Přetrvávající otoky po porodu, přibírání místo hubnutí

nikahavel
17. říj 2017

20. 10. Jsem 4 měsíce po porodu a pořát mi natékání nohy a i prsty na rukou. Snažím se shodit nabrané kg ale i přes to že si počítám kalorie se vůbec nedaří . V žádném případě se nepřejídam a na sladkém ani slaném neujíždím. Setkáváte se s tím i někdo jiný? Jak jste s tím zabojovaly, co vám pomohlo. Mě ty nohy až bolí a ty kg mě už opravdu trápí. Snažíme se denně chodit ven s malou a teď už i v šátku abych měla zátěž a občas cvičím doma s větší váhou a nic 😫

(Trochu si myslím že tím že před těhu jsem byla extrémně hubená tak teď se to tělo nechce vzdát nahraných kg mám i daleko víc svaloviny ale samozřejmě i tuku 😣)

karakalka
17. říj 2017

@nikahavel Já měla po prvním porodu něco podobného - zajdi si nechat zkontrolovat štítnou žlázu. 😉

nikahavel
autor
17. říj 2017

@karakalka měla jsi s ní něco a jak jsi to pak řešila?

fallingstars
17. říj 2017

Otoky bych řešila s doktorem, tak “dlouho” po porodu to podle mě už úplně normální není, tím spíš, jestli to jde až do bolesti...
Jinak na zhubnutí je lepší než cvičení s těžkými váhami vyšší tepová frekvence, spíš frekvenční cvičení než posilování. Předně bych ale řešila to zadržování vody.
A taky bych se možná víc hodila do klidu, z tohohle pohledu zase tak dlouho po porodu nejsi, a někomu ta kila holt nejdou tak, že jdou z porodnice “na svém”. Taky záleží, kolik jsi nabrala, jestli kojíš (to bych teda byla s nějakými dietami a hubnutím hodně opatrná, a naopak, pokud nekojíš, nemusí to jít tak rychle...)

karakalka
17. říj 2017

@nikahavel Ano zjistili mi sníženou funkci štítné žlázy, beru denně léky. Jen tě budou sledovat, 1x ročně chodím na kontrolu, ted v těhotenství mě sledují častěji. Neboj, já pak otěhotněla normálně ještě dvakrát. 😉 Stačí být vzorný pacient a jde to bez problémů. 🙂

nikahavel
autor
17. říj 2017

@fallingstars kojím plné malou a nabrala jsem 17kg v porodnici nechala 5 a hned další 3 nabrala to tak do 14 dnů. Nejhorší je když chodím v noci na WC to ty nohy tak bolí že si i zaskučím.

nikahavel
autor
17. říj 2017

@karakalka no tak s tím bych se upřímně nesmířila brát pravidelně nějaké léky. Obecně jsem poslední pilulku měla před x lety a to na vyhozené rameno, na bolest. Snažím se věci řešit jinak ale ta štítná žláza mě nenapadla ...

fallingstars
17. říj 2017

@nikahavel Jdi s tím k doktorovi, není na co čekat. A pořád lepší brát medikaci a mít to pod kontrolou, než něco ignorovat a pak řešit mnohem větší problém...

karakalka
17. říj 2017

@nikahavel Mě to taky nenapadlo, ale stalo se. Místo abych hubla po porodu tak jsem přibírala, tak mě poslali na vyšetření. Lepší brát léky, které ti ty chybějící hormony doplní než to nechat neléčené a kdoví jak by to dopadlo.

karakalka
17. říj 2017
karakalka
17. říj 2017

@nikahavel Ne vždycky všechno jde řešit "jinak"...

nikahavel
autor
17. říj 2017

@fallingstars neignorovala bych ale nebrala bych standartní medikaci ta se mi příčí vždy jsem si zdraví řešila alternativněji. K lékařce zajdu má praktikuje i homeopatii. Je pro mě zajímavé zjištění že to není standard a že bych to už měla řešit. Proto diskuze jsou aby jsme si sdílely zkušenosti ...

