Jak zhubnout boky?

5. srp 2022

Holky prosím poraďte. Dcera ( 13 ) chce zhubnout boky, ale nějak jí to nejde. Zkoušela cvičit, ale žádná změna a je z toho nešťastná.

blondynka400
5. srp 2022

Nejde zhubnout jenom jednu část těla. Kolik měří a váží? Jestli má nadváhu, chce to hlídat si jídlo a hlavně hodně pohybu. Jenom "nějaké cvičení" je ve 13 fakt málo a hlavně to nedává smysl

autor
5. srp 2022

@blondynka400 měří něco kolem 150 Cm, váží 37kg. Jídlo si hlídá, smažené, sladkosti, tučné atd. vůbec nejí, pohybu má dost. Nevím kde je problém

blondynka400
5. srp 2022

Neříkej mi, že se 150cm a 37kg má nějaké šílené boky. Prostě se mění v ženu, to se tak občas někdy stane.

barmil
5. srp 2022

Hormony a puberta. Taky jde o to, jak má ty boky široké, resp pánev. Pokud je tak stavěna, tak těžko zhubne.

autor
5. srp 2022

@blondynka400 tak žádné šílené boky nemá, ale když si např. vezme cyklistické kraťasy tak je vidět že má boky

blondynka400
5. srp 2022

Tak to je snad normální ne? Co dělá za sport?

autor
5. srp 2022

@blondynka400 dřív chodila na tancování, teď nedělá žádný, ale chodí běhat a někdy si zacvičí. A hlavně chodí ven, každý den má přes 12000 kroků.

blondynka400
5. srp 2022

Tak to je dost málo, to rozhodně není, že má dost pohybu. Měla by dělat nějaký aktivní sport .-)

fandysek_1
5. srp 2022

Chodit a zase chodit a doporučuju you tube growwithjo. Má skvělý videa a nohy a boky mám za měsíc opravdu štíhlejší

autor
5. srp 2022

@blondynka400 bohužel není možnost. Bydlíme na maloměstě, kromě fotbalu a florbalu tu na výběr nic není ;- )

autor
5. srp 2022

@fandysek_1 děkuji ta tip

blondynka400
5. srp 2022

Tak snad ve 13 může někam dojet sama ne? Za mne jsou toto prostě výmluvy .-)

mirin89
5. srp 2022

Já nevím, ale já bych se místo zacarovaneho kruhu v podobě cvičení a diet snažila, aby holka měla zdravý vztah ke svému tělu, aby přijala to, že se postupně mění v ženu, aby se měla ráda. S tím že má větší boky přišla sama nebo ji k tomu dovedla nějaká hloupá poznamka nekoho z okoli? A co vidi u tebe jako u mámy? Resis casto svoji postavu, cviceni a diety? Pokud je u vas tohle téma hodně omilane, zamyslela bych se, jestli to není spíš na škodu. Tenhle věk je natolik citlivý, že přílišné řešení tělesných proporcí může napachat spoustu škody na spoustu dalších let.

mandala
5. srp 2022

Mě teda přijde šílený, že se 13- letá holka snaží zhubnout, když podle udaných hodnot rozhodně tlustá není. A ty ji evidentně podporuješ... Jako ano, ať sportuje a zdravě se stravuje, bude fajn, když si udrží zdravý životní styl, ale ne proto, aby cíleně hubla. Taky by to nemuselo dopadnout dobře...

martiniquest
5. srp 2022

Kazda holka se v pubertě zakulati, zmeni se ji vlivem hormonu proporce. Kup ji lepe padnouci obleceni, pokud ji nejake kusy zvyraznuji, co zvyraznit nechce, a utuzuj ji zdrave sebevedomi.

