Hubnutí a ztráta menstruace

ancickahyksova
9. bře 2018

Ahoj holky,zkusím napsat ještě sem 🙂 Mám takový problém.Dnes je to 9 dní,co jsem nedostala ms,jinak ji mívám pravidelnou.V době ovulace jsem špinila asi 4 dny,ale fakt jenom lehounce.Poslední ms jsem měla 28.1...S manželem si dáváme velký pozor.Navíc testy mám stejně negativní.Dnes jsem si volala na gyndu a mám zavolat až příští týden,jestli to dostanu nebo ne,potom že se prý uvidí a že mám ještě příští týden vyzkoušet test.Od 25.1 navíc jím zdravě a pravidelně cvičím,většinou půl hodiny každý den.Dole mám od té doby 7 kg.Nepřijde mi to tak drastické aby se mi kvuli tomu zpozdila menstruace.Masa,ovoce,zeleniny,bílkovin,zdravých tuků.sacharidů atd mám dostatečně,nemyslím si,že tělo nějak strádá.A když mám chut na něco nezdravého,tak si občas s chutí dám taky.Ted teda poslední tři dny bych furt jen jedla a jedla a jedla a vubec se mi do cvičení nechce,fakt se musim skoro až nutit,jsem věčně unavená no děs....Tak nevím,jestli se chystá ms nebo co se děje..Nemáte někdo podobnou zkušenost? 🙂 Děkuji 🙂

katkatris
10. bře 2018

Osobně podobnou zkušenost nemám, ale jedna kamarádka taky hubla a hubla, ale ta zhubla až na nějakých 45 kg, vypadala až hrozně jak byla hubená a ztratila menstruaci, zpátky ji dostala až přibrala na 50kg a vypadala hned o něco zdravěji 🙂. Ale ta únava by mohla značit i těhotenství. Hodně žen je na začátku unavených a pořád chtějí spát. Možná je to jen pro tělo šok těch 7 kg a nová strava a ten pohyb.

fykyska
10. bře 2018

I u zcela zdrave zeny se sem tam stane, ze ji muze proste jen tak vynechat v danem mesici menstruace 🙂 a pokud za tim neni tehotenstvi nebo vazna nemoc ci nejaky jiny vyznamny zasah v organismu je to bezne....

ancickahyksova
autor
11. bře 2018

děkuji za odpovědi 🙂 pokud to nedostanu do středy,mám se objednat na gyndu 🙂 tak jsem zvědavá 🙂

priefi
11. bře 2018

@ancickahyksova kolik mas cm? Jaka je Tva vaha ted a jaka vychozi? Pokud jsi preburila svou hranici, tak ms opravdu prijit nemusi a 7 kg v urcitych pripadech neni zas tak malo, ale naopak hodne. Pokud jsi zhubla natolik, aby Ti neprisla ms, znamena to, ze jsi to prehnala.

ancickahyksova
autor
12. bře 2018

@priefi mám 166 cm a z 81kg mám 74..Ale už jsem to včera konečně dostala,děkuju za odpovědi 🙂

ejmate
12. bře 2018

@ancickahyksova Já mám osobní zkušenost, z 61 kg jsem zhubla na 57 kg. Nejedla jsem sladké. Ale jedla jsem hodně ryby, maso, zeleninu, ovoce. Do toho jsem běhala a občas doma cvičila. Postava parádní, ale ms fuč 😃 Pak jsem se na to vykašlala a teď se držím na 57,5- 58 kg s tím, že jsem víc oplácaná než když jsem běhala - prostě mám na sobě víc tuku než svalů, i když se váha liší o max 1 kg, a ms je zpět 😉 Mě se po zhubnutí prodloužili cykly třeba na víc než 40 dní....teď mám cyklus kolem 28 😉

niki1107
28. srp 2020

@ejmate Dobrý den, můžu se zeptat, jak rychle se vám vrátil cyklus? Já zhubla za 4 měsíce 10kg a krvácení přichází, avšak bez předchozí ovulace a to se snažíme o druhé dítě 😕.

ejmate
28. srp 2020

@niki1107 Ty jo asi za měsíc,vůz si to přesně nepamatuji, jakmile jsem přibrala, tak tělo zase fungovalo normálně. A byla jste u dr? Možná máte anovulační cykly nebo máte ovulaci jindy než je obvyklé. Dr vám to řekne, kdy bude nejlepší doba na snažení 😉

niki1107
28. srp 2020

@ejmate Stalo se mi to tento měsíc poprvé (asi), tak nechci plašit u dr, jinak měřím BT a tam to krásně vidím, ale věřím, že se u mě jedná o výjimku . Už ani nehubnu, navýšila jsem příjem na udržovací a uvidíme 😊. Každopádně děkuji za odpověď.

ejmate
28. srp 2020

@niki1107 jasný, chce to vychytat, tělo si samo řekne co už je moc. Držím palce ať máš brzy pozitivní testík 😊🍀🍀🍀

niki1107
28. srp 2020

@ejmate Moc děkuji ♥️.

martinkasef
6. říj 2020

Ahoj,jmenuji se Martina a před 5 měsíci jsem měla 49kg a shubla jsem tak 6/5 kilo a snažím se přibrat ale nejde to a menstruaci nemám už hodně dlouho asi tak 3/4 měsíce,co mám dělat 😔....