Vysoký cholesterol. Ovlivňuje tloustnutí nebo hubnutí?

anonymni_456
7. dub 2023

Ahojte, mám rychlou otázku. Ovlivňuje vysoký cholesterol tloustnutí nebo hubnutí? Lze při něm zhubnout?

nazka
7. dub 2023

@anonymni_456 jasně že lze a navíc nejspíš i klesne cholesterol

nazka
7. dub 2023

@anonymni_456 mimochodem, tchán je jen kost a kůže a šlachy a svaly a cholesterol má taky vysoký. S váhou úplně nesouvisí

lv
7. dub 2023

@nazka u mě to samý, léta vysoký, teď už mi budou muset dát silnější léky. Obecně ano, úpravou stravy se zhubne, přijímá míň třeba nezdravých tuků a tím klesne cholesterol.

lenulen
7. dub 2023

Je mi 36 a vysoky cholesterol mam leta, ikdyz jsem mela "zdravou" vahu, tak byl vyssi. Dle lekare dedicne, ted mi doporucil doplnek stravy, tak jim, kdy si vzpomenu, ale bohuzel se nedari zhubnout.

nazka
7. dub 2023

@lenulen můžu se zeptat, jaký? Pomáhá?

nazka
7. dub 2023

@lv přesně. Já ho mám také vyšší. Jaké hodnoty máš? Já mezi 6 a 7

lv
7. dub 2023

@nazka taky tak. Prvně jsem měla 10mg leky 2x tydne, teď denně a poslední vysledky jsou zase skoro 7

hasara33
7. dub 2023

@anonymni_456 tchýně měla také vysoký cholesterol a doktorka jí doporučila tohle - co to bere, má cholesterol v normálu 😉 jinak na hubnutí to vliv nemá si myslím 🤷‍♀️

nazka
7. dub 2023

@lv já léky neberu, jen občas nějaké přírodní doplňky na snížení. Držím palce. Babička má. Skoro. 10 🙈

nazka
7. dub 2023

@hasara33 Děkuji moc za tip

lenulen
7. dub 2023

@nazka armolipid plus, prozatim beru tri mesice, kontrolni odber budu mit po pul roce.

nikoulinka
7. dub 2023

Lze. Vysoký cholesterol řeším už cca 10 let. Beru prášky, které mi byly předepsaný. Shodila jsem v pohodě 20kg... Váha se drží už 8 let. V pohodě. Nepřibírám, nic. A to mám už zvýšenou dávku léku, páč můj cholesterol je hooodne vysoký 😅 Dle Mudr, prostě genetika

nazka
7. dub 2023

@nikoulinka a můžu se zeptat, jakou máš hodnotu?

nikoulinka
8. dub 2023

@nazka Mela jsem kol 14. Pak mi teda okamžitě nasadili prášky. Teď, na poslední kontrole (,chodím na odběry co tři měsíce) i přes prášky, jsem měla hodnotu 10. Takže mi zvyšovali dávku. Teď mě odběr teprve čeká

nazka
8. dub 2023

@nikoulinka držím palce, ať to klesá 🍀🍀

jana_zofie
9. dub 2023

Jeste Arterin by z tech doplnku mel byt dobrý.

nazka
10. dub 2023

@jana_zofie já zas mám doporučení na vegapure cardio