martiniquest
5. srp 2022

@blondynka400 12tis. kroku denne ti pripada jako nedostatecny pohyb? 😜💩

kmarie81
5. srp 2022

@mirin89 presne jak pises, navic meri 150 cm a vazi 37 kg,
to mi spiz zavani skora az podvahou, jako mstka bych ji podporovala ze vypada dobre, nez ze bych podporovala zacinajici poruchu prijmu potravy. A vysvetlila bych ji, ze trosku zaobleny boky jsou rozhodne hezci nez boky jen z kosti - tudis hranaty

mirin89
5. srp 2022

@kmarie81 Tez si myslím, ze s temito mirami nemuze mit problem s tim, ze by ji neco nekde prebyvalo... A prijde mi smutne, ze si takto mlada holcina hlida jidlo a resi svoji postavu. Nejak mi tam schazi radost ze zivota, prijde mi to takove nucené z toho, co zakladatelka píše... Pokud ji to bavi a dela ji radost zdravy životní styl, tak je to super, ale mam z toho pocit, ze se chudák za necim žene kvůli nějaké představě o ideální kráse a to mi přijde strašidelné.

blondynka400
5. srp 2022

@martiniquest 12 tis kroků je nic, to přeci není aktivní pohyb. Popravdě si neumím představit, že 13 leté dítě nic nedělá. Je to tedy umím, stačí se podívat kolem sebe, jak jich většina vypadá.

jana7ka
5. srp 2022

@martiniquest 10tis. kroku denne je jakási magická hranice pro člověka ve středních letech aby se udržel v kondici. Do kondice se ale musí dostat aktivním pohybem.

blondynka400
5. srp 2022

@mirin89 bohužel je to v dnešní době realita. Mám cca stejně starou dceru a většina jejich kamarádek řeší co jí, energii a další věci a hodně řeší, jak vypadají. Přijde mi to až šílené. Zase na druhou stranu většina z nich nevypadá tak, jak by holky ve 12-13 letech "vypadat měly" Prostě ta rozkydlost je tam vidět už v těchto letech. Ale tak jak to řeší to značka ideál rozhodně není. Ale za mne je to primárně chyba rodičů, ne těch holek.

autor
5. srp 2022

@mirin89 přišla s tím sama

autor
5. srp 2022

@mandala ona ale nechce doslova zhubnout, jen chce doladit ty boky. Navíc asi jsem to napsala špatně, není to tak že ji to nějak děsně trápí, jen jí to prostě trochu štve.

autor
5. srp 2022

@kmarie81 já ji v tom vyloženě nepodporuji, právě naopak ji říkám že má hezkou postavu a že se z ní stává dospělá žena a je to normální, ale když ji to trápí, no nevím :(

autor
5. srp 2022

@blondynka400 však jsem psala, že chodí běhat

blondynka400
5. srp 2022

A to je co, že chodí běhat? To je hrozně vágní. V tuto dobu by si měla spíš budovat rychlost a aktivní hmotu a ne běhat na vytrvalost. Každopádně u tvé dcery bude spíš fakt problém to, že se mění v ženu, jak už bylo napsáno. Ty máš jaký typ boků?

autor
5. srp 2022

@mirin89 není to tak, jak to vyznělo. Zdravý životní styl má ráda, není to tak že by se do toho nutila, dělá ji radost. Zatímco její kamarádi dokážou např. sníst celý pytlík brambůrek, ona sní tak třetinu a zbytek si nechá, protože ví že celý pytlík brambůrek najednou není zrovna pro zdraví nejlepší.

autor
5. srp 2022

@blondynka400 v pubertě a i teď mám stejný typ boků jako ona a stejný typ má i moje sestra, takže to máme holt v rodině.

andelka
5. srp 2022

Za pár let se jí tělo vyvine souměrně k těm bokům. Je ve vývinu,v pubertě, přijde ms,jestli ji už nemá, tělo se jí bude ještě hodně měnit. Zaměřila bych se spíš na psychiku, spokojenost, kamarádky, zájmy, aby jí bylo fajn..na " štvou mě boky" má fakt čas,teď je to úplně zbytečné řešit a trápit se tím. Tlustá není ani zdaleka.

mirin89
5. srp 2022

@blondynka400 Tak to je mazec tohleto, doufam, ze se tohohle u sve dcery nedockam, ale chapu, ze vliv vrstevniku a snaha zapadnout u tehle pubertaku dělá hodně.

Tak to je hezké, že stojíš při dceři a snažíš se ji pomoci, kdyz ji to trapi, tak snad najdete nějaké schudne řešení a pokud se ji nepodari dosahnout idealu zdravym zivotnim stylem tak snad dokáže prijmout sama sebe takovou, jaká je.