Jak omezit chutě a příjem stravy, máte zkušenosti?

sabini
31. črc 2016

Ahoj,moc všechny zdravím 🙂 Přišla jsem sem pro radu, jde totiž o to že se mi nedaří hubnout a tuším že je s tím je spojená i chu
ť k jídlu nebo na sladké kterou chci omezit. Myslím si to proto, jelikož cvičím a kojím a jím pravidelně ale někdy se večer odměním nějakou dobrůtkou, beru to jako odměnu za celý den kdy jsem pořád v pozoru a v jednom kole, jelikož mám Zlatíčko které je 11 měsíců, spousta z Vás určitě ví o čem mluvím 😕 člověk nemá čas sám na sebe tak si aspon něco dá 😀 Poporodní kila se mi podařila shodit během šestinedělí ,to jsem taky hodně kojila jenže potom jsem začala brat HA,něco zbaštila no a šlo to nahoru ted mám 5 kg nahoře a snažím se s tím naložit-chodím na procházky s kočárem,cvičím Jillian a kojím stále, ted když cvičím tak se mi zda že ten objem ještě nabývá,našla jsem na netu velmi dobré ohlasy na přípravek Obethin který snižuje chutě na sladké a celkově člověk sní menší porce,jenže problém je ten že se nemůže při kojení.Nemáte někdo zkušenosti s jiným produktem kterému kojení nevadi a je opravdu účinný?Chci to řešit touhle cestou jelikož si myslím že dělam max-pohybu mám dost, pravidelná strava taky akorát bych se měla zbavit toho "přežírání" to mi jaxi nejdeeee 😒

astyna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dokument
31. črc 2016

@sabini ja bych to neresila nicim, cekala bycvh az dokojim. Mela jsem to stejne, mozna hur, pri kojeni jsem nabrala 12 kg. Mela jsem hodne pohybu, byla jsem z nej znicena, nonstop hlad a chute na sladke - normalne je nemam. Jak jsem odstavila vsechno preslo. Zadne tloustnuti, zadny hlad, zadne chute, to, co jsem jedla pri kojeni bych nevzala do pusy. A to bylo tim odstavenim. Nehubla jsem, ale konecne jsem prestala tloustnout a nejsem tak unavena.

horsiee
31. črc 2016

@sabini ja jsem úplně totéž. Dva měsíce po porodu perfektni. Pak nasazena Ha a na co přijdu to sežeru ( jinak se to rici nedá ), chuť na sladké neovladnutelná a to sem dva měsíce před porodem nejedla nic s cukrem kromě ovoce, bylo to v pohodě i přes vánoce. Musím zajít za doktorkou at vymyslí něco jiného než tuto Ha, protože takhle to opravdu nejde. I po vysazení ha před otěhotněním jsem hubla. Jinak pohybu mám taky celkem dost, sedět na zadku nevydržím dlouho.

dokument
31. črc 2016

taky jsem v sestinedeli cosi zhubla a jinak presne jak popisujete, HA jsem nebrala. To je vsechno tim kojenim.

sabini
autor
31. črc 2016

@dokument a jak dlouho jste kojila? zvláštní je že se říká že při kojení se hubne 😖

sabini
autor
31. črc 2016

@horsiee a jakou HA užíváš? Jestli to není stejná.. Jinak doktor mi to taky už kdysi potvrdil že z HA se tloustne jen kvuli toho že jsou větší chutě ale ne ze samotných pilulek

dokument
31. črc 2016

@sabini jak kdo, nekdo hubne a nekdo nehubne, necelych 19 mesicu.

astyna
31. črc 2016

@sabini

já jsem při kojení teda zhubla během 3 měsíců asi 12kg, neustálé kojení, žádné jídlo, jen pití, žádné spaní, to se na mě podepsalo fest...Ještě nyní, když už nekojím, se dávám do kupy 😒 Pak už hubnout moc nešlo, ale jsem na své váze. Chce to prostě jíst, pak večer nehoní mlsná, jsem čekala, kdo napíše něco o přípravku na hubnutí pro kojící ženy, protože kamarádka s tím bojuje taky...

candat
31. črc 2016

já, jestli můžu, doporučím kouknout na stránky kgdolu

sabini
autor
31. črc 2016

@candat moc tomu teda nevěřím, zvláštní web.. a cena ? nikde nikdo neuvádí ... určitě nějaký ten tisíc možná víc.. hm, my na rodičáku si nemužeme dovolit rozhazovat peníze 😕

dokument
31. črc 2016

ja jsem pak sla tesne pred odstavenim k lekari, jestli jsem ok, vydupala jsem si vsechny preventivni testy a odbery a zjistil, ze jsem zdrava a rekl ze moc jim. Gynekolog mi zadne testy ani krevni nikdy po porodu nedelal a taky rekl, ze moc jim a asi kasicky po decku, ty jsou vyzivne... nikdy jsem je nejedla. A jedla jsem malo proste. Takze obrana reakce asi, nevim. Dneska bych vic odpocivala a vic a lip jedla. Ted hubnu uplne bez problemu a naprosto jednoduse, jim poradne, abych nemela nejaky nedostatek zivin a jde to uplne v pohode dolu. Jeste kdybych se vic hybala a cvicila, aby me nebolela zada...

