Trápí mě váha v těhotenství-37. týden a nahoře 8 kilo. Máte podobnou zkušenost?

marie966
3. led 2020

Stravuji se zdravě a denně cvičím, přesto mě moje váha trápí, bojím se, že mi nabraná kila už zůstanou :(. Máte někdo podobné zkušenosti? :(

sudylichozrout
3. led 2020

@marie966 Vubec neres. Snad je dulezitejsi to, ze je vse ok, coz pribirani indikuje, nez vysportovana tajle, ne?

jjasmina
3. led 2020

Asi to bude v hlavě spíš, já mám nahoře asi 15 a nějak to neřeším, na to bude času dost potom, bud ráda za zdrave mimi 😀

llenka1
3. led 2020

Zlatych 8 kil 😀 Tiez 37mi tyzden ale +14kg a ked k tomu priratam este 7kg ktore mi zostali po prvom porode, nie je to teda lahke nosit 😀

takyjedna
3. led 2020

Na konci tehotenstvi mas 8 kilo nahore? To je teda nepředstavitelna hruza🤦‍♀️ A co bys chtela, osm kilo od zacatku zhubnout? Myslim, ze to nemas v hlavě v poradku. Neco vazi dite, neco placenta, plodova voda, taky se zvětšuje objem krve v tele, vicese zadrzuje voda atd. To nemuzes mit zadny ,,speky" a nechas to v porodnici.

areh
3. led 2020

@marie966 dítě bude vážit kolem 3 kilo, placenta asi půl kila k tomu plodová voda, prsa, potřebný tuk. Myslím, že jsi nabrala nezbytné minimum. Řekla bych, že z porodnice odejdeš s váhou před těhotenstvím 😉
Já jsem přibrala nakonec asi 17 kg a na konci 6ti nedělí jsem měla jen +1 kg a to jsem se nijak nesnažila. Pak jsem zhubla ještě dalších 8 kg oproti původní váze 😉
Nebon se toho a užívej si poslední dny 2v1 🍀

leymea
3. led 2020

A jaká byla tvoje představa? Ze ještě zhubnes? 😀

gryfis
3. led 2020

Není to zase nějaký troll diskuze? Nově založený profil... Pokud ne, tak pardon, ale trol někde zakopaný asi i tak bude 😀

nazka
3. led 2020

@marie966 to je vtip? 8kg ti vadí?? Co ostatní, které priberou třeba i 30?
Já v prvním přibrala 11kg a v porodnici jsem nechala 12kg.. To je trochu jiný přibirani, než vyžrání se.
Půjde to dolů samo, kor těch 8.

leniczka23
3. led 2020

Ja te jdu nasrat..ve 37tt jsem mela +2kg roditjsem sla s +3kg a z porodnice jsem sla s -7kg😁
Jdes si to hodit?😁
Ne hele ted vazne..8kg je naprosta pohoda a nejspis pujdes z porodnice max treba se 3kg..

barcachejn
3. led 2020

Ahojky jestli te to uklidni zacinam 7 mesic a mam nahore 20kg,od zacatku to jede jako blazen a to se vubec neprejidam. Takze byt tebou zachovam naprosty klid. Ja jsem hlavne rada ze je maly zdravy a prospiva jak ma,to je to nejdulezitejsi. Tve obavy mi prijdou trosku zbytecne a z cesty promin 🙂

ondul
3. led 2020

Tohle je troll, ne? Víš, že jseš na spodní hranici nějaké průměrové tabulky?

amazonkajanik
3. led 2020

@marie966 rodila jsem 38+6 a měla nahoře 24kg. Zatím jsem shodila bez cvičení 10kg a co. Jsem máma a ne modelka, která prskne dítě chůvě, aby mohla cvičit a brzy šla zas na molo. A jestli na mě někdo kouká, že mám pořád břicho, tak ať si kouká. Přítel mě miluje,ať jsem taková,nebo maková. Neřeknu mladý, zdravý , bezdětný holky a vypadají jak slon co sežral hrocha a vezmou si na sebe upnuté oblečení, že vypadají jak reklama na michelline. To už je moc, ale u ženských s dětmi to chápu ...

veronikav31
3. led 2020

8kg ti vadí? já měla při každém porodu +15kg a po porodu jsem byla na nějakých 52kg.ono když nebudeš vstávat ráno v 11hod, budeš chodit s prckem ven a zdravě se stravovat nez zbytečného stresu tak ti to půjde samo dolu

@amazonkajanik přesně tak, taky potkávám mladé holky bezdětné a jsou na tom o hodně hůř než já po hormonech, se dvěma dětmi a 40 cítkou na krku😂, sice břicho už není to co bývalo,ale zlatých mých 52kg

amazonkajanik
3. led 2020

@veronikav31 jako taky jsem na škole měla nějaký to kilo, ale taky jsem se podle toho oblikala(165/68)Pak nástup do práce a šlo to supem dolů (poštovní doručovatel 56kg) a nejvíc jsem zhubla jako dojicka krav (48kg). Teď jsem skoro 7m po porodu a mám opět 68kg a ve skříni spoustu kalhot, co neoblecu přes zadek a to je asi jediné, co mě štve 😂

veronikava
3. led 2020

Já jsem 16 dní po porodu a jsem na své původní váze a to jsem přibrala za cele těhotenství asi 15kg.. po porodu to jde dolu samo😊

veronikav31
3. led 2020

@amazonkajanik nějaké to kilo navíc nevadí ani u těch mladých holek, ale určitě sis neoblíkala upnuté legíny a tričko pod prsa a k tomu dlouhým rozepnutý kabát...

