Přerušovaný půst. Má někdo zkušenost s tímto stravováním?

helcakab
2. lis 2020

Máte někdo zkušenost s tímto stylem stravování?

lachtanice86
2. lis 2020

@helcakab úplně normálně ho držím

te_reza
2. lis 2020

@lachtanice86 a hubneš u toho?

lachtanice86
2. lis 2020

@te_reza tak ja k tomu změnila stravu a snažím se přidat pohyb.

barmil
2. lis 2020

@helcakab ano, jedu IF 16:8, došla jsem k tomu tak nějak přirozeně, nedělalo mi dobře jist pozdě večer, bývalo mi pak těžko.

barulina
2. lis 2020

@barmil mohu te poprosit, jak prakfikujes? Jak se tedy stravujes a v jakych intervakwch

lachtanice86
2. lis 2020

@barulina kazdy to bude mit jinak, podle toho co je mu přednější. Ja nesnáším snídaně, tak mam první jidlo kolem 11-12 jako vydatnejsi obed, pak až večeři kolem 19-20. Jo mam jen dvě jídla denne q stačí mi to. Došla jsem k tomu tak, ze jsem poslouchala tělo, snídaně mi nedělali dobře. Jsem tedy 16:8 a naprosto mi to vyhovuje

piggy123
2. lis 2020

Ano, už téměř tři roky. Začali jsme s manželem od našich zásnub, abychom se dali více do formy na svatbu. No a zůstali jsme u toho doteď.

Ze začátku jsem měla strach, že budu mít hlad. Ale během asi týdne to přešlo. Nedělám to tak drastické a vynechávám pouze snídani a mé první jídlo je kolem 13h. O víkendu a během volných dní jím ale normálně celý den, ale ne tak kvůli hladu, spíše kvůli chuti a zabití volného času 😂 Manžel to valí hardcore a jí jen večer 🙈 Kromě tedy víkendu.

helcakab
autor
3. lis 2020

@piggy123 a zhubli jste?

piggy123
3. lis 2020

@helcakab já jsem nikdy hubnout nepotřebovala. Ale ano, zhubla jsem ze začátku pár kg a váha se drží... A manžel taky. Manžel má tendenci rychle přibírat, ale tento životní styl mu naprosto vyhovuje. Ono se to po čase ustálí na takové normální váze a člověk už nehubne. Stejně pořád zůstává základní pravidlo - aby člověk zhubnul, musí mít výdej energie vyšší než její příjem.

barmil
3. lis 2020

@barulina 16h pust, 8hodin okénko na jidlo. Já začínám v 8h snidani a končím kolem 16h lehčí veceri. Největší jidlo je pro mě obed. Ale já hodně i běhám a cvicim a ted ještě kojim.
Dodrzovala jsem to i v tehotenstvi, samozřejmě to neradim, záleží na zdr stavu, vyhovovalo mi 14:10, přidala jsem ještě třeba zakysany jogurt večer, nebo hroznové víno.
Nadváhu jsem nikdy neměla, spis jsem se nestíhala najist kvůli práci přes den, pak fitko a pak jsem konečně přišla domů a najedla se na noc a bylo mi blbe. IF mi dalo řád, pravidelnost do stravování.
Pomohlo i s hubnutím po porodu, bez většího omezování jsem vse shodila za pár týdnů a pár kg jako bonus navíc.

barulina
3. lis 2020

@barmil tak pohybu mam vic nez dost, to by problem nebyl. ok. zkusim to takto, jako nesnidat mi prijde zvlastni s veceri nemam problem. dekuji

barmil
3. lis 2020

@barulina ono to chce hlidat si i co jis, někdo stihne pořád i v tom okénku sníst víc, než potřebuje. Já se zaměřila na bílkoviny a doplnila sacharidy ze zeleniny, hodně dušená, nebo saláty, zakapnout olejem, aby byly i tuky. Teď ráda k snídani mám ovesnou kaši, doma vařenou, k veceri třeba salat z červené čočky a vejce... Pomáhá se i stravovat lokálně a sezónně.

katerina_j
3. lis 2020

Já jsem chvilku zkoušela a teď mám v plánu do toho jít znovu. Ale vstávám ve 4:15 a jsem snídaňový typ. Postupně jsem si ji posunula až na osmou hodinu, abych poslední jídlo měla kolem 16:00. Ale ty 4 ranní hodiny o hladu byly peklo 😂 takže já pojedu 14/10 - jídlo 6:00-16:00

odula
3. lis 2020

ja davam 14/10. pracuju dlouho do noci a vstavam pozdeji vetsinou (okolo pul osmy), takze dat si posledni jidlo v 16 nebo 18 je pro me sci-fi. takze jim naposledy v 1900 , spis 2000 a pak lehka snidane okolo 10. na pohodu. Presne takhle mi to vyhovuje. nevim jestli zrovna z toho hubnu, taky nejim sladky a hybu se. ale uz je dole 9 kg, takze to asi tak nejak funguje se vsim dohromady. 🙂

helcakab
autor
4. lis 2020

@odula supeeer mne by stačilo dolů aspoň 5 kg 🙂

matkamaticka
4. lis 2020

@helcakab Držím pravidelně a pomáhá. Jednou za půl roku dám celou očistnou kůru, před kterou si dám 3 týdenní kůru ALOE (https://www.saloe.cz/aloe-vera-drinking-gel-tra...) na vyčištění, následně týden půst o vodě a zeleném čaji. Funguje perfektně. Po těchto 4 týdnech je člověk jako znovuzrozený. Doporučuji vyzkoušet

odula
4. lis 2020

@matkamaticka týden půst o vodě a čaji je opravdu extrém. Nejsem si úplně jistá jak moc prospesnej. To už raději každý týden jeden den. Ale já celkem jistě vím, že bych o vodě a čaji rozhodně nebyla schopna normálně fungovat sama za sebe. Natož pro rodinu. 😳

matkamaticka
5. lis 2020

@odula myslela jsem si to taky. První zkouška byla peklo, ale pouze první 3 dny. Po třetím dnu jsem měla dokonce snad více energie, než normálně a fungovala jsem i doma s malým s větším elánem. Není to úplně dobrá strategie na letní dny, ale třeba v podzim jako je nyní, je to super. A hlavně tělo se tím opravdu vyčistí od spousty nesmyslů, co za ten půl rok/rok nasbírá a dalších pár měsíců (než se tělo opět zanese) mám výrazně více energie a menší únavu 🙂

odula
5. lis 2020

@matkamaticka jako .. věřím ti. Ale asi hned tak nenajdu odvahu to zkusit 😬

marketanova
30. led 2021

Dříve ano, ale myslím si. že je důležitá pravidelná strava a také dostatek vitamínů. A co více pohyb a cvičení. Takže doma jedu i činky