90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

evikuu
4. kvě 2009

Hlavně hoodně bumbej, aspoň litr vody za dopoledne.
Tak hurá dotoho!!!

ilonka82
4. kvě 2009

Reni, tak to gratuluji. Takže po vodě začnu od prvního dne, to je paráda dneska maso a ve středu taky 😵
Mě už voda nějak přestává chutnat, myslíte, že bych si do ní mohla dávat citronku?

renda71
4. kvě 2009

to já zas piju celkem dost,buď to obyč.vodu bez bublin nebo si vařím ovocné čajíčky(neslazené) 😉
myslím,že za den vypiju tak 3-4litry,to by mohlo stačit ne 😀

janca.k
4. kvě 2009

Rendi, to by stačit mohlo ty 3-4 litry...já dám s bídou 2.5litru, ale snažím se, je teda fakt, že počítám jenom vodu ale piju taky ovocné nebo bylinkové čaje, takže to možná na ty tři skočí...

Jo Maky, to taky nevím, co si odpoledne dáme, asi zeleninový salát 😝 nebo jahody bez šlehačky 😀 😀

renda71
4. kvě 2009

janco,koukala jsem na tvé album 🙂 co proboha potřebuješ shazovat??? 🙄

evikuu
4. kvě 2009

Jo to jsou ty hubeňourky 😀 ale janča už něco schodila viť??
Jinak vodu s citronkem můžeš.

janca.k
4. kvě 2009

Reni, já mám v albu záměrně tři roky staré fotky, co na nich mám 62-64kg a teď mám krásných 72 kg 😀 😀 😀 😀

janca.k
4. kvě 2009

no možná 70kg, měla jsem na začátku roku dokonce 75-76kg, podle toho jak jsem se vyspala 😀

ilonka82
4. kvě 2009

Jani co bych já dla za 72 kg 😀 😀

Evi, spíš jsem myslela takovou tu kupovanou cittronku, ale to bude asi jedno.

Reni, ty opravdu tolik vypiješ za den? Já mám problém do sebe dostat ty 2 litry

renda71
4. kvě 2009

jo jo vypiju,ale taky se do toho musím nutit 😒 hlavně pořád lítám na záchod 😀

jani,tak to já jsem si měla dát do alba fotky 4 roky staré,tam jsem fakt kočka 😵

evikuu
4. kvě 2009

😀
Tak hlásím brambor+lečo dobrota a doporučuji 😝
Holky jsme kočenky furt!!!!

anddy
4. kvě 2009

Cauvec koceny hubeny 😀 hlasim se 😀 Dnes jsem byla nakupovat v Ikey lidi jako nas..rano taky tady je statni svatek a hnusne tak co delat jinyho ze? Koupila jsem si kulicky masovy a ty jsem si dala na obidek no jedla jsem ted ve 3 😒 ale nevim co na vecu....jo a malymu jsem koupila takovy vyborny satecky se skorici, tak jsem mu pomohla sezrat sacek ☹ 😠 ☹ 😠 Stejne nehubnu tak co 😒
Ale jinak jedu daaaal......docetla jsem Vas a musim se zamyslet nad tim mym pitim 😖 ja teda tak tak ty dva litry dam, ale az odpoledne jsem zjistila 😒 a to je asi chyba, ze pul dne nepiju a pul dne chlastam 😵 jako doga 😀 😀
Jinak mam nakoupene testoviny, testo na pizzu atd. tak doufam ze to uz konecne pujde dolu...a taky asi zacnu cvicit ono bez toho to asi nepujde 😠 😠 😠

janca.k
5. kvě 2009

Ahoj holky, tak my byly včera s Makelkou na kávě...odolala jsem i zákusku, holky nenapadlo nic lepšího než jít do cukrárny 😀 😀 ale ono to bylo tím, že mi bylo docela zle, doma se to vygradovalo, tak, že jsem málem blinkala, ale dobrý, jenom jsem nějak neměla čas si něco uvařit na dnešek, takže dneska v práci zbodnu zbytek hroznů a banán a masenko bude až doma...leda, že by mi Makelína donesla kus rybičky 😀 😀 ale já teda kapra nejím...Maky uvař něco jinýho a dones, jo??!! 😀 😀

evikuu
5. kvě 2009

Ahooojda,tak jsem byla nakoupit na dnešní obídek.Lasaně se špenátem a žampionky 😀
Krásný den všem

anddy
5. kvě 2009

Hoooooj tak ja mam dneska peceny brambory s cibuli a zampionama 😵

evikuu
5. kvě 2009

Dobrou chuť 😀

renda71
5. kvě 2009

Ahojky,
já se teď vrátila od našich a ti už si všimli mých -3kg 😀 nevím jestli to mysleli upřímně,ale potěšilo to 🙂
já se jen bojím,že když to jde takhle pěkně od začátku,aby se mi to za chvíli neseklo a to by mě asi přestalo bavit 😒

nikolus
5. kvě 2009

Ahojkyyy, drzime 90ku s mamkou uz mesic a ja mam dole 9 kg a mamka myslim 7. Je to docela znat a citim se moc dobre. I pritel me najednou vic obletuje a poplacava po zadku 😀 Jinak vsem doporucuju. Neni pri teto diete hlad a snim ted uz jen maly porce a jsem prejezena. Ani uz nemivam chute na sladky jako tomu bylo driv... No a co je hlavni, tak kilca jdou opravdu dolu 😎 Tak drzim pesticky vsem, kdo se do toho uz putili, nebo maji v umyslu s tim zacit!

