Dělená strava. Máte zkušenost?

vilca
14. srp 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s dělenou stravou, případně jestli byste mi nemohly poslat nějaké materiály o dělené stravě. Chtěla bych vědět, jaký je princip, jestli u toho člověk hladoví, jestli se u toho hubne, jestli je to zdravé apod. Díky moc 😉

kive76
14. led 2011

@radusv ahojky, no mám dneska zatím jednomoccacino z automatu od 7h 🙂 ale už jsem vypila skoro celou 1.5 l aquilu aquabeuaty s příchutí annanasu, ta mi moc chutná...ted musím s pitím trošku zbrzdit, nebot bych pořád lítala na záchod...no já se ráno taky měřila mám tak o 0,5 kg míň...no zatím nic moc....ale věřím že to půjde...

peta1
14. led 2011

Ahoj. Tak jsem to dnes po 10-ti měsících po porodu poprvé dostala. Jak to máte při tom s váhou?

triowax
14. led 2011

Ahoj

dýl jsem nebyla. Skolila nás doma všechny nemoc, tak jsem čekala, až se dáme do kupy.
Tak a ted snad v plné polní to pujde jedna dvě.

korchy
14. led 2011

@radusv Ahoj.....já se taky zatím neměřím,ale stím bříškem jsme natom stejně,taky je menší 😉

seci
14. led 2011

@peta1 já pár dní před tím zadržuju vodu, takže váha vystoupá o kilo, občas i o tři kila výš a první dva tři dny se drží nahoře...ke konci začíná klesat a po skončení ms se vrátí na výchozí číslo, jak to probíhá během hubnutí zatím nevím, mám zas už skoro padesátidenní cyklus, ale pak porefereju "-)

kive76
15. led 2011

táááák dneska jsem zhřešila 5 piv..na disko....takže zejtra nanovo.začínám hubnout...

misicka455
15. led 2011

Ahojky, tak já poslední hřešicí víkend a od pondělí najiždím a už budu dusledná 😉 V pondělí si dám ais očistnej den ať se nastartuje spalování 😉

radusv
15. led 2011

Tak jsem se změřila a za nějaký čas schválně přeměřím, no a na váze jsem dnes -2kg 😉

Holky jak je to prosím s polívkama? do jaké skupiny a pokud vůbec? díky

seci
15. led 2011

@radusv polívky? no podle toho, co tam dáš, že jo 🙂......když uděláš kuřecí vývar se zeleninou a třeba vajíčkem, tak ok, ale žádné nudle či rejže.....zeleninovou s bramborem a třeba houbami jsou zas rostlinky, luštěninové taky, ale nepřidávat uzeninu nebo jen sojovou náhražku.....prostě polívka může být to i to a je třeba si prostě jen pohlídat jednotlivé ingredience, aby nebyly z různých skupin...já polévky normálně jím celou dobu hubnutí...

korchy
15. led 2011

Ahoj holky,tak včera večer jsem zhřešila a dost mě to mrzí,byli jsme na návštěvě.Nesnědla jsem toho mnoho,ale mrzí mě to.Dnes jsem si v globusu koupila sojový tataráček a je docela dobrý.Ještě mám i bylinkovou pštiku tak jsem zvědavá jaká bude.Váha za tento týden opět klesla 😉 už jsem lehčí o 3,8kg od 1.1, takže jsem spokojená 🙂

seci
15. led 2011

korchy, neboj, to bude dobrý...mně čtyři dny lezla váha postupně nahoru, až vyšplhala více než o kilo, i když jsem byla vzorná, a pak jsme tady měli jednoho řemeslníka, s kterým už měsíce řešíme dokončení prací a já se po tom stresu nabouchala čokoládou a těstovina se sýrem a od té doby váha zase klesá (a já už jsem dva dny zase vzorná), dnes jsem byla při vážení tam, kde před týdnem, tj. od začátku hubnutí dole čtyři kila....tak doufám, že se to ještě šoupne, aspoň ta šestička, kdyby za měsíc byla 😵

kive76
16. led 2011

@korchy no super, já mám váhu jen o kilčo menší...8O kg, ale aspon, že to je dolů, když člověk průběžně porušuje ☹ já to teda mám od minulé soboty..8.1.

