Přibírání, aknózní pleť a vypadávání vlasů po porodu

ly1987
15. lis 2017

Jsem čtyři měsíce po porodu... Tři měsíce jsem plně kojila a vše bylo v pořádku. Teď již měsíc musím dokrmovat UM, takže tak napůl krmím a napůl dokrmuji UM. Od té doby co plně nekojím, tak začínám dost přibírat... Přijde mi, že přibírám i ze vzduchu... Tři měsíce po porodu jsem se radovala, že už budu na svojí váze a teď mám zase za ten měsíc skoro 6 kg nahoře.. Do toho padání vlasů, nehty tenké jako papír a aknózní pleť - jsem jako puberťák ☹. Nemám štítnou žlázu a před porodem jsem nikdy neměla problémy s váhou. Spíš jsem mohla sníst, co jsem chtěla a pořád jsem vážila stejně 🙂 Teď i když se snažím, tak je to tedy síla a do toho ještě to akné.. Mám podkožní boláky i normální akné. Byla jsem na kožním a dr mi řekla, že když kojím, tak mi stejně nic nepomůže a že to nejspíš budou hormony... Ale je to pořád horší ☹. Máte to některá stejně a co vám pomohlo? Začala jsem chodit 2x týdně do fitka, s kočárem jezdím každý den i tři hodiny venku když je hezky, ale na váze přibírám.. Pomohlo vám něco na "poporodní akné"? Ve 30 letech je to opravdu děs... Děkuji moc za odpovědi a rady. Hezký večer všem 🙂

lutu11
15. lis 2017

ahoj, mam s obema zkusenost. Akne se mi po porodu vytvorila na miste raminek podprsenky a uz je to asi 8 mesicu a nezmizelo mi to. Vaha mi u kojeni jde take nahoru. Ale u mne je to tim, ze mam priserny hlad a tak jim. U prvniho porodu mi to zacalo prakticky hned po narozeni syna. A u dcery jsem se dokazala asi mesic po porodu drzet na uzde, resp. asi se to rozebehlo az pozdeji. Ze zkusenosti, po ukonceni prvniho kojeni se hlad uz neobjevil a ja jsem take neco, aniz bychom se snazila zhubla. Uplne nevim, jak to bude vypadat ted, ale uz jsem z ty vahy smutna.

penelope87
16. lis 2017

@ly1987 já mám zkušenosti jen s tím přibíráním. Váha mi nešla dolů, dokud jsem kojila. A to jsem jedla stejně jako v těhotenství jako před těhotenstvím, stejné věci. Cvičím pravidelně jógu. V prvním těhotenství jsem přibrala 8kg, po porodu všechno dole, během dvou měsíců zase všechno nahoře. A až jsem přestala kojit, tak to šlo dolů. Teď jsem přibrala 3kg v těhotenství, porodem jsem šla dolů o 5kg, teď na konci šestinedělí mám zas o 2kg nahoru.

dzogobela
16. lis 2017

S pribiranim ne, ale akne des bes. Bojovala jsem s tim uz v tehotenstvi a po porodu se to nezlepsilo. Male je 15 a pul mesice, je to cca 14 dni, co jsem ji odstavila, kojila jsem ji teda uz jen v noci. Tak cekam, jestli se to treba zlepsi ted...

beruda
18. lis 2017

Já mám zkušenost s akné. Měla jsem vždy problematickou pleť, ale v těhotenství - jak při tom prvním, tak i teď, se mi osypaly tváře a čelisti zanícenými černými tečkami. Když jsem to občas nevydržela a násilím vše "zmučila", tak se to samozřejmě zanítilo a měla jsem po celém obličeji stroupky. Po porodu se to začalo docela rychle čistit, ale po kojení, než se zase srovnaly hormony, to zase vylezlo. Ztratilo se to až za pr měsíců.
Teď, při druhém těhotenství, jsem na to trošku vyzrála - donutila jsem se nemačkat (naštěstí to není červené) a ob den si dělám peeling. Sice pupínky jsou pořád, ale nejsou podebrané, jsou jen plastické, pod kůží. Ani zblízka není nic moc vidět, až na dotek. A když někam jdu a udělám si lehký makeup, tak není znát vůbec nic.
Vlasy mi padat nepřestaly (mám 3,5 roku po porodu), nehty byly asi rok po porodu skvělé, teď jsou lámavé, moc nerostou. Zkoušela jsem vitamíny, všechno možné, ale bez výsledku.
Jo, a je mi 35, puberta navěky :-/

shine2015
18. lis 2017

Mě padaly vždy 3-4mes vlasy - ale fakt hodne moc.....a pokud pribiras hodne chod s kočárkem/ šátkem venku - to pomůže a třeba začneš i hubnout 😉

ali12
18. pro 2017

Výborný je pupalkový olej a čaj kontryhel, který urovnává ženské hormony🙂 pak ještě užívám zinek, který je protizánětlivý. Myslím, že tohle by pomohlo pomoci. Možná ještě B-komplex🙂 Jinak upravit stravu, to bude asi největší problém a celkově pročistit tělo 🙂 Se stravou může pomoct http://www.openminded.cz/home/intuitivni-strava... 🙂 A postupně čistit organismus, hlavně střeva, které jsou většinou zanešené 🙂

apka
3. led 2018

Zkuste vyloucit mouku a cukr, napiste mi, kdo by se chtel dostat k jidelnicku. Kamarádka zhubla a zbavila se celoživotní migrény. Navíc ji pomohly esenciální oleje, které zaženou chuť k jídlu a na slaké a navyše zlepšují náladu.