renda71
5. kvě 2009

nik to jsou skvělé zprávy 🙂 takže myslíš,že kilečka půjdou dolů stejně dobře jako ze začátku??protože já minulý rok od září do listopadu držela dietu(ale jinou),zhubla jsem sice 8kg,ale pak se to nehlo ani o dkg,přestalo mě to bavit dnes je mám opět zpátky,teda mínus ty 3 😉

makelka
5. kvě 2009

Tož se hlásím 😉 Dneska byl kapr, mňam, byl moc dobrej, cherry rajčátka, paprika, ředkvičky a pórek, zbylo mi asi dc vývaru, tak jsem to zapila a na večeři jen ten kapr, bez ničeho, mňam 😉

Zítra mám ŠK, asi si udělám zeleninový rizoto s hříbkama 😝 a na UH plánuju taky ty špenátový lasagne, vážení mám zítra ráno, tož su zvědavá, co mi to za 10 dní hodí 😝 ale asi nic moc, o víkendu jsme grilovali 😝 😀 😀 😀

Jani tož jsem ti nic nedonesla, bo jsem se sem dopoledne podívala, ale tcháník pekl králíka na česneku 😀 😀 😀

ilonka82
6. kvě 2009

ahojte děvčata, tak mám za sebou první vodu, dopoledne se docela dalo, ale odpoledne byl hnus, měla jsem hlad až mi bylo šoufl, tak jsem si udělala zeleninový salátek a večer jsem měla krajíček černého chleba 😠
No co, než umřít to raději oželím 1 kg 😀 😀
Dneska mám na oběd jen plátek tvrdého sýra a chleba, včera se mi nechtělo nic kuchtit. Jen nevím co vymyslím na zítřek.

ilonka82
6. kvě 2009

Holky, můžu u ŠK kombinovat rýži a fazole?

makelka
6. kvě 2009

Ahojte,

Ili já myslím že jo 😉

Jinak já dole od prvního začátku 2,4kg, žádnej zázrak teda, ale nějaký cenťáčky dole jsou 🙂 Vidím, že mě to leze spíš na cm než váhu 😉

Já dneska mrknu po těch br. nocích, jak o nich simča mluvila a když ne, budu mít rizoto se zeleninou 😉

Tak úspěšný den ženy 😉

ilonka82
6. kvě 2009

Mak, já jsem si kupila gnochi, je to fajn zpestření. Udělala jsem si je s dušeným kys. zelím. Taky mám pocit, že mi to leze spíš na cm než na váhu, bo mám dole jen 2,4 kg 😒 pořád doufám, že se to rozjede. Ale na druhou stranu se nemám čemu divit, když nejedu na 100 % 😒

evikuu
6. kvě 2009

Holky hlavní je užít si to a ne si stím lámat hlavu.
Myslím že každý gram je dobrý výsledek a jen tak dál 😀

janca.k
6. kvě 2009

Mak, to je snad jedno jestli kapr nebo králík!!!!!!

😀 😀 😀 😀 hlavní je, že to smrdí masem 😀

Já dneska baštím rýži se zeleninou a zítra budu mít asi těstovinový salát, no uvidíme, nemám nějak náladu si vyvařovat...a v pátek vitamínky 😠 ale to budeme dělat venku, tak mi to bude jedno a taky se chystám do zahradnictví, chtěla bych nějaké kyti domů, ale to zase bude řečí 😀 😀 😀

anddy
6. kvě 2009

Ahoj zensky moje zlaty 😵 ty jo vy jedete....Ilco to je super vysledek gratuluji ......ja uz se tesim az to dostanu protoze mam nezvladatelne chute na sladke 😠 ☹ 😠
Jinak me vychazi vodni den po prckovych narozkach a to vim ze budu hresit (uz se tesim na dort) tak ho mozna dodrzim i kdyz pochybuju asi budeme dojidat zbytky 😅 😀
Pak letim do cr tak to bude taky mazec 😎 😀 😝

anddy
6. kvě 2009

http://www.novinky.cz/zena/zdravi/168090-za-nad...
docela dobrej clanek i ty s tim souvisejici jsou zajimave 😵

ilonka82
7. kvě 2009

Ahojte, dneska mám fazolovo rýžový salát a zítra budu mít něstovinový salátek. Nějak mi dochází inspirace na vaření.
Andy, na dortu si pěkně pošmákni. Já byla včera u kamarádky podívat se na půlroční miminko, no a měli zrovna po křtinách a měli výýborný dortík 😵 Doufala jsem, že mě to aspoň protáhne, když už hřeším, a ono nic 😠 😀

anddy
7. kvě 2009

Ilcoooo ty uz nejsi semnou jaktooooo???????/// ☹ 😢