radullah
3. led 2020

8kg je zlatý, však to necháš všechno v porodnici. Miminko něco váží + plodovka + placenta + například zadržená voda v těle...po prvním porodu jsem nechala v porodnici 11kg, po druhém 13kg, úplně zbytečný stres, jsou daleko horší věci než dvě kila nahoře po porodu ;)

eliiinkka
3. led 2020

Já u první dcery nabrala 20kg.. a vše šlo dolů takže nějakých 8 by mě fakt netrápilo.. teď jsem ve 35tt a mám nahoře 3kg😉

hanula311
3. led 2020

První tehu +32kg(šla jsem rodit se 107kg)druhé tehu +15kg,toto jsou čísla na brečeni..momentálně krásní zdravi 2 kluci ,já 70 kg na které jsem.musel trochu zamakat ještě k tomu.Takze aji kdybys šla rodit +10kg,což skóro vše necháš v porodnici,bych byla úplně v klidu 😉

amazonkajanik
3. led 2020

@veronikav31 to rozhodně ne, leginy jsem na sebe vzala až při těch 48kg a k tomu volný dlouhý top 😂 nikdy jsem neměla moc ploché bříško a pak jsem měla i plochý hrudník . Hold jsem ten typ "nejsou kila, nejsou prsa" 😂😂😂

me_druhe_ja
3. led 2020

To bude nejaka provokace. Ja pres opravdu aktivni tehotenstvi a rozumnou stravu sla rodi 41tt+2 s plus 18kg. V porodnici zustalo pouze 7kg. Mela jsem fakt strach, ze to dolu nedam, zcela uprimne mi na stihle postave zalezi. Ted jsem necelych 8 tydnu po a zbyva mi posledni 4kg, oblecu zas vsechny svoje kalhoty vel 36 a uz me v podstate trapi jen ten previsek a na brise, ale to jde taky pomalu ale jiste.

volfici
3. led 2020

Tak jestli nejsi troll, tak fakt nechápu, co jsi čekala? Že když v tobě roste minimálně tříkilové dítě, které musí plavat v určitém množství plodové vody, musí ho živit placenta, tobě se zvedl objem krve a množství vody v těle, že jako budeš hubnout? Osm kilo je na spodní hranici přírůstku, šest minimálně necháš v porodnici a zbytek s přehledem během prvního týdne vykojíš. Hlavně se zklidni a dopřávej sobě i dítěti dostatek živin.

te_reza
3. led 2020

Jestli nejsi troll, tak si pěkná 🐔. "cvičím, jím zdravě, bla bla a mám 8 kg, hrůza" to je jak když máš větší péči o sebe než o mimino. A to já se s radostí vyžrala o 20 kg. Zůstalo mi 7,který šli dolů blbě, respektive jsem to měla na salámu

handulkak
3. led 2020

@leniczka23 Tak to jsem měla podobně. Rodila jsem 37tt, nahoře jsem měla 4.5kg a domu šla -7kg 😁
Teď v druhem to jde nahoru trochu rychleji, ale věřím, ze to půjde i dolu. 😁

leniczka23
3. led 2020

@handulkak ja to mela u druheho prave..sem si to vysnila..ted sem pul roku po porodu a mam stale -10kg..teda kecam ted pres svatky 2kila hore..tak zas musim maknout az vyslu starsi dite do skolky a chlap pujde do prace😁
Tak drzim palce at to jde dolu uplne samo😊

ebak
3. led 2020

A tobě přijde 8 kg v 9.mesici hodně? Pardón, ale nechápu...pokud bys nepribirala, tak to lékaři řeší, pokud tedy není nadváha... toto je krásný zdravý přírustek na váze, nic, co by bylo špatně...

1772
3. led 2020

Někdo trolí nebo provokuje. Nebo chce slyšet, jak je úžasná. Ale ono to zase není nic tak výjimečného, ne každá matka má nárůst váhy nad 10 kg.

nazka
3. led 2020

@1772 je to troll, napsal a už se neozval

jana31990
4. led 2020

Já jsem v těhotenství nabrala 16kg a skoro vše jsem nechala v porodnici. Z porodnice jsem odcházela pouze s 5 kg navíc. Takže tohohle bych se vážně nebala. A i kdyby by ti nějaká kila zůstala nahoře tak podle mě je hlavní aby bylo zdravé mimčo a ne jestli příklad obliknes své oblíbené oblečení

lenulacek
18. led 2020

@marie966 já u obou holek nabrala 30 kg 🤣🤣🤣 samozřejmě dala dolu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru