Dělená strava. Máte zkušenost?

vilca
14. srp 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s dělenou stravou, případně jestli byste mi nemohly poslat nějaké materiály o dělené stravě. Chtěla bych vědět, jaký je princip, jestli u toho člověk hladoví, jestli se u toho hubne, jestli je to zdravé apod. Díky moc 😉

mikesa
7. led 2009

Také jsem si vytiskla receptíky, tak jdu také prozkoumávat, moc díky 😉

petyfox
7. led 2009

DOBRÉ RÁNO HOLKY 🙂
Včera jsem si koupila moskevský chléb a sojovou paštiku v Natuře.Super snídaně!! Na obídek pečené brambory s uzeným tofu a večer k televizi si koupím popcorn.
Mikeso,vím že nemůžeš cvičit ale jídlo dodržuj
. 😉
Hezký den všem snažilkám

sijen
7. led 2009

Ahoj,
nedržím dělenou stravu, ale je to trochu podobné, tak kdyby to někoho inspirovalo: mám od lékaře předepsanou redukční dietu, zatím jsem za měsíc zhubla 6kg.
Jedla jsem jen maso, zeleninu, ořechy, suš. meruňky. (zjednodušeně řečeno). Po zhubnutých 4kg jsem mohla přidat jogurty /jen bílé/, rýžové nudle, hořkou čokoládu a některé uzeniny atd. Ale posledně zmíněné přidávám až nyní po těch 6kg.

ákaz mám hlavně brabory, těstoviny, pečivo. Některé druhy ovoce kvůli cukru.

Kdyby vás zajímalo něco víc můžu oskenovat jídelníček a pokyny. Nebo vygooglujte prof. MUDr. Karla Martiníka, Hradec Králové, nebo web obezita.org

petyfox
7. led 2009

aHOJ sijen 🙂
Mě by to zajímalo pošli na meil FOXPETRA@seznam.cz
MOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC DĚKUJI

petyfox
7. led 2009

....sIJEN JEN BY MĚ ZAJÍMALO KOLIK musíš zhodit kvůli těhu???

misicka455
7. led 2009

Ahojky tak já mám dneska zviřátka a zeleninový den 🙂 Tqaky nemůžu cvičit nějaký bacil se pokouší dostat se mi pod kůži ☹

misicka455
7. led 2009

Takže snídaně: dva kuřecí párky a hora zeleniny 🙂

misicka455
7. led 2009

Tady se dají sehnat nějaké dobré paštiky bez masa 🙂

http://www.bio-country.cz/Zbozi-chlazene-a-cers...

misicka455
7. led 2009

Já teda ujiždím na paštikách z Dm drogerie A la Natura jsou vyborné 😉

petyfox
7. led 2009

..jj Misicko.Já si kupuju tady ty výrobky u nás v Natuře(prodejna ze zdravým jídlem).
Jsou super 😉

misicka455
7. led 2009

Holky ještě jsme se chtěla zeptak kolikrát denně jíte?

misicka455
7. led 2009

Na obídek si dám zapečenou brokolici a na sváču si nakrouhám mrkvičku v prci musím počád něco dobat a když nemůžu to ovoce 😀 😀 😀 A na večeři si udělám oložený talíř šunčičkou a sýrem a zeleninkou 🙂

misicka455
7. led 2009

Holky a co taové ty polystyrenové chlebíky a knupsy atd... to je asi kytička?

sijen
7. led 2009

petyfox: pošlu Ti to na mail příští týden. Kdybych se neozvala (zapomněla), připomeń se prosím na sijen@vedet.net,
je třeba zhubnout podle redukč. diety 12kg minimálně. Zaokrouhleně 15-20kg, ale to je relativní, budu pak /po těch 12kg/ hodně měřit centimetry.

sijen
7. led 2009

jo ještě nesmím při redučkní dietě anebo hned po ní začít snažilkovat, musím mím bezidobí, kdy budu jíst normálně, aby bylo mimi zdravé.

sijen
7. led 2009

ještě pro ty, co jim nevadí angličtina: http://www.sparkpeople.com/ - poslala mi to kamarádka, můžete si tam zapisovat co sníte a počítá vám to kalorie. (pro mě to je ale náročné v tom v pravidelném zapisování, to mi nikdy nešlo-ani na papír).

Pety, máš krásné fotky v albumu s mimískem.

misicka455
7. led 2009

A při dělené stravě neva otěhotnět ne?

sijen
7. led 2009

misicka: to nevím (ale asi ne, tam přeci docela často střídáte ty živiny ne?) mně to bylo vysvětleno tak, že by dítě mohlo mít pak vysoký předpoklad k obezitě, od prenatálního života by si vytvářelo tukové zásoby.

misicka455
7. led 2009

Jo taky si myslým, že by to vadit nemělo 😉

mikesa
7. led 2009

Ahojky petyfox, vidíš ty sojové paštiky mě nenapadly a jsou dobré??? 😒 k sojovým věcem nemám moc důvěru..........i když sojový jogurt s müslíkama je dobrej 😉

mikesa
7. led 2009

Samozřejmě stravu dodržuji dále i bez cvíča 😉 ale pěkně mě to štve, že nemůžu cvičit!!!