karakalka
17. říj 2017

@nikahavel Tak může to být cokoliv,ale určitě začít nějak řešit zavčasu. 🙂

nikahavel
autor
17. říj 2017

@karakalka zkusím to medikaci může být až další krok. Spíš by mě zajímalo jestli všichni co zažili a měli podobné obtíže měli následně problém se štítnou žlázou a nebo se srovnali ale později

penelope87
17. říj 2017

@nikahavel Otoky jsem neměla. Po prvním porodu jsem zhubla, až jsem přestala kojit. Teď už jsem šla z porodnice domů s váhou jako před těhotenstvím (ale u druhého jsem měla nahoře jen 5kg).

nikahavel
autor
17. říj 2017

Četla jsem teď o té štítné žlázy a jediný stejný symptom jsou ty otoky nohou 😣 paradoxně mám vše naopak než jak by to mělo být. Nízký tlak a ne vysoký, pěkně vlasy, rychle rostoucí chloupky, nehty se mi nelámou vůbec, bez suché kůže atd... Ach jo 😣

nikahavel
autor
17. říj 2017

@penelope87 a kolik jsi nabrala v tom prvním těhotenství a kolik porodila. Mě strastech překvapilo jak málo zůstalo v té porodnici

penelope87
17. říj 2017

@nikahavel v prvním 9kg, v porodnici jsem nechala asi 4kg, ale ty se mi zas vrátily. Půl roku po porodu jsem měla totéž co před ním.

kata267
17. říj 2017

@nikahavel otoky jsou asi k reseni ale to ze si nezhubla bych neresila, po porodu jsi jen kratce, hlavne pokud kojis tak zadne ditety...ja nabrala u prvniho cca nejakych 15kg, z toho 5nechala v porodnici a zbytek mi zustal jeste rok po porodu...no a pak sem otehotnela znovu takze se ani zadny hunbnuti nekonalo 😀

nikahavel
autor
17. říj 2017

No my se chceme příští září snažit znovu ó prcka tak to asi zřejmě dopadne stejně . Mám pocit že jsem hodně zavodněná pořád ale asi to opravdu bude vše hormony ještě

bbn
17. říj 2017

@nikahavel u obou dětí jsem během těhotenství přibrala jen cca 9 kg, ale po porodu jsem místo hubnutí začala přibírat. Taky jsem si připadala oteklá. A trvalo to u obou dětí do té doby, než se odstavily, pak jsem začala hubnout. Ze začátku trochu šla váha trochu dolů sama, pak už jsem musela cíleně. Mně přišlo, že tělo jakoby zadržovalo kvůli kojení vodu. Jsem zvědavá, jak to bude u třetího.

nikahavel
autor
17. říj 2017

@bbn taky se tak cítím i ty nohy právě není vtip zdaleka takový otok jako v těhu ale v tu nic to prostě bolí když našlápnuto a než se vracím z WC tak to ustupuje . Připadám si jako ta houba Spongebob 😂😂😂 mám i celulitidu ale nemám nějak tučné nohy to by taky odpovídalo na zadrženou vodu

hop_ita
19. říj 2017

Hele to ale vubec nemusi byt otoky. Ja jsem si napred taky myslela, ze mi stale otekaji nohy a pak jsem zjistila, ze se mi v tehu rozjela klenba chodidla. Presne jak popisujes - v noci, nebo po delsim sezeni je prvnich nekolik kroku utrpeni a pak ta bolest ustupuje, az o ni uz vubec nevim.
A jinak taky vibec nehubnu, pred tehu jsem byla velmi aktivni turistka, horolezkyne a ted jsem jak becka 😒 a to se neprjidam a sportuji v ramci moznosti co to jde...

nikahavel
autor
19. říj 2017

@hop_ita ty ale to je fakt možné protože všechny boty před těhu mám malé 😢 ty jsi na to kápla asi. Jako v posledních dnech mám pocit že stihlim nevážil se mám pak zničeny celý den ale na centimetry to jde dolů hlavně v oblasti břicha . Já byla až rachytická úplně taková ta kost a kůže a teď mám hodně velké prsa a boky ale to by nevadilo když zeštíhlí pás. No uvidíme a co s tou klenbou děláš a jak dlouho jsi po porodu?