Plánování těhotenství . Oznámit zrušení svatby?

19. led 2020

Holky, dnes jako anonym.
Se snoubencem máme mít svatbu v září. Některé věci zařízené jsou, jiné se budou plánovat a platit v nejbližších týdnech. Nastal ovšem problém - můj zdravotní stav. Gynekolog mi doporučil otěhotnění co nejdřív. Rozhodli jsme se, že se začneme snažit o miminko, avšak již čtvrtý měsíc se bohužel nedaří. Nastává teda dilema - říct rodinám o zrušení svatby v září, či nikoliv.

Za 1) Bojíme se se snoubencem toho, že pokud řekneme, že se snažíme o děťátko, a je to pro nás prioritou - začnou se všichni vyptávat každý měsíc, jestli se zadařilo.. Což myslím, že nám na psychice moc nedá.

Za 2) Pokud to neřekneme, je hloupé, aby se platily a zařizovaly další věci (šaty, ozdoba atd..). Všichni jsou ze svatby a připrav tak nadšení, že se bojím jejich reakce. Jsme z velkých rodin, které jsou zvyklé na "velkolepé" svatby (vysoký počet hostů, svatební tradice, vybrané restaurace...). Navíc partner je jedináček, takže jeho rodina to prožívá opravdu hodně. Takže například svatba na úřadě pouze se svědky je nepřípustná. Samozřejmě víme, že svatba je o nás, tak jen o upřesnění - máme stejné představy jako naše rodiny, není to něco, co jsme plánovali pouze kvůli nim.

Aby toho nebylo málo, tak máme pozastavenou stavbu domu, takže ani bydlení nehraje do karet (kdybych teď otěhotněla). Avšak měli bychom kde bydlet, takže i to by se nějak udělalo než bychom bydleli ve svém.

Samozřejmě by nejlepším řešením bylo odložením svatby na dva, tři roky. Ale to já ani snoubenc nechceme. Kdyby se nám nyní podařilo děťátko,tak se vezmeme v nejbližším volném termínu, bez hostiny.

Co byste na našem místě dělaly Vy?

lucie_j
20. led 2020

@adinka19 tak já byla na celodenní svatbě jako host 2 týdny před porodem v 38 stupních, ale o to tu nejde. Autorce jde o to, aby se svatby mohla účastnit, jelikož bude mít nejspíš rizikové těhotenství a pokud by musela mít režim na lůžku, byl by to problém.

adinka19
21. led 2020

@lucie_j Dekuju za reakci, ja to, co autorka psala cetla, ale autorce tady nikdo nerekne, jestli otehotni zitra nebo za rok a jestli opravdu bude mit rizikove tehotenstvi...rozhodnuti je stejne na ni. Jsou dve moznosti, bud svatbu odlozit nebo odlozit "snazeni", to ale preci autorka sama vi...

katerina_j
21. led 2020

Já bych to nerušila, z vlastní zkušenosti. Lékaři mi tehotenstvi 12 let zakazovali, jsem kardiak, smířila jsem se s tím. No a najednou mi řekli, že to mam na vlastní triko zkusit. První myšlenka byla, že se to teď nehodí, že kdybych hned otěhotněla, musíme rušit dovolenou a bla bla bla. No a je to přesně rok, co se pokoušíme o miminko. Zřejmě je to všechno v hlavě, měla jsem celou dobu nastaveno, že nesmím a najednou musim a hlava to asi nebere, jinak je všechno OK. Takze čím víc na to budeš myslet, tím je větší šance, že se stejně jako já zablokujes. Užívej si každého dne, třeba otěhotníš hned a třeba budeš mít špičkovou svatbu.... těžko říct ❤️😉

katerina_j
21. led 2020

A ještě jedna věc... cely rok jsem plánovala dat v práci výpověď. A užíraly mě myšlenky a strach, jak by to bylo kdybych otěhotněla. Zřejmě budu celou dobu na rizikovém, taková je prognóza. ALE nikdo to nedokáže říct dopředu, kdy k tomu dojde a jaký to bude mít průběh. Teď jsem dva měsíce po ukončení pracovního poměru a je mi to konečně jedno😁

janapetrvalska
21. led 2020

nic bych nerusila, jak se rika clovek mini, zivot meni.. nase snazeni se prodlouzilo na 3 roky, mezi tim dva potraty, nalezeni polypu v deloze a kdesi cosi, vse jde az to bude aktualni preorganizovat. ze zkusenosti z blizkeho okoli je problem otehotnet i kdyz jsi fit , natoz kdyz je neco s cipkem. Raduj se z chystani svatby, pokud se zadari tak se upravi , ale spise otehotneni potrva dele ...

zuzangel
27. lis 2020

Tak jak to dopadlo? 👰💍🔔🍼👶🤰

autor
5. pro 2020

@zuzangel Svatba byla a miminko taky (každým dnem budu rodit) ❤️.

autor
5. pro 2020

@zuzangel Bylo to hodně náročné ale vyšlo to přesně.😂 Dva dny po svatbě jsem šla na kontrolu a z kontroly hned do nemocnice - rizikové těhotenství. Naštěstí stále držíme 2v1 (aktuálně 39. týden) 🤩

zuzangel
5. pro 2020

Tak to.je super, to Vám to vyšlo náramně 👍 držím pěsti ať je vše ok a porod rychlý a vše v pořádku. 👍

autor
5. pro 2020

@zuzangel Děkuji mnohokrát za pěkná slova a také za optání!😊

nikyliz
14. dub 2021

Nevidim problem, my se zacali snazit v lednu, svatba byla v zari, nakonec sem se rok lecila a vyslo to dalsi leden... barak stavime taky, navic 4 mesice teprv je hodne kratka doba, muze to byt 6, 12, 18, to se neda naplanovat...

tynka9
14. dub 2021

@nikyliz dívala ses na datum této diskuze a na poslední komentáře? Paní už je dávno vdaná a počítám, že už i šťastná maminka

nikyliz
15. dub 2021

@tynka9 tak třeba se k tomu někdy nekdo dostane :D 😉 doufam, ze je 🙂!