Dukanova dieta. Máte zkušenost?

serafinovicova
12. únor 2023

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda některá z Vás máte zkušenosti s dukanovou dietou a případně, kde jste čerpaly inspiraci na recepty? Děkuji Iva

te_reza
12. únor 2023

Vydržela jsem ji dva týdny, zhubla jsem možná čtyři pět kilo. Do týdne jsem měla nahoře skoro dvojnásobek. Tahle dieta naprosto nepřipouští zakázaná jídla.

renny2022
12. únor 2023

Já jsem ji chvilku držela ale pro mě hrozná překážka vařit jídla pro mě a další pro manžela... Jinak jsem měla myslím i knížku o té dietě a hodně na recepty skupiny na Facebook

hasara33
12. únor 2023

@serafinovicova já vím, že tak úplně neodpovídám na otázku a omlouvám se, ale nedá mi to .... jestli potřebuješ shodit kila navíc, tak tohle a jiné diety jsou špatná cesta, která z dlouhodobého hlediska nikam nevede 🙂 kalorický deficit, kvalitní plnohodnotná strava a pohyb - to je správná cesta 😉

sorboni30
12. únor 2023

@hasara33 možná tak dělená strava je dobrá.. já si na ni zvyklá..už několik let 😉

serafinovicova
autor
12. únor 2023

@hasara33 jj, to ja vim a znám 🙂. Uz přes 10 let mám stejnou vahu +-1kg, největší přírůstek +10kg bylo v těhotenství, ale za 14 dni po porodu jsem byla opet "na svém", jen bříško nebylo ve formě. Cvičím 3x týdně a denně nachodím vice nez 10tis. kroků, myslím si, ze se nestravuji ani moc špatně - kalorické tabulky ok, jen sem tam hrisek...kdyz začnu cvičit vic, tak se jen tělo rysuje, ale vahou to nejak nehne, tak jsem si rikala, co zkusit neco, co ho nejak pohne...žádnou dietu jsem nikdy neudržela, tak nevím co to udělá. 🤔

hojda
12. únor 2023

@serafinovicova a vyrýsované tělo ti nestačí? Kg nejsou moc vypovídající.

hasara33
12. únor 2023

@sorboni30 cokoliv, co je pro člověka dlouhodobě udržitelného, takže proč ne dělená strava 😉

hasara33
12. únor 2023

@serafinovicova dobře a ty máš pocit, že máš nadváhu nebo se necítíš dobře při váze, kterou máš? Pokud cvičíš i silově, tak váha bude vždy vyšší, protože svaly jsou těžší než tuk 😉 váha samotná není rozhodující údaj 🙂

serafinovicova
autor
13. únor 2023

@hasara33 tak nedvahu nemám, jen se sama tak nejak necítím. Manžel sice říká, ze jak před 20ti roky to nebude, ale na svuj vek a na mamu od dětí je to dobry. Mam 38let a 168/65. Pred 20ti rokama to bylo 55-58, takze moc velky váhový rozdil to neni, ale kdyz necvicim, tak se svaly rychleji "schovaji" a po porodu to bricho stale neni ok a to jsou uz 3 roky. Hledám neco co by me znovu nakoplo, bavilo, udelalo radost...🙂

hasara33
13. únor 2023

@serafinovicova to rozhodně není nic dramatického, což teda i ty sama cítíš nicméně pokud chceš tedy ještě nějaký to kilo shodit, tak já spíš než nějaký tip diety doporučuji zajít si na měření na inbody nebo tanitě, kde zjistíš poměr všeho v těle a také svůj bazální metabolismus, od kterého se pak v hubnutí můžeš odrazit 😉