90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

renda71
30. dub 2009

ahoj holky,
Obla,přidej se,já jsem tady taky nová a snad jsem se už chytla 🙂 dnes mám vitamínky,no uvidím jestli zvládnu takovýho ovoce zblafnout 😀 nedalo mi to a vlezla jsem na váhu no a od pondělka mám o 1,5kg méně jupí 😵

janca.k
30. dub 2009

Nazdar krasavice, tak s Oblou se už znám přes IP 😀 a asi se k ní opět přidám, jak psala, zítra je prvního,t ak asi zase začnu...
včera jsem dostala depku...dvě....negativní těhu test a pneu kolem břicha...takže budu zase chvilku hubnout, už jsem včera i cvičila 😀 😀 😀 ale stejně se těším o víkendu na kolo, v pondělí ho povezu do servisu, tak si to musím ještě užít, jenom doufám, že se mi nepos.ere jako minule 😀 😀

obla
30. dub 2009

😀

Holky je jako nutná ta polívka..? To já nedám.. 😔

ilonka82
30. dub 2009

Ahojte 🙂
Andy ty jsi včera prodělala pořádnou krizovku, ale co ono se to nezblázní 😉
Já včera vitamínky "docela" zvládla, vyzrála jsem se na sebe, že jsem se zaměstnala a nemyslela na to jestli mám chuťě na něco zakázaného 😀 Večer jsem byla i bruslit. Byla jsem na sebe pyšná 😵 Ale pak mě MP vytáhl na pivo, tak jsem si dala pivko, vím že se alkohol nesmí, ale po bruslích jsem měla fakt žížu 😀 a pak si darebáci objednali pizzu tak jsem zhřešila jedním klínkem 😠 😠 neodolala jsem.

Ráno jsem zvědavec vlezla na váhu a pořád je 2 kg, nehne se to dál. Taky čemu se divím, že? 😅
Takže od dneška jsem na sebe přísná a nedovolím si nic zakázaného 😀 A budu poctivě dodržovat porce!

Obla, vítej v klubu 🙂 Já ty vývary nepiju, prý to není nutnost.

obla
30. dub 2009

ilonko,
tak to jsi mě uklidnila .. 😵 Já bych to nedala.. A můžu třeba ošidit pečivo (nebude mi scházet).. ale mít kávu s mlíkem..? 😕

ilonka82
30. dub 2009

Pečivo k obědu jím jen občas. Ale asi ho zase zavedu, ať nemám brzo hlad 🙂 No kávu s mlíkem, bez mlíka se může, ale Simča zhubla i když ho pila s mlíkem. Takže vyzkoušej jak to bude na tebe půsubit. Já jsem začala pít bez. A není to taková hrůza. Občas si kapku mléka dám, ale oproti tomu jak jsem byla zvyklá je to opravdu kapka 🙂

evikuu
30. dub 2009

Holkýýý žádný depky a schutí dotoho 😀 když je jeden den výpadek /jako momentálně u mě , protže u toho chování malé jsem ráda že něco skousnu/ se nic neděje.Musíme stoho mít radost a ne depku 😀

obla
30. dub 2009

Raději ošidím pečivo, polívky i čokošku než moje mlíko do kávy 😀 To jako ne a ne a ne 😀 Holt místo polotuč, bude odstředěný, nooo.. 🙄

ilonka82
30. dub 2009

Obla 😀 😀 jasnačka odstředěný je přeci dietní 😀

obla
30. dub 2009

ilonko, je to hnusná obarvená voda... ale co bych pro ten pocit mlíka neudělala 😀 😀 😀

renda71
30. dub 2009

obla,já bych kafe bez mléka taky nemohla 😝

obla
30. dub 2009

rendi, vzdám se všeho.. ale ne kávy s mlékem 😅

janca.k
30. dub 2009

Tak vidím, že všude je jeden a ten stejný problém....kafe s mlíkem 😀 😀 😀 holky, já dokonce pokaždé když jsem dojela do Brna, tak jsem mazala do Coffe Haeven na Latté 😀 😀 tam mají moooooooooooooc dobrý, ale pro lepší pocit jsem si dávala s odstředěným mlékem 😀
ale zjistila jsem, že poslední dobou zvládám i toho turka, což je fakt divný, ale už zase piju kaféčko s mléčkem 😀 😀

renda71
30. dub 2009

já si tedy dávám s nízkotučným,aby to nebyl zas až takový prohřešek 😉 ale kafe střídám s Carem,poslední dobou jsem, se ho naučila pít a docela mi chutná 🙂

obla
30. dub 2009

Káva bez mlíka prostě ne.. za to nestojím o polívky a čokošku.. 😀

janca.k
30. dub 2009

Obla, ty nejíš polévky vůbec?? To já je vynechala z toho důvodu, že mě je proti srsti vypít jenom čistý vývar...pak mě sice napadlo, že když si do něho nakrájím zeleninu, tak ho taky můžu ne?? Nebo musí být jenom čistý?? Ale já, která musí mít plný talíř nudlí jsem k tomu opravdu netíhla 😀 😀

obla
30. dub 2009

jani.. no, moc polévková nejsem.. a když, tak jedině ty od babičky a nebo pak ty husté jako je bramboračka, žampionová, hrachová, gulášová. Ale prostě nemusím.. a představa, že piju obarvenou vodu s mastnejma okama 😀 No to teda ne.. 😖 😀 Takže adios polívky.. 😉

janca.k
30. dub 2009

chichi, tak to je dobrý....jinak ženy...jdu na krupici 😀 😀 😀 kolegyně si narazila oběd a vzala si dovču, tak jdu za ni...aspoň zjistím, jesti v nemocnici umí vařit krupičnou kaši , protože pokud vím, tak v porodnici jí dávají často, tak ať vím, do čeho jdu 😀 😀 😀

janca.k
30. dub 2009

jenom hlásím že krupici jsem skoro nepřežila, měli k ní gulášovou polívku,takže jsem se naprala polívky a krupice jsem snědla čtyři lžičky, a zbytek by se do mě nevešel, ještě teď je mi blbě 😀 😀 😀

nikka.vo
autor
30. dub 2009

Ježiš holky, tady pije každej kafe s mlíkem a nemá rád poblívky, je totok možné? 😅 😅 😅

Obla, to máš ale taky dobrý, že máš ráda ty hutný polívky (alespoň) , ty si můžeš dělat ve škrobový - bramboračku, nebo v podstatě jakoukoliv krémovou - zahustíš jí bramborou 😉

Jančulko a ty máš spoždění? Nebo seš jen nedočkavá? 😨

anddy
30. dub 2009

Ahoj holky zdecham ☹ ☹ ☹ jako mam sr...ku jak bic a zaludek me boliiii au au au 😢 😢 nevim co mam delat ☹ ☹ ☹
Asi na me neco leze ale kazdej mi rika, ze to mam z te diety, ale te se nevzdam 😠
Jinak ja kafe piju ze smetanou (slehacka ke slehani)... 😕 ale asi prestanu protoze jak si davam kafe rano na ten prazdnej zaludek tak je mi soufl ☹ , budu ji pit uz jenom po obede 😵 jestli ovsem preziju 😝

obla
30. dub 2009

Nikko, alespoň něco pozitivního 😀 Tak zítra nabíhám na režim.. každopádně jsem velice zvědavá.. tento prodloužený vákend se má jen a jen žrát.. všude samá grilovačka, tak holt pojedu s klapkama na očích 😀

anddy, udělej si silnej čenej čaj, vezmi si endiaron a hylak 😉

ilonka82
30. dub 2009

Andy to mě mrzí, tak je ti brzy líp 🙂

Simi, s čím jsis dělala ty bramborové noky? Koupila jsem si je na zítra a nevím jak si je udělat

simonac
30. dub 2009

ilonko - já si je kupovala už ochucené od Findusu a jsou fakt supeeeeeeer 😉

anddy
30. dub 2009

holky ja fakt asi umru ☹ dneska jsem snedla celozrnou bagetku malou a jednu tatranku.....zitra si dam ryzi a udelam hovezi polevku, dam si ji bez nudli......vitaminovej den proste tentokrat asi vynecham ☹

ilonka82
30. dub 2009

Simi, tak to je zrada 😀 Neva, zkusím je třeba se špenátem nebo s dušeným zelím, to bych mohla 🙂

Andy, kašli na vitamíny, hlavně ať jsi fit 🙂

makelka
30. dub 2009

Dobrý večer,

tož ženy vydržajte 😉 ALe hlásím, že jsem dneska vitamínovej den zvládla, ani jsem neměla hlad 😉 Na oběd jsem si udělala to zapečený ovoce, nakrájela jsem jablíčka, na to sušený švestky a meruňky, zasypala jsem to kokosem a ještě na to hodila lístky máty a dala zapíct. Jako po 4 lžičce jsem myslela, že půjdu vrhnout 😀 😀 😀 😀 Takže sladký na oběd fakt ne, já na to nejsem ani normálně (nejím krom knedlíků žádný sladký jídla 😝 ) takže příště vymyslím nějakej zapečenej květák třeba s brokolicí 😀 😀 😀 😀 😀 Hele napadá mě, co takhle dát si v zeleninovej den, zeleninovou polívku 😝 co? Jinak jsem to udělala tak, že dopolko jsem jedla ovoce a po obídku už jen zeleninu 😉

Zítra mám bílkovinovej den, budu dělat hovězí, tak se naperu 😀 😀 😀 😀 😀 zapeču si to s něčím dobrým, třeba se zeleninou 😀 😀 😀 a večer jsme pozvaní na grilovačku, tak si sebou nesu svoje naložený maso a dám si jedno malinký na večeři se zeleninkou 😉 v sobotu mám ŠK, ale netuším, co budu jíst, asi si udělám zeleninový rizoto 😉

Hele můžu jíst hříbky? A jestli jo v kterej den? 😝

makelka
30. dub 2009

JO a hlásím, že kafe s mlíkem piju taky 😀 😀 😀 😀 to je asi jediný, čeho jsem se nevzdala a prokládám to teda Carem, to mi moc zachutnalo 😵

simonac
1. kvě 2009

ahoj holky, musím se pochválit, mám dole 11 kg 😉

makelko - já myslím, že můžeš hřiby kdykoliv, aspon já si je dělám bud k těstovinám nebo i k bramborám a na pizze jsem je měla taky 😉

dnes mám masový - bude kuřátko, vývar... zítra jedem na hody, tak to bude veselé 😉

makelka
1. kvě 2009

Ahojte,

Já mám taky dneska maso, hurá, bylo mi ráno po té včerejší zelenince trošku blivno 😀 😀 😀 No a já budu dneska dělat vepřový (chtěla jsem hovězí, ale vytáhla jsem blbý maso z mražáku 😠 😠 😠 😠 😠 😀 Tak to zapeču a bude a v tlakači už mám hovězí maso, tak budu mít vývar též a klukům ho udělám s nudličkama 😵

Simi to je fajn, právě jsem to chtěla řešit na ty těstoviny, že bych si na ně v neděli hodila hříbky 😉 😵 😵 Díky za tipa 😉

Jinak ti gratuluju, jsi šikovná 😉 Já se vážím vždy ve středu, dole mám 1,6kg, tak uvidíme, jak to půjde dál 😉