Chystáme svatbu-nezvaní hosté. Co s tím?

20. kvě 2020

Ahoj, za normálních okolností bych se klidně zhádala, ale jsem těhotná a měla jsem problémy, proto bych raději byla v klidu. Chystáme už jednou zrušenou svatbu z března. Před dvěma lety jsem se domluvila s příbuznými, kteří měli svatbu, že se vzájemně nepozveme, protože jsem to nechtěla oplácet. To jak se dotyčná chová tu nebudu rozebírat. Prostě vždycky ostuda, neumí se mezi lidmi chovat. Jenže ona se svatbou potřebovala pomoct a poprosila mě, zda bych to mohla obstarat. Znovu jsme se domluvili, že dohoda ale plati. Mimo to, její svatbu platil její otec. My si ji platíme sami. Teď mám svatbu já a dotyčná osoba řekla, že na svatbu jde, klidně na dvě hodiny, protože to je velká svatba a já jsem řekla, že jí nepozvu na malou. Nic takového jsem neřekla samozřejmě. Svatba je malá, v kruhu rodinném tak, jak se normálně vídáme. A teď nechápu co s tím. Místo na sezení mít nebude, ovšem není problém si tam tu židli dát, nikam schovat nejdou. S obědem taky nepočítám a hlavně to neřeší ani se mnou, ale s rodiči. Vysvětlit to nejde, protože má léky a nějakou psychickou diagnózu, a kvůli tomu invalidní důchod. Upřímně o místo fakt nejde, jde o princip. Nevím, mám toho teď na zařizování ještě dost ... Nějaké typy? Vybírat pozvánky podle seznamu mě napadlo, ale bude vedro a v restauraci budou otevřená francouzská okna, takže obejít to není problém.
řešproblém s nechápavým PNejsempozvána, tak tam stejně půjdu? Bude to zase jen ostuda! P

bamak
20. kvě 2020

S těmi pozvankami to nechápu.... Jaký by to mělo smysl? To jako, že bys měla vyhazovače u vchodu a on ji tam nepustil? Pokud se jedná o 1 osobu, tak bych to opravdu neřešila. Zvlášť, pokud má psychické potíže a domluva je nemožná....

rnika
20. kvě 2020

A já zas rozumím tomu proč jí tam nechceš a myslím, že pokud už je tedy vdaná, měl by to řešit její manžel. Probrat to s ním. Ať jí vezme třeba někam na výlet, prostě ať zajistí program ...

jipe
20. kvě 2020

dala bych pouze oznámení, nikoliv pozvánku ke svatebnímu stolu, jejímu manželovi bych řekla, že můžou přijít na obřad, ale na hostinu máte omezený rozpočet a dohodli jste se, že tam je zvát nebudete. Pokud přijde na oběd, nepozvaná, tak to bude její trapas, protože nebude ít nachystaný talíř, jmenovku, oběd, nic. Pokud přijde večer na hodinku dát si panáka, to bych asi úplně nehrotila. Rodičům řekni, že jí nemusí sdělovat detaily, kde hostina bude, apod.

autor
20. kvě 2020

Právě jsem jí nedala ani pozvánku, ani oznámení, ona mi taky nic takového nedala. Ona se totiž nesnese s lidmi, s každým se rozhádá a každému říká, co si o nem myslí, nikdo ji neměl nikde rád kvůli její povaze a ona neunesla kolektiv v práci, protože si nenechali po sobě šlapat. Pak začala mít ty problémy. S těmi pozvánkami jsem to na svatbě už viděla. Vstupenka byla oznámení a ke jménu přiřazen počet lidí, ale na oběd v restauraci to takhle řešit nechci a nebudu. Její manžel je na ní krátký, tam to taky nepůjde.

jipe
20. kvě 2020

tak pak jedině poprosit obsluhu, aby ji slušně vyprovodila, pokud by se tam objevila už na oběd, že je to uzavřená společnost...

autor
20. kvě 2020

@jipe to by šlo, ale obávám se, že tam bude dělat scény 😰

mourovatakocka
20. kvě 2020

Tady je teda každá rada drahá. Víš jistě, že zná datum? Co takhle ve spolupráci s úzkou rodinou poslat jakože pozvánku, ale o den později? A ten den D, aby ji manžel vzal někam jinam, třeba masáž, kadeřnice?

peleta
20. kvě 2020

To je jako takovej dementoš, že když jí řekneš N-E-CH-C-I ABYS PŘIŠLA, NEJSI ZVANÁ, že stejně přijde?

autor
20. kvě 2020

@mourovatakocka rozváželi jsme o víkendu i s koláčky a ona se to dozvěděla od její sestry, která je moc milá a hodná a je pozvána. Na jejich svatbě jsem byla.

autor
20. kvě 2020

@peleta ano je, je to sebestředný člověk, který nechápe, proč nemůže jít. Ji to jednoduše nezajímá.

mourovatakocka
20. kvě 2020

Kruci a jako tak dobrý nápad mi to přišlo. Nepříjemná situace. Ta sestra asi nebude moc prozíravá 🤷 Pak už leda nějaké jakože změny na poslední chvíli, že se změnila hodina kvůli zaneprázdnění úředníků 🤔

ekulka
20. kvě 2020

Nepozves ji, prijde, vyhodis ji, udělá scénu... pozves ji, prijde, pohádá se, udela scénu... to mas asi jedno... domluvila bych se s někým z rodiny, kamarádem, ze jak se tam objeví, at ji vypakuje i za cenu scény, ta bude tak jako tak. Jak na ni naběhne svalnatý chlap hned u dveří, tak si asi zanadava, zaječí, ale za 10min je klid a muzete slavit 🙂

hvezdicka09
20. kvě 2020

to už je ale na řešení omezení svéprávnosti, pokud má až takové psychické problémy ☹

zelenaesmolda
20. kvě 2020

@mourovatakocka to zni jako super konspirace :D

zelenaesmolda
20. kvě 2020

@ekulka vyresila bych to stejne

ekulka
20. kvě 2020

@zelenaesmolda já jsem takový střelec, že bych jí šla v těch šatech vypakovat sama, když se neumí chovat, tak tam nemá co dělat :D :D :D

zelenaesmolda
20. kvě 2020

@ekulka bych se bala,ze mi ty saty znici.Nespinila bych se s ni a to doslova 🙂

marti89
21. kvě 2020

Pokud není její sestra schopná držet zobák, tak bych ji taky nezvala a zamluvila bych si hostinu jinde - jim bych tu změnu neřekla a všem ostatním ano s důrazem, že je to vaše svatba a nepřejete si, aby o jejím průběhu a konání ony věděly, jinak bych to zrušila a vzala na hostinu klidně jen rodinu.

tulikiss
21. kvě 2020

pokud je nekdo debil a chce kazit nekomu svatbu svou pritomnosti, tak to udela i kdyz se budes schovavat a milionkrat tajit. nedelas nic spatneho, vdavas se a pozvala si lidi ktere tam chces. pokud prijde nekdo, kdo neni zvany, bude vyveden. priprav na to nejakeho sveho kamarada a i lidi v hospode a bude. nevidim zadny duvod pro ruzne saskarny s presuny a tak. to ze je magor asi hoste vi a tak je 10 minut vzruseni neprekvapi.

trlik
21. kvě 2020

Být tebou, tak tím někoho pověřím - třeba svědka nebo hlavní družičku. Budeš nevěsta a neměla by ses tím stresovat. Takže bych někomu vysvětlila, jaká je situace a proč ji tam nechceš a dala jim úkol toho člověka prostě nevpustit nebo mu dopředu nějak vysvětlit, že ne. Uplně tě chápu - v mém okruhu přátel všichni nenávidí kamarádovu přítelkyni a nakonec chlapi svedli na mě, že ji nemám ráda, a proto nesmí být tam, kde jsem já (trošku jsou vyčurankové, ale oběť jsem na sebe teda vzala). Přeju pohodovou supr svatbu, podle vašich představ! 🙂

zelenaesmolda
21. kvě 2020

@trlik trosku zbabele od tech chlapu,to se za ni nepostavi ani ten jeji pritel?

trlik
22. kvě 2020

@zelenaesmolda chacha - jeji přítel, když je někde bez ní, tak už 6 let nadává, jak jí sbalí kufry, ale nikdy z toho nic nebylo, je rád, že mu někdo uvaří, uklidí a sem tam něco víc...

zelenaesmolda
22. kvě 2020

@trlik tak je to debil no.Zit s nekym a nadsvat na nej pred ostatnima.Mu nikdo nerekl za ty roky nic?

autor
24. kvě 2020

Díky za tipy 😉 udělali jsme mega výslužku pod podmínkou, že nepřijde. Zatím to ta osoba pochopila, tak snad 🙏

mourovatakocka
24. kvě 2020

Pak dej vědět, jak to dopadlo 🍀

autor
30. čer 2020

@mourovatakocka tak nakonec dopadlo vše dobře. Zmiňovaná osoba se nechala uplatit jídlem 🙏. Počasí bylo krásné, atmosféra také 😊

mourovatakocka
30. čer 2020

To je báječné!