu nebo plechovky, plechovku nemám ráda, je to strašně sladký a ananas bych u nás ve "velkoměstě" sháněla těžko.
Takže myslím, že když si dáš banán, nebo něco takového, tak pohoda, určo nedoporučuji jídlo ze zelí a kapusty...minulý týden jsem si to sama vyzkoušela, neoblíkla jsem večer kalhoty, jak jsem byla nafouklá 😅

janca.k
14. led 2009

A Simi nezkoušela jsi třeba takové ty láhve se širokým hrdlem co vypadají jako prso??

simonac
14. led 2009

já nevím, zkoušela jsem už kde co? nevíš jak se jmenují??? ☹

janca.k
14. led 2009

dělá je Avent a Nuk, musí mít široké hrdlo ne takové ty klasické úzké, tyhle připomínají prso, Nuk je levnější.

nikka.vo
autor
14. led 2009

já jsem nafouklá po jakkékoliv zelenině a ovoci... 😕 a samozřejmě po zelí třeba víc, to jako jó

jinak kamarádka mě upozornila, že banán není při dietě vhodný, má v sobě dost kalorií (dost cukru) a asi proto píšou v knížce, že při ovocném dni, když budeš mít fakt hlad, si máš dát banán, zní to jakoby: Pro jednou si ho dej! Takže já jsem banány jedla 🙄 , fakt seper 😠 Už nebudu 😠

janca.k
14. led 2009

Simi od Nuku se jmenují First Choice...jsem se šla raději podívat 😀

simonac
14. led 2009

díky, díky, mrnku se po nich 😉

janca.k
14. led 2009

aha, vidíš to mě nenapadlo, já četla že i hrozny mají hodně cukru...hmmm, to bych asi nemohla jíst nic a dneska mám obzvlášť chuť na něco sladkého...musím vydržet, mám doma brokolicovou polévku, tak se zaplácnu tím 😀

nikka.vo
autor
14. led 2009

jo, hrozny též 😉

natalien
14. led 2009

Oni ani jablka nejsou moc super si dát večer 😝

Přesně tak, hrozny a banán by se neměl, ale proboha, kde mám shánět borůvky, jahody a maliny??? 😅 😀 Mražený jíst fakt nebudu 😀

Holky, tak jsem si na začátku plánovala, jak vyzkouším to čoko fondue a myslím, že bude ještě dlouho uloženo 😅 Nedošlo mi, že se třetí den nemůže jíst ovo večer jako ve čtvrtý 😝

natalien
14. led 2009

a když banán, tak si ho krájet vidličkou a vychutnávat 😵

gerdusha
14. led 2009

baby, ale ved vy nemusite jest cely den len ovocie..ten den sa vola VITAMINOVY...kludne si mozete dat zeleninovy salat...banan a hrozno jedzte iba doobeda..teraz sa daju za super ceny kupit ananasy /pozor, nie v plechovkach/, mango, hurmi kaki, hrusky, jablka, POMARANCE-vitaminove bomby...pomelo, grepy su IDEALNE na chudnutie...no a samozrejme ZELENINA

nikka.vo
autor
14. led 2009

Ger, já vím, že se smí i zelenina, ale to já zase radši ten ovovcný den, protože zeleninu mám tak nějak denně a to ovovce má přeci jen ,,chuť,, 😕 Jinak jsem si dneska koupila tabletky podporující hubnutí, ale je to jen ananas a zelený čaj (žádná brutus chemie, nebo tak -obojí napomáhá rychlejšímu spalování a já to tu mám dohromady 😵 ) tak to třeba ještě pomůže 😅 Do mě by nikdo ananas nedostal. 😅

slunicko552
14. led 2009

Ahojte vy jste se dneska rozjely 😀 Tak hrozny nemusím 😅 Ovocný den si dávám ovoce i zeleninu mám ji radši 🙂 Jinak ty grepy to je fakt 😉 A Lucka?Tak to nevím.
simi já kojila přes rok a moc jsem to hubnutí neřešila,ale omezovala jsem se to je fakt. 😀

janca.k
15. led 2009

Ahoj holky,
Naty-no ty nevíš kde se shánějí v tomhle počasí jahody?? Přece u 12 měsíčků 😀
taky jsem dneska koukala nebo kdy, že si mám dát šálku malin...hmmm, ale kde na ně, že
Dnesk amusím udělat nějaký nákup, už doma nemám ani pomeranč, asi nakoupím pomelo a grepy a bude, zítra mám vitamínový den, chjo to mi zase bude nafoukle...
dneska jsou špagetky s rajčátky 😝 mňam

simonac
15. led 2009

ahojky holky, tak knížka dnes dorazila přes víkend snad prostuduju a jdu do toho 😉

janca.k
15. led 2009

Simi a jak se jmenuje? Mě to posílala kámoška jenom přes net, ale knížka by se hodila víc, takhle to musím pořád tisknout

simonac
15. led 2009

počkej jdu pro ni a napíšu, mám ji objednanou normálně přes net

simonac
15. led 2009

tak - 90-denní rozlišovací dieta - Breda Hrobat , Mojca Poljanšek - napsala jsem si to vyhledávače a našlo mi to tu knížku, i s poštovným to vyšlo na 345,-- - uděala jsem si radost, ted jen vydržet těch 90 dní 😀

janca.k
15. led 2009

díkec, mrknu na to...jo taky si říkám že tři měsíce zní líp, než 90 dní 😀 no já se zatím snažím nějaký 10-tý den, ale nevím jestli vydržím tak dlouho...nepapat 😀 hmm, ale třeba uvidíme zlaté prasátko 😀 😀 😀

slunicko552
15. led 2009

Ahojte,tak já mám doma mražené borůvky.Vždycky si je ohřeju a jde to.No,ale není nad čerstvé 😒 .Jinak těch 90dní-nebudu to držet tak dlouho.Jen do té doby než shubnu to co potřebuju.Tak se tím nějak uklidňuju 😀 😝

simonac
15. led 2009

sluníčko a kolik už je dole??? 😉

nikka.vo
autor
15. led 2009

Čaues, děvčátka... měla jsem fofr a za hoďku jdu na spinnoš, tak snad už si fakt zajezdim 😅 Já to zase nevydržela a zvážila jsem se a mám o 2,7 kg míň 😵 😵 😵 jde to dolu, jde tóóóó 🙂

Mě teda zase zní líp 90 dní, než 3 měsíce 😅 a teda taky si myslim, že jí ukončim dřív, než za 3 měsíce, teda chtěla bych to udělat tak, že se budu dál stravovat podobně, ale už s tím, že si budu dávat i jiný potraviny , jako třeba k obědu něco a k večeři něco jiného a tak. Ale nechci se okamžitě vrátit ke stravování jako jsem měla kdysi 😖

slunicko552
15. led 2009

simi-vážit se budu v sobotu,protože nechcu tak často 😀 Ale minule jsem měla dole 1,5.Tak uvidíme teď 😉
Verun tak nějak to chci i já.Prostě pořád zeleninkovat,ale dát si i něco normálního 😀
janca a jak Ty?

nikka.vo
autor
15. led 2009

Jsem totálně kaput, jak ten spinning může někoho bavit 😅 😀 Hned ze začátku jsem myslela, že vyplivnu plíce, já s tím mám problémy od jakživa, že mě okamžitě pálí v krku a na hrudníku. Hned první jízda ve stoje mě odrovnala a udržet pak tempo? Ani náhodou, ty voléééé 😲 Občas mi bylo na blinkání 😕 Jako nebyla jsem tam ,,nejhorší,, jedna blondýnečka nešla nad sedlo ani jednou snad,ale řekla bych, že minimálně z půlky jízdy jsem tempo držela. Po první polovině jízdy jsem si řekla, že mě tam už nikdo neuvidí, pak jsem si trochu zvykla, ale ještě teď mě pálí v krku, furt mám tendence kašlat (jakoby vždycky chvilkově cítim chvění v krku a nutí mě to kašlat) a někde hluboko cítím chrchláka. Bolí mě fňukna,dokonce na ní mám mozol, nebo puchýř nebo co to je 😕 😅 až takvej tragéd já jsem 😀 😀 😀 😀
Mám jí otlačenou, chudinku mojí malou 😀 😀 😀 , ale asi to bude fakt účiný, tak to nevzdám, ale určitě nebudu chodit dopoledne (jsem nad tím uvažovala, protože dopol chodí maminy s dětmi a děti si hrajou), ale já bych pak nemohla fungovat. Jdu koukat na Růžovku a rozdýchat to 😅

Takže DOPORUČUJU VŠEM, spinning je fakt relax 😀 😀 😀 😀 😀