Kdo pořadá rozlučku se svobodou?

10. únor 2022

Dobrý den

Kdo pořádá rozlučku ?
Ja jako nevěsta si ji mam zařídit ?
Nebo čekat zda to pro mě uděla svědek ?

Asi si sama zajdu na oběd a bude 😃😃

pipi_puncocha
10. únor 2022

V ideálním případě svědkyně. Ale třeba mně pořádaly kolegyně z práce, protože moje svědkyně řekla, že to je blbost a odmítla se i zúčastnit.😅

xnikax1
10. únor 2022

Mě organizovala rozlučku sestra se svedkyni, složili se mi i na dárek a zaplatili za mě veškerou útratu s holkama..

esmeralda11
10. únor 2022

Správně ji má organizovat svědkyně, případně s družičkami. Ale nespoléhala bych se na to automaticky, protože to taky může dopadnout tak, že žádnou rozlučku mít nebudeš. Já tak málem dopadla, naštěstí jedna z družiček se toho nakonec ujala. Co se placení týče, složily se na celou rozlučku všechny holky, co ní byly.

camelinka
10. únor 2022

Ja ted jako svedek budu poradat pro kamosku, zeptala sem se, koho tam vsechno chce a domlouvame se s holkama na nejakych prekvapkach a lotrovinach😄

bara88
10. únor 2022

Záleží jaké máš kamarádky a svědkyni,.povinnost to není ale často to organizuje svědkyně

antoinet
10. únor 2022

V amerických filmech družička, u nás tradičně snoubenci.

pampeliska1313
10. únor 2022

Řekla jsem holkam (druzickam) co by se mi třeba líbilo, ale nechala jsem to na nich a udelala jsem dobře. Ale mám třeba známou co to chce přesně podle sebe a tak si to zařizuje sama a nikdo nesmí nic říct.:D

pabka
10. únor 2022

Já jsem si ji pořádala sama.

janule0123
10. únor 2022

Správně svědkyně .. moje svědkyně byla chvíli před porodem tak mě to naorganizovala kamoska … manzel měl za svědkyni sestru.. tam to organizoval kamos…

lidija1234
10. únor 2022

To je asi těžké, mě mamka říkala že za ní to pořádala nevěsta a i platila jako takové její poslední rozloučení s tím že svedkyne a družičky koupily nějaký dárek plus třeba nějaké překvápko. Ale myslím že v dnešní době to domlouvá svědkyně nebo někdo z družiček.

ajja87
10. únor 2022

Zažila jsem různé, mě treba organizovala kamoska (svedkyne tohle moc nemusi, presto se zucastnila)-platily kámošky, pak jsem zazila, že si to nevěsta pořádala sama, jedná nás pozvala na večeři s pokecem, druhá měla u sebe doma,(Obě platily samy) pak jsem taky zažila, kdy rozlučku měli snoubenci dohromady, to už bylo skoro jako na svatbě, bylo nás tam určitě hrubo kolem 100 lidí a tam se třeba hromadně vybíraly peníze, takže předpokládám, že rozlučku zaplatili z toho... Takze asi tak🤷‍♀️

gracinka7
10. únor 2022

Měla by to organizovat svědkyně a nevěstě to platí všichni, co na rozlučce jsou.

kokoska29
10. únor 2022

Já jsem vytvořila skupinový chat, přidala tam všechny holky co jsem chtěla na rozlučce a pak z chatu odešla 😉 holky se tam pak domluvily a všechno zorganizovaly, útratu platily ony.... Stejně tak rozlučky na které jsem šla já, nevěsta nás vždy jen spojila dohromady a vymyslely jsme to všechny, nikdy to nebylo jen na svědkyni 😊

nijij
10. únor 2022

Organizovala svědkyně, já platila hotel v Brně.a holky platily jídlo, alkohol a tak. Měly jsme party na pokoji a bylo to super

korin
10. únor 2022

Byla jsem na jedné, kde vše organizovala a platila nevěsta, měla těch rozluček několik (různé skupiny kamarádek, v práci). Ani už nevím, jestli jsem si taky něco organizovala, nejspíš ne.

marketa2016
11. únor 2022

Kolem mě vždy zvali na rozlučku nevěsta s ženichem (buď dohromady, nebo každý zvlášť a platili oni, hosté donesli drobný dárek). Takže já si ji taky pořádala sama, platila a dostala dárky. Ale poslední roky se setkávám, že pořádá svědkyně a pro nevěstu je to překvapení a účastníci si to platí sami. Ale přijde mi to divné v tom smyslu, že nevěsta vybere lidi, pozve je na rozlučku a pak jim svědkyně napíše, že vybrala daný hotel, limuzínu bar, dárek, dekorace apod a chce příspěvek xKč, to dost staví lidi do situace, že napřed potvrdí účast a pak až zjistí kolik je to vlastně bude stát (což nemusí být pro každého v limitu a svědkyně jako blízký člověk je ochotný dát za nevěstu více než kamarádka ze školy, co je na rodičáku apod) a pokud si to nemůže dovolit, na rozlučku nepůjde i když by s nevěstou ráda byla a tím se zase zvýší náklad pro ostatní. Takže já bych to takto nechtěla, pokud někoho někde chci a pozvu ho, tak opravdu ho zvu a hradním to. Něco jiného je, když se dané holky znají a udělají úplné překvapení pro nevěstu a znají navzájem svoje možnosti.

meganx
11. únor 2022

@marketa2016 tak v mem okolí je to tak, že se vsichni se svědkyni domluví a rozhodují společně, co nevěstě pořídí a jaky bude rozpočet.

marketa2016
11. únor 2022

@meganx tak to je o něco lepší varianta, ale vždy tam je to postavení vůči většině (nechtěla bych stavět svoje kamarádky, které na tom nejsou třeba úplně finančně nejlépe vůči těm, které zase jsou na tom hodně dobře, aby jim musely vysvětlovat, že si to nemůžou dovolit, zvlášť když se neznají a poprvé se potkají až na rozličce, když mám více okruhů přátel... Pokud je to úzký okruh kamarádek, které se znají, tak ano, může to fungovat dobře. Ale já to beru prostě tak, když někoho zvu, tak ho opravdu zvu...jinak bych musela formulovat účast na rozličce slovy "Nechceš mi s ostatními zařídit rozlučku?" já neříkám, že je to dobře nebo špatně, ale já osobně vidím rozdíl pokud je iniciátorem nevěsta nebo o tom vůbec neví a je iniciátorem jen svědkyně

marketa2016
11. únor 2022

@meganx ale je pravda, že já těch rozluček za sebou moc nemám v poslední době 🤣 takže už je to asi běžné

toonjik
11. únor 2022

Za mě jediné, co jsem zařizoval bylo propojení všech kamarádů se svědkem v messenger skupině. Víc ani ťuk, pak jsem hrál překvapenýho ofc :D

zaludova
14. únor 2022

Pořádala jsem kamarádce rozlučku (byla jsem svědkyně). Nevěsta mi dala jen seznam holek, které tam chce. Založila jsem skupinovou konverzaci a měla jsem kliku, protože holky byly skvělé a do organizace se hojně zapojovaly. Platily jsme všechny za nevěstu.

pexi
14. únor 2022

Já jsem si ji plánovala sama a svědkyně mi tam pak udělala překvapení 😊 ale jinak myslím, že je to na domluvě. Když jsem byla svědkyní já, nevěsta si nepřála klasickou rozlučku, ale jeli jsme na wellness víkend a bylo to taky super.

kristyneckaa27
14. únor 2022

My si teda pořádáme společnou rozlucku-svícu . Pronájem,jídlo,pití vše zařizujeme,platíme my. Jinak moje svědkyně mě chce pak jen někam pozvat že spolu zajdeme. Ale to občas chodíme i tak. My by jsme třeba s přítelem každý zvlášť nechtěly.

zuzineckah
14. únor 2022

mě pořádala sousedka (měli jsme svatbu v zahraničí, tam s námi nikdo známý neletěl), bylo to parádní 🙂 Švagrové svědkyně a my všechny jsme se na to pak složily.

mastik
14. únor 2022

Asi záleží na domluvě. Byla jsem za svědkyni jednou a nevěsta ode mě nechtěla v podstatě žádnou pomoc se svatbou, takže rozlučka byla v mé režii + hodně pomohly další kamarádky. Nutno dodat, že na rozlučce jsem byla týden před porodem a na svatbě jsem byla s 12 denním miminkem jen na obřad a oběd. To byl trochu hardcore, takže jsem byla ráda, že se po mě nic dalšího nechce 😀 Ale rozlučku jsme si užily všechny 🙂