Nevím si rady s váhou. Měla jste to některá také tak?

24. črc 2021

já vim ze to sem nepatří .ale mám deprese hodně velké deprese vazim 72kg a merim 162cm. Mám nadvahu ,váha mi porad roste před otehotnenim jsem mela 59kg po porodu zhubla na 65kg a ted mi váha jenom roste už nevím co mám dělat přemýšlím nad tim každý den prostě pokousim se nejist ale porad roste nechapu to.Po porodu jenom tloustnu a už to je 2a pul roku co jsem odrodila. Nevím si rady mela jste to některá z vas takto ?😢😢😢

janikas85
24. črc 2021

To že nejíš nebo jíš málo může být příčinou nárůstu váhy.

autor
24. črc 2021

@janikas85 asi ano,vlastně a touhle vahou co mám těd jsem SLA rodit . před otěhotněním sem jedlá stejně tak jako ted .proto to nechapu

janikas85
24. črc 2021

Zkus třeba kalorické tabulky a zapisuj si co za den sníš,pak uvidíš kde je chyba. A pak nějaký pohyb - aspoň chůze

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
prezdivka
24. črc 2021

Doporučuju low carb.

autor
24. črc 2021

@janikas85 pokusim se pro to udělat maximum ..doufám ze to zas půjde dolů 😇

autor
24. črc 2021

@prezdivka co pak to je ? Vůbec nemám tušení 😀

prezdivka
24. črc 2021

Nízkosacharidovej způsob stravování. Omezí se cukry, ale přidá se na bílkovinách apod. Doporučuju na FB skupinu low carb pro začátečníky. Je tam jak na to, povolený potraviny, recepty… Člověk se nají, nemá hlad, ale váha jde dolů. Drží-li se k tomu ještě přerušovanej půst, je to rychlejší.

autor
24. črc 2021

@prezdivka a není po tom JoJo efekt? Nerada bych potom nabrala ještě víc 😀

prezdivka
24. črc 2021

Pak přejdeš na slow carb. Jako když se pak člověk vrátí k tunám sladkýho a k junk food každej den, nelze čekat, že se nic nestane.

acttivia
24. črc 2021

Zkus si najít profil tabulkarka na Instagramu. Já díky ní zhubla 6 kilo během 2 měsíců (potřebovala jsem jenom 8 kilo dolů) a to díky kalorický tabulkám. Jde o to vše dobře nastavit. Jim všechno, neomezuju se a ani necvičim.

autor
24. črc 2021

@acttivia Děkuji za rady , já mám kalorické tabulky ale nakoupila jsem si ještě kuchyňskou váhu . To asi bez ni nepůjde ze ?

mimi1004
24. črc 2021

No bez váhy to nepůjde. Kalorické tabulky jedu už měsíc a je to fakt znát. Potřebuješ váhu a plánovat jídlo den dopředu 🙂

autor
24. črc 2021

@mimi1004 a kolik jsi zhubla za ten měsíc ? Jestli se mužů zeptat ? A cvičíš u toho ? ☺

autor
24. črc 2021

Ještě bych se chtěla zeptat asi to je blba otázka ale tak co už . Jestli to ma stejný účinek i když budu jist třeba i nezdravy jídla jako třeba guláš atd, Ale vejdu do toho kalorickeho deficitu . Bude to zabírat ? 😀😀

mimi1004
24. črc 2021

Zhubla jsem 5 kg, ale těch prvních 14 dnů to byla nejspíš jen voda. Začala jsem dodržovat pitný režim. Přestala jsem jíst sladkosti a slané pochutiny např. chipsy, nebyla jsem ve fastfoodu a fakt den až dva dopředu plánuju (podle toho jak jdu do práce). Jím vše, co mi chutná, samozřejmě jsem měla asi 2 kostičky 80% čokolády a několik málo lupínků z chipsů (v součtu 10g za celou dobu?), ale už se tím necpu u tv. A pokud mám volno, chodíme s dcerkou na cca 4 km procházky vždy dopoledne kvůli horku. Za 14 dnů nám v nohou 24 km. Já (!) lenoch líná se hýbu 😅😃

