Dělená strava. Máte zkušenost?

vilca
14. srp 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s dělenou stravou, případně jestli byste mi nemohly poslat nějaké materiály o dělené stravě. Chtěla bych vědět, jaký je princip, jestli u toho člověk hladoví, jestli se u toho hubne, jestli je to zdravé apod. Díky moc 😉

radusv
8. únor 2011

Jo a já dostala od známé čokoládu myslím s 85% kakaa, takže občas si budu moct dát kostičku 😉

radusv
8. únor 2011

Snaj mrknu se doma, ale určitě je víc druhů ( já už mám druhý a oba dobrý )
mají je v chlaďákách a vím, že je na něm vyloženě napsaný Tataráček nebo Sójový tataráček

snajecka
8. únor 2011

@radusv Jsem obecně zjistila, že kytičky dost stavím na bramborách na tisíc způsobů .... nemáš tam nějakej dobrej tip na rejžičku? Kujííí 🙂

snajecka
8. únor 2011

@radusv Mńam tak ne tofu ale soja ... 😉 dobrý už se chytám 😀 a vyzkouším středa, čtvrtek ...

radusv
8. únor 2011

Snaj tak to tě zklamu, já když rýži tak se sójovým masem něco jako čínu a nebo jedině na zelenině ( ale to zase moc nemusím já )
možná jsem tady dávala odkaz na spousty receptů - zkusím dohledat

radusv
8. únor 2011

@snajecka tofu je sója... ale když si přečteš složení na různých pomazánkách, tak někde píšou tofu, nekde sója a někde obě
http://www.week.cz/delena-strava-recepty/read.p...

snajecka
8. únor 2011

radusv Dobrý, nehledej teto, tak dám asi tu čínu se sojovýma kostkama, to náhodou bude mňamka ... přihodím i nějaké oříšky(teda ne buráky, já vím) ale třeba mandličky ... tak to by nemuselo být úplně marné ...

radusv
8. únor 2011

podkategorie - záliby a volný čas - dělená strava - dělená strava-recepty

snajecka
8. únor 2011

😅 tofu je soja ... o bože, mám mezery i v základech zdravé výživy ... to jako kdybys mi řekla že není ježíšek ... prostě jsem ostuda dneska ...

triowax
8. únor 2011

Rýži taky se sojou a těstoviny taktéž se sojou

radusv
8. únor 2011

@snajecka jo teď machruju, ale když jsem poprvé dorazila do zdravé výživy a chtěla po paní sójové pomazánky - tak mě použila i o tofu 😀

radusv
8. únor 2011

a co takový těstoviny pečený s hlávkovým zelím???

snajecka
8. únor 2011

@triowax Díky trio 🙂 vyzkoušíme ...

snajecka
8. únor 2011

@radusv Hmmm, nebo zapečené těstovinky s kapusičkou na kari s mandličkama 😉

snajecka
8. únor 2011

dnes mě to nějak bere ty mandličky 😕

snajecka
8. únor 2011

radusv : Tofu: tvaroh vysrážený ze sojového mléka - přírodní bez chuti,ale rád přebírá chutě které přidáme 😉 Ok, zařazuji do svého jídelníčku ... teď v sama doma dělali zeleninovou polévku s tofu-kuskusovými knedlíčky 😉 Sice do toho cpali i uzené, ale určo to půjde i bez něho ... tak pro nějaký květinkový den to bude taky dobrej nápad ...

dnešek je nějakej ve znamení tofu a mandlí 😀

snajecka
8. únor 2011

Tak dovařila se mi 2 vajíčka na tvrdo (mám je jako záchranu, kdybych odpoledne měla velkej hlad) ... 😉 Utíkám něco doma udělat, navařeno i na zítra je, ale to prádlo zasejc mi tu stojí ☹ a furt dokola ...

radusv
8. únor 2011

mandličky - ty mám nejradši na vánočce 😀
no já ještě hodinu a něco a razím domů - dneska je to hodně ospalý - tady prší

marketa137
8. únor 2011

A jak prosím děláte tu číny ze sojového masa? Já znam max sojový granulát ale jinak sjem takhle nic envařila tak by mě zajímal postup 😉

triowax
8. únor 2011

@marketa137 já ji uvařím v masoxu, nechám okapat.
a pak osmazim na panvicce cibulku, nalozene kostky (škrob, vajahit, koreni na cinu) orestuju, podliju trochou vody, ve ktere se varily. Muzes pridat porek cokoliv, co mas rada.

marketa137
8. únor 2011

@triowax to zní zajímavě. No na stará kolena ještě budu jíst i zdravě 😀 😀 😀 . mě totiž právě v kytičkách moc nic nenapadá co jíst a tohle zní dobře. zítra mam kytičky ale už mam nápad co uvařim i pro amnžela tak tohle encham asi na příště 😉

triowax
8. únor 2011

Já chci vyzskouset slany strudl z lsitoveho těsta se špenátem a tofu, tak jsem zvědavá, co to udělá.

misicka455
8. únor 2011

Ahojky holky, tak já už druhej dne valím jakoby na zviřatcích , ale jen výrobky s mléka tak jsme zvědavá zdá něco půjde dolů , al enevím jak dlouho to vydržím prostě dělenka je dělenka 😀

snajecka
8. únor 2011

@triowax Ty jo, tak ten štrudl taky nezní špatně 🙂

misicka455
8. únor 2011

Já si myslím, že štrúdl na slano bude taky výbornej 😉

snajecka
8. únor 2011

Jinak na listová těsta mám prý koukat kvůli obsahujícím vejcím - dají se ty bezvaječné sehnat běžně? Nebo opět ve zdravé výživě?

triowax
8. únor 2011

@snajecka jo to nevím. my máme těsto od babičky.

radusv
8. únor 2011

na vejce v listovém těstě tady upozorňovala misicka - naše chytrá hlavička 🙂
já ho kupuju běžně v supermarketu 😉

ivanas11
8. únor 2011

@snajecka Dobře snaji 😉

@radusv No to je báječnej výčet, děkuju! 😵 Jen mě trošku zaráží to jezení nejlépe až odpoledne. Všude se neustále říká, jak potřeba je ráno tělo nastartovat a já tomu tak nějak věřím - stejně tak i tomu, že v noci i tělo "spí", tak asi není moc dobrý do něj tlačit jídlo. No to je asi tak jedinný, co mi na té teorii vadí. Ale snad to bude fungovat i když budu jíst tak jak jsem přesvědčená teď. 😉
A super odkaz na recepty 😉

@snajecka já si teď dala kuskus - jen tak samotnej, uvařenej bud v zeleninovým vývaru nebo v podravce (na krabičce píší jen v soli, ale to není ono). A má to úplně směšnou kalorickou hodnotu. 🙂 A je to hlavně taky hodně rychlý, pár minut, takže jako rychlovka kdykoliv během dne dobrý. 😉
Taky jsem do včera tofu neznala 😀

@misicka455 Jestli chápu dobře, nedaří se hubnout, tak už zkoušíš dělenku ještě víc rozdělit 😅 Jsi v tomhle tak zběhlá - kdy jsi před porodem hubla a kolik? Teď jsi někdy začala nebo už je to dlouhodobý? Omlouvám se, že se tak ptám, ale každej váš příběh tady mě fakt moc motivuje a pomáhá. 🙂

Jo a koupila jsem si sojové sušené mléko v lékárně a holky, to je žrádlo!!! 😵 😵 😵 Přemýšlím, jestli nezkusím tu nutelu udělat - ale bojím se, že si tím sladkým zase pokazím "dietu"

misicka455
8. únor 2011

@ivanas11 spíš nejde o to , že bych nehubla, ale jde o to že se teďka nějak nemohu do toho dostat prostě týden držím dělenku v poho a pak přijde víkend tu zhřeším tu zhřeším a je to celé v pytly jelikož . A když si dáš něco neděléného trva min 2 dny než tělo si zase zvykne na dělení. Takže potřebuji nějaký hnací motor a něco prostě zhubnout abych měla větší motivaci. S dělenkou už se peru teď dlouho skoro půl roku a mám deset kilo dole , ale ještě deset potřebuji a ty se mi prostě nedaří,

Před těhu jsme dala dělenkou přes deset kg za 3 měsíce , ale fakt jsem ji držela bylo to nějaké lehčí než teď.