• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dělená strava. Máte zkušenost?

21. ledna 2014 
Ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s dělenou stravou, případně jestli byste mi nemohly poslat nějaké materiály o dělené stravě. Chtěla bych vědět, jaký je princip, jestli u toho člověk hladoví, jestli se u toho hubne, jestli je to zdravé apod. Díky moc :wink:
14. srp 2007 v 06:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
vilčo, určitě si přečti knížky od Lenky Kořínkové, to je největší expertka na dělenou stravu u nás a její knížky jsou psané jasně a srozumitelně.. Výhoda dělené stravy je v tom,že se při ní nehladoví - není předepsané, kolik toho musíš sníst, ale důležité je dodrožovat ty hlavní zásady a kombinovat správně potraviny, které jsou rozdělené do skupin (bílkoviny, sacharidy, neutrální potraviny). Není např. možné jíst k masu brambory, ale jí se maso se zeleninou.. Já se podle toho řídím akorát v restauracích (i když taky ne vždy :wink: ), protože většinou nesním maso, přílohu a ještě zeleninu, tak přílohu vyřadím a dám si třeba dvojitou zeleninku. Člověk se nají, ale není přecpaný k prasknutí. Dělenou stravu ale nějakou dobu praktikoval jeden rodinný příbuzný a výsledky super - zhubnul hodně a docela rychle..
14. srp 2007 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vilca, dělenou jsem držela asi poslední rok a můžu jen doporučit. Hlad mít nebudeš, můžeš vlastně skoro všechno, i když já se celkově snažila eliminovat tuky a curky. Hlavně budeš lépe trávit a cítit se celkově lehčeji. Co jsem těhu, tak porušuji, protože se snažím jíst víc pečivo a mléčné výrobky víckrát denně, takže se mi nedaří dodržovat časové odstupy podle skupin a je to poznat. Hned jsem přibrala, ale po porodu najedu starý systém a půjde to rychle dolů. Zdravé to je, o nic z jídla se neochuzuješ, jen neplácáš vše dohromady a je třeba zapomenout na některá jdla (šunkafleky, lasagne atd.) Ale já to dělala tak, že jsem byla celý týden disciplinovaná a v neděli jsem si mohla dát i ta zakázaná, abych nestrádala. Kdybych si je zakázala úplně, tak bych určitě porušovala. Takhle, při jednom povoleném "zlobícím" dni jsem toho mnohdy ani nevyužila a dodržovala pořád. Na netu o tom najdeš dost informací, já jsem čerpala vlastně jen z toho, co jsem si takhle vyhledala. :slight_smile:
14. srp 2007 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, děkuju, mrknu na net :wink:
14. srp 2007 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dělená strava je 100% nesmysl, odporuje to veškerý logice. Přečtěte si pár článků třeba na http://www.metabolismus.net a pochopíte...
31. srp 2007 ve 02:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, já dělenou stravou zhubla za 2 roky 20 kg a cítím se bezvadně. R.
28. srp 2008 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky znovu otevirám tohle téma. Jestli máte někdo nějaké zkušenost tak napište. Jak třeba vypadá váš denní jídelníček :wink: Díky
14. lis 2008 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky nikdo?
15. lis 2008 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nikdo kdo by se zajímal o dělenou stravu :unamused:
18. lis 2008 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pořád nic :frowning2: :frowning2:
19. lis 2008 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
misicka - já jsem jedla dělenou stravu po 1. porodu, ted se na ni zase chystám po novém roce, potřebuju ještě tak 10 kg dolů a toto je fakt osvědčená metoda :wink:
20. lis 2008 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
A kolik si sní zhodila?
20. lis 2008 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
A za jak dlouho?
20. lis 2008 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si obědnala na netu knížky od Kořinkové tak nastuduji a jdu do toho :wink:
20. lis 2008 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
zhodila jsem 11 kg za půl roku, ty knížky jsou fakt super, objednals sis i její kuchařku?
20. lis 2008 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Týjo tak to je krasný to by mi tak nějak i stačilo :grinning:
20. lis 2008 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
20. lis 2008 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, jo ty jsou dobré, ale chtělo by to i konkrétní kuchařku jmenuje se Já vím, má jeětě jednu - Já sním, ale ta je na exotičtější jídla ta první je super :wink:
21. lis 2008 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to se po ní ještě podivám. dík :wink:
21. lis 2008 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už jsem v knižkách začtená a zatím jsem z toho jelen, ale ono se to poddá :grinning:
27. lis 2008 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
alterna • 1d • Dnes ve 13:37
ahoj nemáte někdo takovou tu tabulku kde je rozepsaná dělená strava podle Kořínkové?díky
5. pro 2008 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám od ní knížky jestli chceš tu tabulku co tam má můžu ti ji okopčit a poslat :wink:
5. pro 2008 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak co není to nikdo novej kdo tuto metodu vyzkoušel a nebo chce sn začít_?
14. pro 2008 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
haló haló já chci začít!!!!!!!pomůže někdo?
22. pro 2008 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé ahojky Amirajsem ráda , že konečně to někoho zaujalo :wink: Máš už něco nastudované a nebo jsi ůplný začátečník :wink:
22. pro 2008 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky misicka455:slight_smile:jsem takřka začátečník-jednou kdysi dávno jsem to už zkoušela...ale upozorňuju tě že začínám až od nového roku!!!!!
23. pro 2008 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
hele ty máš tu tabulku?máš doma scan že by jsi mi to poslala na mail?
23. pro 2008 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky přidávám se k vám

dělenou začnu 27,12,

po porodu mám stále kila nahoře, asi to je kojením že to nejde dolů
jím zdravě ale občas zhřeším a u dělené vím že nesmím
a hzned po vánocích letím na spining
24. pro 2008 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky takže se na to po vanocích vrhnem :wink:
24. pro 2008 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeji všem krasné vánoce :wink:
24. pro 2008 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. skupina dělené stravy - bílkovinné potraviny
Do této skupiny spadají všechny citrusy - citrony, pomeranče, limetky, grapefruity, mandarinky. Patří sem i další ovoce - hrušky, meruňky, hroznové víno, nektarinky, tvrdá jablka, třešně, mango, kiwi, melouny, ovocné bobuloviny - maliny, ostružiny, jahody, brusinky, černý rybíz a plody černého bezu. Nepatří sem ovšem borůvky! Dále k bílkovinným potravinám patří všechny druhy tepelně upraveného masa - hovězí, telecí, jehněčí (pouze vepřové se nehodí). Rovněž pečená drůbež - krůta, kachna, husa, kuře a tepelně upravené uzeniny - vařená šunka, pečená klobása spadají do kategorie bílkovinných potravin. Také "dary moře" jako mušle, krevety, krabi a neuzené, dušené ryby - makrela, losos, tuňák, kapr, platýs či pstruh. Dále mléko, vejce a sýry s obsahem tuku v sušině max. do 60% - ementál, eidam, parmazán, camember, blaťácké zlato a gouda. Také sem spadají výrobky ze sóji - tofu nebo různé sójové pomazánky a vařená rajčata. A nesmíme zapomenout na nápoje, kdy se do bílkovinné kategorie řadí ovocné čaje, jablečné víno, suché bílé a červené víno, nebo také sekt.
24. pro 2008 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 96
Tvůj příspěvek