Hubnutí po císařském řezu, znáte efektivní způsob?

jirule92
17. črc 2015

Ahooj chtela bych zacit radne hubnout nebo zacit cvicit po cisarskem rezu, nejaky efektivni zpusob? mam skoro dva tydny po porodu a jedine co me nejvice omezuje jsou zada kuli spatne pichnute spinalni anestezii...

smisekivuska
17. črc 2015

Po císaři se doporučuje 6 měsíců klidu - přece jen je to operace. Jediné, co můžeš cvičit, tak je pánevní dno.

jirule92
autor
17. črc 2015

@smisekivuska aha 😒 a to brisko postupne jeste splaskne ? ja sem si rikala zda je to vhodne ze prece jenom je to operace no. Nohy mi sice opadly o neco ale rada bych se vesla do svych kalhot 😀

jamia
17. črc 2015

@jirule92 6 měsíců mi přijde jako dávno překonaný extrém, obzvlášť pokud jsi zvyklá sportovat. V šestinedělí se omez jen na to pánevní dno a krátké vycházky, to fakt nepodceňuj. I fyzioterapeutka mě upozorňovala, že v šestinedělí je potřeba dát tělu oddych. A pak, když se budeš cítit lépe, můžeš začít s něčím pomalejším, jako jóga nebo pilates, ale nepřeceňuj svoje síly a vyhni se cvikům na přímé břišní svalstvo kvůli rozestupu břišní stěny. Břicho jsem začala velmi pozvolna cvičit cca po 4 měsících a v půl roce už jsem vesele skákala s Jillian... než jsem zase otěhotněla 🙂 Rozhodně nemáš kam spěchat, ale odpírat si pohyb podle mě není potřeba.

jamia
17. črc 2015

@jirule92 Břicho ti samozřejmě splaskne, nemůžeš čekat, že co rostlo 9 měsíců, bude za týden jak pekáč buchet 🙂

jirule92
autor
17. črc 2015

@jamia děkuju 🙂 jako ona ta jizva bolí ještě celkem, ale chtěla sem právě vědět co můžu a co ne. Spíš než břicho mě teda omezují ty záda, takže hledám nějakého odborníka co se mi na to podívá a na internetu jsem četla, že nějaké posilování nohou a zadečku by šlo. tak jsem se chtěla zeptat tady protože moje kamarádka si to tady nemůže vynachválit 🙂 . tak já nechala v porodnici cca 10kg ale v těhotenství sem 29 nabrala... ted mám dole cca 16. Ale asi to bude i tím, že běhám okolo malé a večer zjistím že sem vlastně ještě nejedla

kacikaci
17. črc 2015
jamia
17. črc 2015

@jirule92 Jó, to běhání dělá hodně 😀 Nohy by teoreticky měly být bez problémů, ale např. i při dřepech se zapojuje i břišní svalstvo, takže opatrně. Záda mě bolela taky hrozně, začala jsem chodit na rehabilitační masáže. Já jsem v prvním těhotenství nabrala jen 7 kg, ale zase jsem v porodnici nechala jen 3 a bohužel se mi "nevykojilo" nic, slušnou postavu jsem si musela vydřít. Naprosto tě chápu, taky jsem chtěla být co nejdříve ve formě, ale teď máš dva týdny po porodu a veškerý nárok na to se aspoň chvíli vykašlat na postavu a uživat si mateřství 😉

jirule92
autor
17. črc 2015

@jamia No mě bolí protože mi to špatně píchli takže prozatím to řeší prášky na bolest s tím, že mě pošlou někam na nějaké vyšetření tak uvidíme.
já nekojím vůbec takže tím teda nezhubnu ani gram 😀 se bojím, že mi to už zůstane a naivně jsem si myslela, že porodím a vejdu se do svého oblečení hnedka 😀

jamia
17. črc 2015

@jirule92 No, některým maminkám zůstane převis volné kůže, záleží na elasticitě kůže a genetických predispozicích, ale ve tvém věku je pravděpodobnější, že se břicho zase pěkně vrátí do původního stavu 😉 Bylo by super mít hned tělo do bikin, ale takové štěstí má málokdo 😀 😠 Hlavně ať nemáš další komplikace z toho blbě píchnutého spinálu...

michaelaeluna
17. črc 2015

@jirule92 mám stejný problém- sice 4 týdny po SC a břicho se trochu stáhlo, ale přibrala jsem 38kg 24nechala v porodnici a 6 dala dolů do teď... kojit jsem se pokoušela, ale nevyšlo to, takže řeším teď sport tím, že v pondělí přitáhnu rotoped a budu aspon spalovat když ne spevnovat... tak snad se nakonec na něho nebude prášit 😀 jizva mě taky občas ještě bolí při klasických věcech jako sedání a zvedání a dřepu- takže jiný sport aerobického původu bych si nelajzla ☹

jirule92
autor
17. črc 2015

@michaelaeluna a mela jsi anestezii celkovou nebo jen polovicni ? no ja mam nejvetsi problem s tema zadama to bricho bych jeste nejakym zpusobem zvladla... ale myslim si ze pri vstavani z postele se posiluje vic nez dost :D :D ale bojim se toho ze me rekli v Krci ze me mozna budou muset znovu otevrit pac prostredek jizvy treba necitim vubec nebo jen jakoby mravenceni,
Rotoped to bych mohla taky zkusit 🙂 me teda davaji zabrat uz jen schody domu 😀 do 4 patra bez vytahu 90 schodu 😀 😀 ale bojim se ze kdyz s tim nezacnu neco delat ted tak mi to zustane prave 😒

michaelaeluna
17. črc 2015

@jirule92 častečnou, ale zabrala mi jak celková... ani jsem nezvládla mluvit a usnula jsem jim tam... 😒 tak 90 schodů bych si raději ustlala v přízemí 😀 já naštěstí záda v pohodě, ale na břichu mi vznikl 4tý špek svěšený jako blázen, díky kterému se taky nedostanu do kalhot před těhulkováním ... a za to lítání kolem malého se zatáhlo ... kecala bych jak moc, ale porodu jsem si koupila kratasy velikost 42 a byla jsem v nich přepůlená a během týdne jsem vytáhla pásek 🙂 tak to ti nezávidím, že by tě měli znovu otevřít ☹ ale pokud se nedá nic jiného dělat tak snad to uvedou do pořádku ☹

zuzimuk
14. říj 2015
Uživatel zuzimuk je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zuzimuk.

Ja jsem potrebovala zhubnout az 30kg bylo to hrozny, sama jsem to vubec nedavala, pomohl mi az vyzivovy poradce

ajriska
5. lis 2015

Ahoj holky, jsem po dvou císařských řezech. Od toho druhého uplynuly dva roky..i když jsem měla po tom štíhlé období, pořád jsem měla "převis" nad jizvou. Teď jsem se trochu zakulatila. Mám 64kg / 160 cm. Nejsem tlustá, to ne, ale mám prostě břicho..navíc mě opět začal trápit žlučník (to byla příčina toho, že jsem po porodu měla míň než před těhotenstvím)...chci se opět začít zdravě stravovat. ALE, já nedávám jídlo 5x denně. Co poradíte? Nepřejídám se, jím takřka vše, ale když mám já hlad, což je asi špatně, to vím...