korchy
16. led 2011

Ahoj holky,tak ráno jsem si jentak pro legraci stoupla na váhu a mám o 600g mín než včera,a přitom jsem ještě večer mela pár bramburek a vinný stříček 🙂

korchy
16. led 2011

Jo a dnes si udělám k obědu rybičku mnam 😀

seci
16. led 2011

já dnes budu mít vzácně oběd o mnoha kombinacích...mám tu už týden v lednici kapustu, tak jsem si ji chtěla udělat s bramborem, jenže včera jsme nedojedli kuře, tak si ke kapustě dám kuře, ale zas jen kuře a kapusta by mi samotné nechutnalo, tak si k tomu upeču mrkev, celer a petržel...

to jsem okoukala v anglii, moje domácí dělala pečené brambory tak, že dala půlku brambor a zbytek tyhle tři druhy kořenové zeleniny, pak to dala krátce vařit - prostě fakt jen přivést do varu, nechat minutu dvě, slít a hodina na pekáč d na sucho do trouby a je to mňamka, vůbec by mě nenapadlo, že pečená petržel bude tak strašně dobrá, i ta ostatní zelenina.....já teda brambory vynechám a udělám k té kapustě a kuřeti jen tu petržel, mrkev a celer a už se moooc těším....rybku bych si taky dala, ale nemáme 😒 ...dnes vyšlu manžu do obchodu, já šprtám a on jede pomáhat ségře se stěhováním, tak ho zaúkoluju 🙂

korchy
16. led 2011

Taky jsem včera v obchodě konečně našla soj,majonézu i tatarku,ale dost mě překvapilo,že byly vlastu jako jogurt.Myslela jsem,že se dají koupit ve skleničce.Jo a paštiky musím asi koukat do bio že?V DM je tam měli a já se ani nekoukla na složení,prostě jsem viděla bio a odešla jsem.Ale v globnusu jsem si to přečetla,jsou vedený jako pro vegetariany.

korchy
17. led 2011

Ahoj ženy,tak včera jsme byli na návštěvě u tchýně.Přítel si dal ke kávičce bábovku a já k ovocnýmu čaji dostala sýr a debrecínku 🙂 😀
A taky si všimla,že už mám menší bříško,paráda.Moje pneumatika se pomali zmenšuje!!!!!!!!!Hlavně se cítím moc dobře.Přítel mě taky dost hlídá,já ho trošku provokuji,že mám třeba na něco chut a on hned,že si mám vzít něco jiného,zakazuje.To se mi líbí,že mu to není lhostejný.Dnes ráno jsem si dala chlebík a tataráčkem a par koleček okurky.K obědu si už vařím rizoto se sojo masem.
A jak jste natom vy???Co třeba přez den baštíte??

seci
17. led 2011

mně váha pořád stojí, ale spadly dva cm v pase, to je fajn 🙂 teď snídám ovocný salát s kokosem a oběd si dám už možná zvířátkovej, ale musím dodržet pauzu mezi jídly....uvidíme... 🙂

kive76
17. led 2011

tak já mám zase pro změnu 🙂 zvířátka a zatím dobrý... už jsem vypila 1,5l vody, a průběžně lítám na záchod, a začínám pít další ...dám si ted zas 5 dní zvířátka a v sobotu kytičky, a pak možná ještě v neděli...brambory na loupačku bych si hrozně ráda dala.. 🙂 ale do soboty si počkám...