horsiee
31. črc 2016

@sabini je to něco jako Evelien

sabini
autor
31. črc 2016

@horsiee hm, já právě Evellien beru ☹

horsiee
31. črc 2016

@sabini to je taky dobrý. Aspoň vím, ze nejsem sama. Fakt mám apetit jak kobylka a postavu jak Věstonická Venuše.

kaja2016
31. črc 2016

@sabini Jo to ti muzu potvrdit, ze to muze byt tou HA. Ja jsem hubla po porodu, sice pomalicku, ale uz jsem byla skoro na puvodnim, nasadila jsem HA, napred OK, ale pak jsem najednou za dva tydny nabrala 2 kg nahoru. Ani ne tak chute, ale proste hlad jsem mela. Ale co s tim nevim, ja to proste prestala brat...

horsiee
31. črc 2016

@kaja2016 a co se dělo když si to přestala brát? Začalo se to zlepšovat?

candat
31. črc 2016

@sabini ano, cena se neuvádí, paní stačí napsat mail a ona ti pošle ceník, tisíce to, nejsou. Než investovat do nesmyslných tablet, koktejlů atp., tak já si zaplatila tohle a za 4 měsíce jsem měla dole 10 kg. Opravdu to je jídelníček z běžných surovin, a mail tě k ničemu nezavazuje, můžeš si vybrat ze tří variant, já si vybrala 2, ale teď už vím, že by mi stačila i 1-čka. K ničemu nepřesvědčuji, jen já osobně to zkusila a zabralo 🙂

kaja2016
31. črc 2016

@horsiee Neberu to tyden a je to malinko lepsi, ale je fakt, ze zravou mam porad. Ale je to urcite tou HA. Zadna jina zmena u me nenastala. V minulosti jsem to parkrat brala (pred tehotenstvim), vzdycky tak mesic dva a pak jsem prestala ze stejnych duvodu. Jinak ja tedy nekojim, tak v tomhle nemuzu slouzit.

sabini
autor
31. črc 2016

@candat a kolik Tě to stálo jestli to není tajné?

espada
31. črc 2016

@sabini Já bych urči to nesla do nějakých přípravků a prášků. Pokud říkáš, že tvým problémem jsou chutě, nekupuj si doma nic, co bys nechtěla jíst. Mi to zabralo. Koukla jsem do ledničky a když to tam nebylo, nemohla jsem si to vzít. Dokonce partner měl svoji poličku na dobroty. Byla vysoko a ja si musela vzít židli, abych tam dosáhla a to už mi bylo trapný. Pokud kojis, chuť na sladké je normální. Kdybys bez toho nemohla byt, tak si dej dopoledne. Večer je to zabiják. Ono je lepší odměna ubývající kila než sladkost. Hodně štěstí.

horsiee
1. srp 2016

@kaja2016 no ono to možná potrvá než ty účinky zmizí. Ono i před těhotenství se říká, ze je dobré nechat to tělo trochu vyčistit než se začne s opravdovým snažením.

gnozka
1. srp 2016

Ja nikdy sladke nejedla . Po porodu jsem sla během par tydnu na svá kila před tehu a byla jsem nadšena ale najednou prask . Po 2 mes jsem mela pneumatiku jak blázen . Mela jsem takovou chut na sladke a porad jsem jen jedla . Je to kojenim . Potvrdily mi to LP . Příroda to zařídila tak ze aby bylo mléko chuťové dobre zeny maji veliké chutě na sladke . Takže jestli jeste kojis nejak bych to neřešila . A uz vubec ne tabletama. Navíc jw to
Porad jeste hormonální zmena takže to stejne asi nepomůže . Jak jsem přestala kojit . Zacala jsem se docela řídit radama brichace Toma . Muj brácha taky a musím říct ze vysledky jsou skvěle !!! A to nemam moc času na cviceni a po mesici oblecu veci co jsem nemela 2 roky na sobe !!! Jedine kouzlo je v tom . Ze nejim bíle pečivo . Jen tmave . Neco zobu co dve hodiny tudíž k obědu uz si treba nedám nálož jak blázen ale menší porci protoze nemam takovy hlad . S ukončením kojeni jsem přestala mít úplne chut na sladke jak mávnutím proutku . Takže na tabletky kašlete. Az přestanete kojit tak to začnete řešit . Ja se vlastne projedla k snížení váhy 🙂))

sabini
autor
1. srp 2016

to je pecka, takže ještě další rok čekání a stres jestli zase nenaberu další kila,to mam radooosst

sabini
autor
1. srp 2016

ze začátku kojení to šlo pěkně dolů, a žádné chutě nebyly, myslím v 6inedělí to jsem zhubla 8 kg ale podotýkám nebrala jsem žádnou HA,takže nevím jestli to je opravdu tím kojením, chtěla jsem akorát nějak potlačit ten pocit, no asi to budu řešit tím že si pokaždé když mě napadne něco zbaštit,stoupnu před zrcadlo a hned se mi zvedne žaludek,přírodní a navíc gratis 😀

