Snažíme se zdravě a vyváženě jíst - jídelníčky

crawler
1. kvě 2016

Ahoj holky,

od března se snažím shodit kila nabraná v těhotenstvích a následným obdobím, kdy jsem neřešila vůbec sebe, ale jen děti, práci a domácnost. Sebe jsem odbývala a výsledek byl 15kg nadváhy. Od března už mám nějaké to kilo dole, ale ráda bych, kdybychom se tady v diskuzi mohly navzájem inspirovat stravou - moc mne nebaví vymýšlet jídla, abych to měla pestré.
Hubnout se snažím vyváženým stravováním + pohybem. Tak pokud chcete, přidejte se a budu ráda i za "hodnocení" - resp, co se vám třeba v jídelníčku nezdá? Co jak upravit? Předělat?atd.🙂

ababunk
13. čer 2017

Ahoj holky, snědla jsem v krátké době dvě mixitky, celou divine hořkou čokoládu se zázvorem, čokoládové cereálie mixit....bylo mi zle. Ještě se mi to nestalo. Musela jsem pořád jíst a jíst a pak jsem se nazlobila a vyhodila jsem zbytek do koše:o(

crawler
autor
13. čer 2017

@ababunk a jak jsi jedla poslední dny? nehladověla jsi? jinak já sem tam mám taky šílenou chuť...ale je fakt, že mi ji zažene trošek sladkého...ještě nikdy jsem nesnědla ani půlku toho co píšeš...ale třeba moje tchýně to taky zvládne 😀

ababunk
13. čer 2017

@crawler
myslím, že jsem jedla dobře, jím již více, ale vím, že jsem měla velký výdej, jezdila jsem 4 x v týdnu na kole, dvakrát jsem cvičila, do toho práce v mš. A přišel víkend, uvolněná morálka, tchýně pekla, všichni baštili a já se držela...jen na večer se semlelo toto...

ababunk
13. čer 2017

@crawler
taky se mi to nestalo, ale neuměla jsem to zastavit....ikdyž jsem věděla, že mám dost.

crawler
autor
13. čer 2017

@ababunk tak uvidíš...když budeš mít takové pocity výjimečně, tak bych to asi neřešila,...pokud by se to začalo stávat častěji, tak by to určitě chtělo řešit běžný jídelák...

dokument
13. čer 2017

holky jestie jsem vam chtela napsat moje poznatky z hotelu. Menily se mi spolubydlici. Taky pozoruji co ji ostatni kolegyne. Jsem prekvapena, jak moc lidi se snazi udrzet stihle, rekla bych, ze je to tema pro kazdou nebo temer kazdou zenskou po detech (me nove zjisteni prave). A vite jak to resi? Ze fakt neji!!!! Treba si nedaji veceri, nebo ji jen salaty, nebo zacnou jist mensi porce. A maji z toho jidla nervy. Tak to ja jsem nejaka rozezrana asi, nidk jsem se v jidle nedokazala omezovat. A vite co takove damy snidaji? Na hotelu teda....to je trochu jiny nez doma, ale stejne ten vyber - slazene musli, marmelada s pecivem k tomu, samy sacharid a tuk. Nebo jsou tam ruzne smazene vecicky ruzne karbanatky, slaniny k vajickum a tak. Svaci nejake kefirove slazene napoje nebo tycinky...vsechno, co by vlastne kdyby nejedly, tak se muzou normalne najist. Takze nevi vlastne co jist a hladovi, aby neztloustly.

rozarka65
14. čer 2017

@crawler Tak holky chodí spát mezi 20 - 21 hod. (po a stř čekají na mne, chodím domů kolem 20,45 a v ut a čtv jsem spát až po vyvenčení pejsků - muž nejezdí domů a já většinou totiž usnu s dětmi). Jinak nemůžu napsat nic nového - holky zatím nejsou schopné vstát dřív, aby se stihly nasnídat. Ale Ani může jíst hned v družině v 6,30 a Eli jedla tvarohovou buchtu po cestě do školky. Ovoce jsem trochu ubrala, ale musím postupně - bude chvilku trvat, než se dostaneme jen na 2 ks denně. Nevím, kolik vypije Eli ve školce, ale Ani vypije dvě lahve vody (objem 700 ml), chodí domů mezi 15 a 16hod. a pak pije ještě doma, čaje mi moc nechtějí, max občas černý s citronem, ale ten také není moc zdravý. Pokud stačí takový pohyb, tak alespoň něco...pokud je hezky, tak je s družinou pořád venku a já s holkama na hřišti také většinou ještě dvě hodiny, víc o víkendu, přes týden není tolik čas (než vyzvednu, vyvenčím...tak je většinou 16,30).

dokument
14. čer 2017

Vcera jsem na FB prispela par komentari na stranku Brichac Tom a ihned me zablokovali, nemuzu pridavat nic 😀 A to jsem jen napsala nekomu, kdo si stezoval, ze nehubne s tema knizkama, at si to zkontrluje jeste na kalorickych tabulkach a ze muze mit i jina bezna jidla, pestreji jist, nez se jen drzet tech knizek, ze po tech susenkach z knizky urcite nezhubne. A uz jsem byla blokla 😀

mimiveru
14. čer 2017

@ababunk Já když mám chuť na sladký, tak si ho dam taky, kupuju také něco "zdravějšího" jako mixitky a spol a dam si je odpol místo svačiny... třeba proto nehubnu 😁

mimiveru
14. čer 2017

Jinak já mám dnes první trénink s trenerkou v posilovně, tak mi držte palce. Jsem zvedava, co mi řekne a jak pořadí upravit jídelníček... chci shodit hlavně to břicho 😐 Jo a byla jsem vybrána jako testující tady na MK na nějaké bio zelené cosi, zaujala mě tam detoxikace, hubnutí i dobre spaní a celková psychická pohoda, tak jak začnu testovat, dam vědět, jak to působí 🙂

ababunk
14. čer 2017

@dokument ahojka, shodou náhod břicháče mám a taky si myslím, že s tímto jídelníčekem moc nezhubneš...ale některé recepty jsou fajn....Aspoň vidíš, jaká je to komerce:o)

ababunk
14. čer 2017

@mimiveru mixitky si dávám občas jako svačinku, tak jako Ty. Mám ráda třešňovou a protein s kakaem:o)))Akorát jsem měla doma dvě do zásoby a bylo vymalováno....A jak psala crawler....pomáhají mi ořechy, ty si dávám dopoledne s jablíčkem. Prostě hrst ořechů a jablko...nevážím to....a kupodivu jsem sytá.
Taky jsem zvědavá, co Ti udělá s jídelníčkem.....pak napiš...

gabinat
14. čer 2017

@dokument brichac Tom me nezaujal. Mam tu jeho prvni knizku. A tam ma ještě vecere nez priloh. To bych pak vyluxovala lednici.
Podle me, on zhubnul hlavne zmenou zivotniho stylu.
Musim tu knizku prodat 🙂

U me hubnutí moc nepokrocilo. Ale byla jsem tento tyden behat uz podruhe a je to fajn. Stridam s chuzi, aby nohy tolik netrpely.
Chci mit lepsi fyzicku na vylety.
O vikendu jsme chodili v Jizerkach a mela jsem malého na zadech, byla to zabiracka. Na to, jak ho dost nosim, bych u mela byt stihla 🙂

terezapetrova
14. čer 2017

@gabinat behani je fajn, ja chodím každy den, dnes dokonce 2x a díky tomu jsem kilo a půl přibrala 🙂

gabinat
14. čer 2017

@terezapetrova jak to, zes pribrala? Ja potrebuju shodit 🙂

dokument
14. čer 2017

@terezapetrova nabralas svaly? 🙂

lenkas1982
15. čer 2017

Ahoj, jak jsem tu psala nedávno o tom pečení se snížením množstvím cukru a jestli to něco neudělá s těstem, tak jsem včera zrovna po delší době pekla, protože jsem potřebovala zpracovat darovanou rebarboru a taky sklízíme kila jahod. Tak přispěju vyzkoušeným receptem na koláč.
Těsto jsem dělala podle tohoto receptu:
https://www.prozeny.cz/clanek/babicciny-recepty...
Cukru jsem místo 130g dala jen 60g, vanilkový cukr vůbec, mouku jsem dala 100 g obyč polohrubé a 200 g špaldové hladké, mléko nebo smetana potřeba nebyly.
Na to jsem pak dala ušlehané asi 300 g ricottu, dva milko řecké jogurty, dvě vejce, od oka trochu cukru moučka (tak do 30 g odhadem, možná míň). Do toho namačkala jahody a povařenou rebarboru.
Nebudu tvrdit, že je to dietní, je tam 150 g másla a ricottu jsem měla ze sýrárny, kde mají tučnou, ta z normál obchodu nemá tolik tuku. Ale co se týče toho cukru, tak s tímto množstvím naprosto v pohodě, nic špatného to neudělalo. Připojuji foto

terezapetrova
15. čer 2017

@lenkas1982 nádhera 😍

terezapetrova
15. čer 2017

@gabinat
@dokument
Jj asi svaly navíc, pac na centaky o trochu méně ale na vahu o něco více. Ja bych taky furt hubla, patřím mezi celoživotní dietare 🙂 ale ted se snažím jist s mírou a fakt dost sportuju a pocit mam ze sebe hezky psychicky, fyzicky. Po letech mi dochází, ze je porad lepší mít víc kilo ale pevnou figuru nez bejt vyhubla ale rosolovitá 🙂

mimiveru
20. čer 2017

Ahoj, tak začínám testovat, koupila jsem si smoothovač, máte nějaké tipy, co vám chutná a co ne, co mixovat? Děkuji!
#test_blendea

mimiveru
20. čer 2017

@ababunk Ahoj, tak cvíčo super, vím co cvičit dál, jak posilovat břicho a jdu do toho na maximum 😀 Jíst mám více, těch 5tis kj jak jste mi psaly, je prý opravdu málo, tak si mám přidávat. Uvidím, mám ještě měsíc do Chorvatska 😀