mimi1004
24. črc 2021

Ono to nejde moc rychle, tak cca 2 kg měsíčně. Ale více se nedoporučuje právě kvůli jojo efektu. A taky se mi líbí heslo "z jednoho hamburgu nepřibereš, z jednoho salátu nezhubneš" ☺

mimi1004
24. črc 2021

Jíš, co chceš, třeba guláš se šesti, ale musíš se vejít do těch tabulek. Já si třeba minulou středu dala k obědu smažené stripsy s hranolkami, dělala jsem to tedy v troubě, ale vešla jsem se do tabulek, takže no stress 😊

autor
24. črc 2021

@mimi1004 jde děkuji moc , hodně si mi zlepšila náladu ...akorát koupit váhu a bude to OK.

autor
24. črc 2021

@mimi1004 a mas krásné výsledky teda ✅✅

mimi1004
24. črc 2021

No to nevím, jsem krapet menší, ale o dost těžší než ty. Mít tvých 72kg, tak už slavím 😉

irmamala
25. črc 2021

Na me je tohle moc slozita matematika, pocitat kalorie atd. Za me je teda nejucinnejsi vyradit sladke a pecivo a uz to lita. A nezrat zbytecnosti, nekoupit si zmrzku, jen proto, ze si ji davaji deti, nedat si chipsy, protoze si je otevrel manzel. Byt na sebe prisna. A hlavne pohyb, kdykoli a kdekoli to jde. Kazdy den. Doporucuji poridit chytre hodinky, ktere te budou motivovat. Kdyz nemas hlidani, cvic doma. Na youtube je spousta super cviceni na pul hodiny denne. Jestli mas prostor, zacni behat, tim zhubnes nejrychleji. Bud k sobe poctiva a budes mit telo svych snu 🙂

prezdivka
25. črc 2021

Já teda zatim necvičim, ale na procházku s kočárem jdu. Od ledna mínus 23 kg s tim, že jsem asi měsíc tam, kde jsem chtěla bejt.

ada22
25. črc 2021

Celkem dost pomáhá omezit tuky. Začátkem roku mi bolelo kolem žaludku důsledek stresu. Ani před tím jsem nejedla jak prase, ale najela jsem na zlucnikovou dietu s minimem tuku a to vaha sla dolů, ze jsem nechapala. Chce se taky vykašlat na dojidani po dětech. A jak tu již někdo psal oželet zmrzlinky, sušenky apod. Dílek čokolády, když ti honí mlsna je v pohodě.

autor
25. črc 2021

@ada22 já právě nejim sladké vůbec ,ale miluji sýr smažený a obecně sýry .Maso taky jejím a v tom je asi ten háček sýr je az moc tučný .jinak děkuji holky moc za názory

prezdivka
25. črc 2021

Jestli máš ráda sýry, tak super. I ty tučný ofkórs. Udělej si k tomu hromadu salátu, kterej si můžeš dát i další den (nebo gril, zelenina apod). Jestli ti nevadí ryby, tak taky bezva. Sýr upečeš i v toustovači (já si na něm dělám hermoš :D), přidáš na půl talíře zeleninu a je to. Vajíčka jsou fajn, libová šunka… Moře věcí. Tuku se nevyhýbat, nahradit jím ten cukr ;) Na mlsání rozpečená plátková gouda s kořenim (jako chipsy to je)…

autor
25. črc 2021

@prezdivka holly tak jste mi zlepšili náladu děkuji ...já myslela ze to už vzdam 😊

kakamila12
25. črc 2021

@prezdivka - jak děláš hermelín v toustovači?

prezdivka
25. črc 2021

@kakamila12 dám do toustovače podložky na panini (aby to nebylo přepůlený, to by nešlo samozřejmě), položim hermoš, zapnu, přikreju (nezacvakávám) a jakmile se mi zdá dost, tak ho vyndám :D Určitě by šlo na něj dát jakýkoli koření. Dělám ho na sucho. A dělám v toustovači i vajíčka 😁

prezdivka
25. črc 2021

@kakamila12 ale jde ho upéct na sucho i na dobrý pánvi, jen to trvá dýl. V tom toustovači je hotovej do pěti minut.