dokument
1. srp 2016

@sabini to je uplne presne jak pise
@gnozka

bohuzel no, jestli tloustnes a pritom se hybes a hodne kojis, tak jedine si kontrolovat jestli mas ve strave vse, co mas mit (kaloricketabulky.cz tam si to snadno zkontrolujes). A pridat si taky prave kvuli tomu kojeni stravu. A vydrzet, nestresovat se tim. Rozumim ti, jak ti asi je, protoze ja jen videla jak to leze nahoru a citila se bezmocne. Jeste horsi bylo, kdyz mi porad nekdo gratuloval k druhemu diteti (asi 10 lidi, mozna vic), neustale meli poznamky jak jsem tloustla. Jenom moje rodina ne, ani tchyne, ani manzel, ani moje mamka nikdo. Jen cizi hulvati. Ale lepsi by bylo se nestresovat a prezit to v klidu. Pak zhubnes jednoduse, az prestanes kojit, takhle by ses jenom trapila.

no v sestinedeli jsem taky nejak hubla, ja se tak nevazila, ale oblekla jsem obleceni pred tehotenstvim, pak 2,5 roku ne. Do nejake doby to telo jede, ale pak mu zacnou chybet ziviny, ma moc vypeti a tloustne. Vsimni si, kolik zenskych tloustne zase po odstaveni. Jsou rady, ze hubnou pri kojeni. Casto jsou to lidi i obezni, kteri jsou radi, ze pro to hubnuti nemusi nic udelat. Ale jak kojit prestanou, telo si vse vynahradi a o co bylo osizeno v dobe kojeni (strava, vypeti, stres), tak si to zase nabere zpet. Takze jedinou cestu vidim v tom, ze se nebudes na jidle sidit. Bohuzel hormony ti to asi dost ztizi, takze klid a pak jak dokojis, zhubnes snadno.

ducik
1. srp 2016

@sabini na jakékoliv přípravky se fakt vykasli. Dej si kousek kvalitní vysokoprocentni čokolády když je chuť. Chutě by měly přejít pokud budeš jíst dost kvalitních sacharidů. Chuť na sladké značí, ze jich máš málo. Nesnazis se trebs vynechavat prilohy nebo podobne "pitomosti"?
Při kojení lze hubnout. Někdo hubne "zdarma" v podstatě jen kojenim. Někdo se prostě musí dost snažit. Zarad kvalitní sacharidy, hodně pij a chutě byse měly omezit. Můžeš napsat co zhruba za den sníš. Zkus si spočítat kaloricky příjem. Bez večerních sladkosti a s nimi.
Večer je obecně nevhodné sladkosti jíst. Radej si ráno udělej kafco (caro, meltu nebo co pijes) a k tomu si upec něco zdravého.

sabini
autor
1. srp 2016

@ducik jo děkuji za rady, já to všechno v podstatě teoreticky vím, problém je v tom že nejvíc času věnuju malé a taky hodně domácnosti a uklízení,kašlu na sebe,nějak se nesoustředím kolik toho sním a kdy a pak to jede nahoru jak blázen, nevím třeba mám toho jídla malo při tom výdeji, prý se taky na tomto principu přibírá,zkusím ty kalorické tabulky a víc se soustředit na sebe. Jinak nezdravá jídla opravdu nejím, ještě před těhu jsem byla odpůrce párečku klobásek topinek atd

sabini
autor
1. srp 2016

@dokument děkuji Ti, zaměřím se ted víc na to jídlo a zkusím se za nějakou dobu ozvat, no uvidíme.. děkuji za podporu 🙂

gnozka
1. srp 2016

@sabini hlavne co jsem zjistila je to ze nad tim nesmis tak přemýšlet , ale vim ze je to težké. Ja jsem v zivote nemela treba takzvané madla lásky a najednou hrůza . Po kojeni jsem mela jeste prsa jak dve placky tak sebevědomí na bodu mrazu . Ale fakt po měsících dodržování jídelníčku jsem se sebou strasne spokojena . Jak uz tady bylo řečeno je dulezite do sebe dostat vse v přiměřeně míře tzn sacharidy tuky bílkoviny a pod . Doporucuju opravdu knížku od brichace Toma . Stoji ani ne 200 je to tam bezvadné popsané . A hlavne bych rekla ze ty jídla tam jsou Max vhodne i pri kojeni . Treba to nepůjde tak rychle pokud jeste kojis ale určite to bude dobre pro organismus . A co te tyče HA. Pracuji v lékárně 16 let a rekla bych ze je to velice individuální . Ja brala HA od 17 do 34 a nikdy jsem nepřibrala . Az pri tom kojeni 🙂) držím palce !!!! Hlavne hlavu vzhůru !!!

rybickamalicka
1. srp 2016

Co zkusit paleo stravu, clovek muze jist "povolene" potraviny, takze muze jist kdykoliv. Chemii bych do sebe zbytecne nervala, je to o hlave... Spatne jite, proto mate hlad a chute.