mikesa
7. led 2009

sijen
také bych měla zájem o info o Tvé dietě, můžeš prosím zaslat na: sarka.kadan@seznam.cz, děkuji moc 😉
každá informace dobrá!!!
je pěkně nespravedlivé, že někdo může jíst pořád a cokoli a je jako nitka a ostatní to mají pěkně vydřené 😠 ale to je život 😉

mikesa
7. led 2009

já se snažím jíst tak 5-6x denně, ale něco bych chroustala stále 😉 je to mor!!! a samozřejmě mám chu´t na to co nesmím 😉 😉 😉

petyfox
7. led 2009

...děkuji za pochvalu foteček 🙂
Já jim tehdy když mám hlad ale snažím se 5xdenně 😖
Kořínkovou můžeš držet i když kojíš,protože tělo o nic neochuzuješ na rozdíl při redukční dietě.....

misicka455
7. led 2009

Holky tak mám další den ůspěšně za sebou, ale dneska mi holky v práci dělaly chutě čokoládou , ale oddolala jsem, raději jsem schroupala mrkev 😀 😀 Zítra jdu zase na kytičky . Už si peču celozrný chlebík v pekárně a dojím tu paštiku na snídaňi,k sváče zdobnu ovoce a k obědu asi ovesnou kaši s ovocem na druhou sváču asi džusík pomerančový a na véču jen chlebík 🙂 Tak snad mi to výjde 😉

misicka455
7. led 2009

Já jím zhruba 5 až 6 denně 🙂

misicka455
7. led 2009

Ještě jsem se chtěla zeptat co vitaminové doplňky třeba rozpustný celskon můžu i v zeleňivích dnech.Vím, že mé otázky jsou pitomé, ale tak nějak mě to prostě napadlo 😉

misicka455
7. led 2009

Ještě jsme nikdy nejdla ten sýr Tofu tak ho taky zkusím, ale mám dojem není trošku dražší?

misicka455
7. led 2009

Našla jsme pár tipů na jídelníčky a taky jak dělat nějaké klasické omáčky podle dělenky 😉

misicka455
7. led 2009

Další příklady jídelníčku
Kytičkové jídelníčky:

1. snídaně - palačinky ze sojového mléka s kakaem svačina - tmavé pečivo, zeleninová pomazánka,rajče,okurka oběd - koprová omáčka ze sojového mléka, vařené brambory svačina - pudink s kokosem večeře - zeleninový salát s uzeným tofu, chléb

2. snídaně - tmavý chléb + dušené žampiony,zelenina svačina - sladké tofu(přírodní tofu+med+soj.mléko+vocný cukr,hrozinky) oběd - bramboráky:(brambory,sůl,kmín,majoránka,česnek,100g celozrnky,sojové mléko)-smažit bez tuku na teflonce nebo péct v troubě svačina - tmavý chléb, uzené tofu,zelenina večeře - luštěninová polévka

Zvířátkové jídelníčky

1. snídaně - hemenex=šunka,vejce + zeleninová obloha svačina - bílý jogurt s kakaem a oříšky oběd - plněné papriky s rajskou omáčkou (papriky plněné pouze ochuceným masem a rajská zahuštěná jen zakysanou smetanou bez mouky) svačina - zeleninový salát se sýrem večeře - restovaná játra, zelenina

2. snídaně - sardinková pomazánka na plátcích kedlubnu svačina - sladký tvaroh:tvaroh+fruktoza+carob oběd - španělský ptáček s dušenou zeleninou svačina - šlehačková roláda,kávička večeře - zapečená brokolice se sýrem

Jak dělám omáčky:
Koprová: pro kytičkový den - udělám si sojové mléko z prášku, rozmíchám v něm mouku a uvařím si základní bešamel. Do něj vmíchám sekaný kopr, dochutím solí a octem.Dávám si s brambory nebo s těstovinami.
pro zvířátkový den - mléko uvedu do varu, vmíchám sekaný kopr a hustou kysanou smetanu. Osolím a okyselím, pokud je třeba. Podávám s vařeným masem.
Svíčková na smetaně: pro kytičkový den - na lžičce oleje osmahnu cibuli, přidám kořenovou zeleninu a koření do svíčkové(bobkový list, nové koření,tymián,pepř). Nechám podusit a zaliju sojovou smetanou s rozmíchanou moukou. Pak zeleninu v omáčce rozmixuji(mám raději než pasírování), okořením solí a octem. Mohu podávat s knedlíkem bez vajec.
pro zvířátkový den - postupujeme klasicky - maso pečeme se zeleninou a kořením. K dokončení omáčky používám smetanu a hustou zakysanou smetanu bez mouky, dochutím běžně. Podávám s masem.
Žampionová omáčka: pro kytičkový den - na lžičce oleje orestuji cibulku a přidám krájené žampiony.Osolím, okmínuji a podusím. Mezi tím si uvařím sojové mléko s rozmíchanou moukou, do něj přidám dušené žampiony, dosolím a okyselím. Podávám s brambory,těstovinami nebo nevaječným knedlíkem.
pro zvířátkový den - postup stejný, jen místo sojového mléka přidám kysanou hustou smetanu bez mouky, zředím podle potřeby mlékem a dochutím. Podávám s restovanými játry nebo kuřecími nudličkami nebo jen naleju na dušenou brokolici nebo jinou zeleninu.
Rajská omáčka: pro kytičkové dny - na oleji zpěním cibulku, přidám rajský protlak bez cukru, bobkový list, nové koření a pepř, zředím trošku vodou a povařím. Potom vliju sojové mléko s moukou a povařím. Vyndám koření-nebo ho rozmixuji do omáčky a podávám s rýží nebo těstovinami. Dobré taky s nevaječným knedlíkem. Nebo si k ní udělám plněné papriky - plním sojovoou šunkou s rýží.
pro zvířátkové dny - postup stejný, místo sojového mléka použiju hustou smetanu bez mouky a podávám s klasickými plněnými paprikami pouze masem nebo je dobrá na restované kuřecí nudličky.