jitrulka
17. led 2011

Ahojky... mám doma knihu "Velká kniha o dělené stravě" od Kathryn Marsdenové. Jedete některá podle ní? A chci se ještě zeptat - je jedno podle které dělené stravy se jede, jestli je lepší např. Kořínková nebo jiné, nebo jsou všechny na stejné bázi? Díky

seci
17. led 2011

@jitrulka principů dělené stravy je hodně, asi to chce vyzkoušet, asi bych i pohledala na netu nějaké reference...u kořínkové je dobré, že je fakt jednoduchá a zhublo s ní už tolik lidí, že víš, že to s ní jde...každej zná někoho, kdo s ní hubnul, to ale samozřejmě nemusí znamenat, že je jediná funkční.....já bych klidně vyzkoušela i jinou variantu...

jinak dneska jsem měla fakt chutě na kytičky, konkrétně na bramborovou polévku s hříbky a závin z listového těsta, ale nemám prostě čas si chystat jídlo, tak jsem si ohřála párky a osmahla na sucho vajíčka, tomu salát a kečup a taky jsem se fajn nadlábla...večer asi bude rybka, manžík včera nakoupil 🙂

kive76
17. led 2011

@jitrulka já si myslím, že je víc druhů tý dělený, a každej to má trošičku jiný..

kive76
17. led 2011

@seci jéé párky už jsem dlouho neměla... 🙂

lifinka
17. led 2011

kive76 ahojky, tak vám sděluji, že od pátku mám // na těhu testu! A co teď s dělenkou maso jím 1x týdně na víc nemám žaludek 😝 co teď?

kive76
17. led 2011

@lifinka ahojky, blahopřeji k // 🙂 🙂 no Kořínková v tý jedný knížce píše, že se normálně dá pořád dělit ...no musíš to prostřídat...anebo se na to ted vybodni, a jez tak nějak normálně...

lifinka
17. led 2011

kive76 za těch 14dní co jsem ji držela jsem zhubla 4kg. a já se právě bojíém, že živočišnou samu moc nerada, tak to asi musím nechat, ať tím neohrozím vývoj...škoda no, nebo mám to zkusit pak až později třeba začít?ty by jsi ji držela?

seci
17. led 2011

@lifinka já bych ji klidně držela, já obecně maso moc nejím a nevidím důvod proč to v těhotenství měnit, mám o tom hodně načteno a nevidím přímou úměru mezi jezením masa a zdravým dítětem....hlídat si kvalitní potraviny to jo, žádné šity typu párečky jako já dneska 🙂, ale jíš-li všechno, jen nepřekombinováš, tak je to ok....řekni, který všežravec si jde dát k masu přílohu? všechna zvířata jedí vlastně dělenou stravu a člověk kdysi taky, to až civilizací jsme se zmlsali...já bych se toho nebála..... já bych se ani nikoho neptala, jen sama sebe - mám strach, že tím miminku ublížím? pokud ano, upravila bych dle toho stravu, pokud ne, tak nač váhat, tvoje intuice ti napoví nejlíp....

lifinka
17. led 2011

seci, kráááásně jsi to napsala 😉 tak dobře nepřestanu 😉 já jen, že špatně snáším živočišný den, mám ho 1x týdně, tak jsem se jen bála, že na počátek vývoje je toho málo, víš na kosti a tak....díky 🙂

seci
17. led 2011

@lifinka tak si zkus pohledat nějaké info od vegetariánů, čím v těhotenství podporují správný vývoj, googlila bych něco jako těhotenství a vegetariánství....samozřejmě, že najdeš i bubáky, kteří budou tvrdit, že to nejde dohromady a pokud by tě to mělo opravdu vyděsit, tak je lepší udělat vše pro to, aby ses vůči miminku cítila dobře a neměla pochybnosti a výčitky, ale já jsem přesvědčená, že to je překonaný názor a že o mase to není...vždy´t existují národy, které jsou vegetariánské po generace z náboženských důvodů....důležitý je opravdu tvůj vnitřní pocit, vždy je nejhorší, když tě sžírají pochybnosti...

lifinka
17. led 2011

seci, jj ty pochybnosti, asi to nechám, nebo bych se neunesla, kdybych jí nedržela, u prního těhu jsem ji přestala držet a 20kg nahoru 😝