veverka83
21. čer 2017

Ahoj holky, mam na vas dotaz. Kupovala jste si nektera online jidelnicek od dr. Havlicka? Nevote jak to funguje? Vypocita jidelnicek na miru, nebo podle vsech tech videi a brozur se k tomu musi clovek dopracovat sam? Docela mne to laka, jsem celozivotni dietarka a uz mne to prestava bavit. Po trech tehotenstvich uz ta vaha proste bejde dolu, uz mesic jim fakt zdrave, cvicim kazdy den Jill, jako cm jdou trochu dolu, ale vaha stoji, coz mne totalne demotivuje 😒

dokument
21. čer 2017

@veverka83 za ty prachy urcite da presny jidelnicek

co je to "jim zdrave"?

mesic je kratka doba

kdyz cvicis Jill, tak spis posilujes, nebo ne? proc radsi necvicis aerobni typ cviceni? Ja celkem nechapu proc vsichni cvici nejakou Jill, vzdyt to je pri obezite nebo nadvaze jeste narocne, neprijemne cviceni, cloveka to vetsinou nebavi, jen se snazi vydrzet, protoze vi, ze to je 30 denni vyzva....jako nerikam, ze to tak mas i ty, ale vidim to vsude, 30 denni vyzva me spasi... To snad ani neni vhodne takove cviceni pro lidi s nadvahou, nebo jo? Ja nevim, mne se to nelibi, je to nad me sily a radsi se jdu projit nebo si dam nejaky lehci aerobic, ktery me toli nenamaha, bavi me a jeste se po nem hubne dobre.

dokument
21. čer 2017

@veverka83 ale ty cm dolu jsou dobre prece, vaha zas tak dulezita neni. Jestli mu budes psat, mne by hrozne zajimalo, kolik to u nej stoji.

veverka83
21. čer 2017

@dokument no k te Jill, ja uz hi driv cvicila a musim rict ze mne fakt bavi, nejela jsem jen 30 dni, jela jsem i podle dalsich videi dal, necekam ze 30 dnu me spasi. Ja se mic nevyznam ve cviceni, ale mne prijde jill v pohode. Je tam kardio i posilovani, libi se mi, ze je zamerene na cele telo. Jen pri chuzi citim jak se mi vyrovnaly zada, ze se tam neco deje. Je to pro mne proste varianta, kdy se s detma na zadne cviceni nedostanu. A k Havlickovi, mam na mysli ten 60denni plan a ten stoji 1300 co jsem se divala.

veverka83
21. čer 2017

@dokument a k memu jidelnicku no rano vetsinou jim tmave pecivo, sunku zeleninu nekdy bily jogust s granolou a ovocem. Svaciny vetsinou ovoce. Obedy vetsinou maso trocha prilohy plus zelenina, svaciny jogurtovy napoj nebo smoothie nebo pecivo se sunkou. Vecere vetsinu stejne jako snidane tmave pecivo, sunka nebo syr plus zelenina. Snazim se dodrzovat pitny rezim. Nerikam ze nekdy si nedam kousek buchty, ale to je vyjimecne a minimum.

dokument
21. čer 2017

@veverka83 aha ,tak ze by tam byl nejaky predepsany jidelnicek uz rovnou?

pac ta cena mi neprijde moc vysoka a ten nazev...

kdysi jsem si nechala na mail poslat taky nejaky jidelnicek na tyden, to bylo zdarma a za dalsi tydny uz bych si platila. Nekde doma ho jeste mam nebo na mailu, pamatuju si, ze to bylo takove....kedlubna a mliko... takove jako hodne zeleniny a veci, co bezne nekupuju, takove mne cizi. Takze jsem podle toho nejela a ani si nic nekoupila. Tak podle toho nazvu bych ocekavala neco podobneho (slozeni ne, to ma urcite jine), nejaky uz hotovy jidelnicek, nejake zasady zdrave vyzivy a doporuceni treba na pitny rezim a cviceni.

dokument
21. čer 2017

@veverka83 treba staci to jen lepe zorganizovat, rozvrhnout si. ten mesic je fakt malo, kdyz nejis zadne hruzy a jeste ti ubyvaji cm tak to je prece dobry vysledek 🙂

veverka83
21. čer 2017

@dokument asi mas pravdu, no ja bych chtela vsechno hned😔 je mi jasne ze kdyz ubyvaji cm je to ok, na druhou stranu nechci byt 85kg svalovec😀 hold musim vydzet, fiky za podporu. Tentokrat uz to nehodlam vzdat. Mne to prave prijde taky docela mala castka. Prave je tam nekolik dvd myslim nejaka brozura a toho se bojim. Priznam se ze me nebavi nic studovat, prepocitavat, pptrebovala bych presny plan, kolik, ceho, kdy a nejsem si jista jestli to tak u nej bude

dokument
13. srp 2017

Hubnuti po porodu, v audio zaznamu je vice informaci, http://www.rozhlas.cz/strednicechy/hubnetezdrav...