• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hubnutí s Naturhousem - máte zkušenosti?

12. července 2012 
Moc toho na internetu není, tak najde se někdo tady, kdy si tím prošel? S jakým výsledkem? Za jakou cenu (finanční)? :slight_smile:

Moje zkušenost:
Na prodejně je velkým napsané něco ve smyslu hubnutí ZDARMA, poradenství atd., tak nezkuste to, že :slight_smile:. Objednala jsem se tedy, ale už při objednávání mi došlo, že asi úplně zadarmo to nebude (ale co bych taky čekala, zadarmo ani kuře v dnešní době nohou nehrabe), místnost byla plná nějakých preparátů za stovky korun. Díky tomu jsem na první schůzku s paní doktorkou, jak mi ji prezentovala recepční/prodavačka (nakonec se z ní vyklubala jen paní DiS., asi nějaká nutriční sestra) měla v peněžence jen pětistovku, abych tam prostě více nenechala :grinning:.

Probíhalo to tak, že mě vyzpovídala, co jím, kdy to jím, jaký mám zdravotní stav, zkušenosti s hubnutím a něco z toho si napsala do počítače. Pak jsem se svlíkla do spodního prádla, paní mě změřila na výšku, pak jsem vlezla na nějakou speciální váhu, poté mi paní zjistila míry, oblíkla jsem se. Zadala to do počítače a vyjel ji tam nějaký graf - BMI a množství tuku v těle. Totéž pak i slovně, včetně zadržené vody a chybějící svaloviny. Nato mi bylo řečeno, že budu držet pestrou dietu bez příloh, vyjela mi ji z počítače, ke každému dennímu jídlu připsala nějaký jejich produkt, dostala jsem seznam toho, co můžu a nesmím a šlo se k paní recepční. Ta tam začala snášet krabičky s preparáty, až jich přede mnou stálo 6, přičemž nejlevnější byl čaj na hubnutí za 339 :grinning:. Odhadem to tak bylo za 2,5 tisíce. Mezitím mi paní dietoložka dala ochutnat jejich vlákninu a nějakou zdravou sušenku a přišlo na lámání chleba, co si teda jako koupím. Nenutily mi nic, ale bylo vidět, jak na mě visí očima :slight_smile:. Bylo mi to krajně nepříjemné, přiznala jsem, že mám s sebou jen pětistovku, tak mi ochotná paní recepční řekla, že můžu klidně platit i kartou :slight_smile:...ale nedala jsem se a domů si odnesla jen krabičku nějakého výtažku z heřmánku, artyčoku a řepy za 486 korun.
Na kontrolu mám přijít za týden.

Když odhlídnu od té ceny, tak jsem z toho neměla úplně špatný pocit, ale jak se mi to teď s odstupem rozleželo, tak jsem na vážkách, jestli budu pokračovat. Věřím tomu, že se tím hubnout dá, ale to se dá určitě jen tím jídelníčkem a bez těch jejich drahých preparátů, jenže bez těch to asi nejde, něčím se ten personál zaplatit musí, to je mi jasné.
Co by na mě mohlo platit je to, že tam jsou údajně každý týden/dva kontroly, tudíž by mi asi bylo trapné tam jít a nic nemít zhubnuté, ale odrazuje mě ta cena. :unamused:

Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Jak často se mění ty diety? Pokud by měl někdo zájem, tak mu můžu svůj jídelníček poslat. Avizované bylo, že to je na míru, ale paní to vyjela jedním kliknutím myši, tak si myslím, že až tak na míru to není.
6. kvě 2012 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@televizka Zkušenosti mám tři - já,máma, sestra. Každá jsme chtěly hubnout jiný počet kil a rovnou řeknu pointu - všechny jsme odešly přibližně po 3. návštěvě. Produkty si musíte (tedy "měla byste") koupit při každé návštěvě. Když jsem poukázala nesměle na to, že hubnutí by mělo být hlavně o vyváženym jídelníčku a pohybu, ne o preparátech, paní mi nepříjemně oznámila, že chce pracovat jen s pozitivně nastavenými lidmi a že si tedy mám rozmyslet, jak se budu chovat. Po dvou týdnech dodržování jejich jídelníčku se mi udělalo na tři dny zle, že jsem mohla jíst stejně jen suchý pečivo (ale jsem vegetariánka, takže můj jídelníček byl trochu odlišný od toho klasického, který dostávají všichni /to všichni bych podtrhla, protože máma se ségrou měly obě stejný/). Nedávno jsem se koukala na pořad Jste to, co jíte. Cajthamlová s Havlíčkem se dívali na nějaký čaj podobný tomu odvodňujícímu, který mám ještě z Naturhousu doma a zkritizovali na něm všechno, především to, že opravdu zbaví tělo jen vody, protože tuk ve vodě rozpustný není.
No abych jen nekritizovala, máma má 1 známou, která s Naturhousem skutečně zhubla 20 kg. Do jaký míry to bylo díky speciáním nízkokalorickým sušenkám nebo odvodňujícím nehorázně drahým kapslím, těžko říct.
Takže tak - pokud máte měsíčně přibližně 2000-4000 Kč stranou a ochotu změnit jídelníček, jděte do toho, protože každotýdenní kontrola určitě je motivující...z mýho pohledu vlastně jediný důvod, proč tam chodit.
:slight_smile:
6. kvě 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@skotskaa Jen kvůli těch kontrol, které člověka snad donutí, o tom uvažuju, jestli pokračovat dál, nebo ne. Protože ale nemám žaludek na ten psychický nátlak si pokaždé něco koupit a teď jsem na netu našla, že by měli "donutit" při každé návštěvě k útratě minimálně 800, tak to asi zabalím. :confounded:
6. kvě 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@televizka Chápu, já tam celkově nechala asi 3000 :( Ale co snad můžu doporučit, je dietoložka v nemocnici (hádám každá nemocnice nějakou má). Známej k ní chodí, první návštěva stála kolem 300 Kč, ale dál už se nic neplatí. Vypracovala mu jídelníček na míru, začal se víc hýbat a už shodil asi 13 kg.
6. kvě 2012 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@skotskaa Aha, to je dobrý nápad, zkusím pozjišťovat.
Jinak k jídelníčku, ani mě nenapadlo říct, že moc na maso nejsem, takže jsem dostala ten masový jídelníček a to maso si tam stejně nedávám. :unamused: Liší se ten vegetariánský výrazně od toho masového, nebo je jen maso nahrazené sójou/tofu?
6. kvě 2012 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@televizka Já nahrazovala tofu, šmakounem a různýma sójovýma produktama. Jinak se ten jídelníček myslim nelišil od běžnýho.
7. kvě 2012 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@televizka Ahojky, taky jsem to chtěla zkusit, ale nakonec mě to odradilo. Po porodu jsem měla 15 kilo navíc a nešlo to dolů. Vždycky jsem zkusila zdravou stravu, jíst 5 krát denně, hodně pít, ale pokaždé cca tak po týdnu jsem ten stres nevydržela a vrátila jsem se k pův. zvyklostem. Byla jsem z toho nešťastná. Zkoušela jsem i sebekoučink u STOBU, dobrá věc, ale se třemi dětmi nemám čas pořád zapisovat co jsem snědla. To počítání kalorií není pro mě, neustále jsem myslela na jídlo. Pak jsem někde na Netu nebo nejspíš asi v nějaké knize od dr Fořta vyčetla, že je potřeba zjistit jaký metabolický typ jsi. A přizpůsobit tomu stravu a pak to půjde skoro samo. Stavila jsem se v Centru zdraví nebo jak se to jmenuje, tam mi taky vyjeli graf jako tobě a navíc jsem si za 1000 kč ( teď už vím, že mě to nemuselo stát tolik ) nechala zjistit jaký že to typ jsem. Zjistili mi, že jsem proteinový typ a já jsem konečně po 2 letech začala fakt hubnout ! Držím proteinovou dietu, kila jdou krásně dolů, jsem nadšená, už mám o dvě velikosti menší oblečení ... :slight_smile: Jo a to centrum zdraví - tam taky prodávají nějaké přípravky, ale nic jsem si nekupovala, řekla jsem jim , že si to musím rozmyslet. Víckrát jsem tam nebyla. Výčitky nemám, oni to i nabízeli jako zkoušku ten graf.
8. kvě 2012 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@beatrice7 Tak to je zajímavé a na základě čeho ti to zjistili, jaký jsi typ? A jak píšeš, že to nemuselo stát tolik, tak jak se to dalo udělat jinak?
O Centru zdraví jsem ještě neslyšela, kdoví, jestli to tady u nás vůbec je.
8. kvě 2012 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Centrum zdraví existuje, garantem je právě dr. Fořt, známý odborník na výživu. Jinak bych tam nešla. V únoru měli nějakou akci - nabízeli rozbor složení těla ( bioimpendační váha ) a sestavení jídelníčku za 200 kč, jinak to tam stojí asi 450. Dívala jsem se jinde, ten bodystat je minimálně za 700 kč. Pokud tam budeš chtít vyplnit dotazník na základě kterého ti pak zjistí jaký metabolický typ jsi, stojí to tisícovku. Najdi si ty jejich stránky, pokud tě to zajímá. Ten dotazník je dobrý, otázek je dost, je to asi tak na hodinu, nevím jestli ti něco říká ajurvéda, prostě se tě ptají např. jestli máš ráda spíš zimu nebo teplo, jestli když jsi unavená a máš hlad, tak si dáš spíš těstoviny anebo maso, jestli máš mastnou anebo spíše suchou pleť, jaké tělesné složení máš a td. Po zpracování ti pak vyjedou jaký metabolický typ jsi. No a pak sestavují jídelníček na míru a hlavně ti pořád cpou ty jejich přípravky. To jsem nekupovala, mě jen zajímal ten rozbor. No a protože jsem proteinový typ, tak vím, že díky proteinům budu dobře hubnout. Takže proteinová ketogenní dieta je přesně pro mě. Hubnu nádherně a co je pro mě nejdůležitější - NEMÁM HLAD. Spíš se musím do jídla nutit a to se mě fakt nikdy normálně nestává. Ten dotazník se dá sehnat na Netu, zkus pohledat, párkrát jsem na to narazila a říkala jsem si, že jsem zbytečně vyhodila 1000 korun.
8. kvě 2012 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tím tělesným složením jsem myslela jakou postavu máš- jestli jsi spíš vysoká a hubená anebo podsaditější a tak :slight_smile:
8. kvě 2012 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
tak já jsem tam byla dneska podruhé. Věděla jsem do čeho jdu, protože s nima hubla už kamarádka. Zatím mě to stálo 2000 :frowning2:
Chci tam chodit právě kvůli té kontrole, pač sama nejsem schopná se uhlídat. Jídelníček mi vyhovuje, hlad nemám a mám skoro 3 klila dole (za 16 dní). Hodně z toho byla voda, a podle váhy 0,5 kg tuku. Tak jsem zvědavá jak to bude pokračovat.
12. črc 2012 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek