Jak zhubnout a nenabírat svaly?

sromulenka
27. srp 2016

Zdravím maminky, chtěla bych vás poprosit o rady či zkušenosti s hubnutím. Cvičím doma tak 3x do týdne spíše posilovací cviky. Postava se mi pěkně formuje, ale váha je furt stejná. Může to být tím, že mám nyní více svalové hmoty.Ale já potřebuji zhubnout ještě aspoň 5 kg. Ale nejde mi to. Jak prosím na to?

sasui1
27. srp 2016

Pokud nemate nejak extra moc svalove hmoty ve cviceni bych pokracovala. Pujde to pomaleji ale svaly vam nakonec tuk "sezerou" 😉

deelfinek
27. srp 2016

A co cvičíte, jestli se můžu zeptat?

gracinka7
27. srp 2016

Hlavní je spíš výsledná postava a ne číslo na váze 😉

chocolady
27. srp 2016

Zkus zacit behat, pomalicky na dalsi vzdalenosti, to ti na objemu neprida, ale krasne vytvaruje. 🙂

kaja2016
27. srp 2016

@sromulenka Jist min proteinu. Asi jsou na to ruzny nazory, ale ja souhlasim s tim, ze clovek potrebuje 20g denne, naopak vic ovoce a zeleniny, cerstve. Ovoce doda energii na kratsi dobu, takze klidne casto a nebo hodne. A taky doporucuju ten beh, pomaly, 3xtydne 20-30minut a pak 10 min posilovani problemovych partii. Ja takhle fungovala roky na 54kg/164cm, zdrava, spousta energie. Ted jim hodne proteinu(varim pro muze) a nebeham(nemam s kocarem kde), posiluju a litam v vahou mezi 58-60kg a nemuzu shodit.

hejsa
27. srp 2016

No,já mám zkušenost,že svaly narostou , není to pěkné a moc jsem nezhubla....Běh je dobrý,pokud ho tazatelka snáší-já nemůžu,nebaví mě to...mně nejvíc pomohly protahovací cviky Pilates s Jeniffer Kries. 😵 a dieta.

luj89
27. srp 2016

@sromulenka Můžu se zeptat proč potřebuješ zhubnout ještě 5 kg?

anomisv
27. srp 2016

Doporučuji cardio..běhání,plavani posilování s velice nízkými zatezemi .... na formování... hlavně dynamiku a pocení😉

sromulenka
autor
28. srp 2016

@deelfinek Cvičím u pořadu Prostřeno, po dobu co připravují jídlo, tak běhám - na místě, po bytě, dělám dřepy, zahřívám se. A pak jak už jsou hosté, začínám šikmé břišní svaly, přímé, posilování nohou, kliky, prsní svaly atd. Běhat v přírodě jsem zkoušela, ale sama se nedonutím. @luj89 Proč ještě 5kg? Abych měla váhu jak před porodem. Měřím 159cm a mám skoro 58,5 kg.! Problémové partie - Stehna a břicho - to je největší problém. Jinak jsem se sebou spokojená.

luj89
28. srp 2016

@sromulenka Tak jestli jde jen o to, vyhoď váhu a řiď se svou postavou ;). Třeba jsi měla před porodem víc tuku než teď, a proto vážíš víc 🙂.

sromulenka
autor
28. srp 2016

@luj89 Taky si myslím, tahle fotka mě trošku uklidnila, že bych opravdu mohla být ten případ. Ale takové pěkné bříško bohužel nemám. Děkuji 😉 🙂

luj89
28. srp 2016

@sromulenka Neboj, to má asi málokdo ;)

veraga
29. srp 2016

Na váhu nekoukej. Já po porodu začala cvičit a místo abych váhově hubla, tak přibírám. Ale "smrskávám se". Vidím to na oblečení. Svaly jsou těžší než tuk. Svaly tuk sežerou, takže je klidně buduj. Pokud nemáš extra super genetickou výbavu (což má fakt málokdo), nebudeš ani při silovém cvičení vypadat jako Arnold. 😉