Předmanželská smlouva - snoubenec už automaticky předpokládá rozpad manželství

sfet
7. zář 2018

Nazdar holky, v rijnu chystáme se snoubencem svatbu, cekame zároveň i mimco. A drahy strašne chtel mit uzavrenou PS. Jde o barak, ktery koupil jeste za svobodna, ktery sme ale vybirali spolu, nastesti jeste unikdy nerekl, že moje nebo muj, ale vždy naše nebo nás. Ale má vetsi časť na hypotéku, kterou bude splácať tak odhadem 15 let, muze se to i zkratit mimoradne splátky nebo tak. Tak kdyz ja pritahnu hejska at nedá nič. Venku jsem se po podpisu rozbulela. Jeste ani nebyla svatba a už si delíme majetky. Hruza to je. To mi až tak neverí? A on si nemuze pritahnu nejakou mladou za 15 let? Rika, že to se nestane, ale vieme? Je mi z toho smutno, ale bez toho tu svatbu nechce. Kdyby necekane Mimi tak je mi to jedno, ale vždy jsem chtela ať dite vyrastali v kompletní rodine, takže asi tak. Jaký máte názor?

vendelinka08
4. lis 2018

A to jste se o tom nebavili drive? Ted uz je to asi jedno...v dnesni dobe predmanzelsou smlouvu chapu...ale jde o to jak to cele mate...jak dlouho jste spolu?

sudylichozrout
4. lis 2018

@vineta
@lenkazub
Já to četla, ale nevidím v tom problém. Má majetek, který si pořizoval ještě před svatbou, hypotéku má psanou na sebe, tak nechápu, proč by to mělo jít do SJM? Víš, jak se jsou lidi schopni tahat o majetek? Takhle je to ošetřeno. Zakladatelce vůbec nic nebrání k tomu, aby tu smlouvu nepodepisovala, pokud s ní nesouhlasí, případně aby se smlouva nějak upravila (už ale podepsáno, což je její volba). Manžel vydělává peníze, které patří do SJM, z nich sice platí hypo, ale když ona bude na mateřské, tak z nich zakladatelku a jejich dítě také bude živit. Pokud to utáhne, nevidím problém.
Mám to podobně, manžel zdědil byt, ve kterém teď bydlíme. Má hodnotu přes šest milionů, dědictví šlo přímo jemu, byt není v SJM. On je rozhodnutý, že před notářem SJM rozšíříme, ale kdyby si to rozmyslel, nebudu ho k tomu tlačit. Byt je jeho rodiny, získala ho v době, kdy jsme se neznali, proč bych na něj měla mít nárok jen proto, že jsme spolu?

mialagia
4. lis 2018

@sfet ahoj tak problém není v samotné smlouvě, ale v tom, že tedy dle tvého popisu je nevyvážená, jednostranně pro tebe nevýhodná a bere ti zákonné nároky na které bys měla právo bez jakékoliv kompenzace..teď jedině prosadit úpravu ještě před svatbou..jinak ale to uvažování tvého chlapa a chování k tobě je celkově na nic..je to smutný když nemá potřebu postarat se férově o budoucí matku svých dětí..

@sudylichozrout to je ale něco úplně jiného, dědictví přímo ze zákona nespadá do sjm..je to majetek získaný jednorázově a tudíž se o jeho splácení nesnižuje příjem rodiny, jako to bude v případě zakladatelky, tam bude odcházet značná část příjmu manžela na úkor manželky a dítěte do jeho samostatného majetku..

japona
4. lis 2018

@sudylichozrout Je velký rozdíl v tom, když manžel zdědí být a nedá ho do sjm a když manžel velkou část sveho příjmu (který do sjm automaticky spada) "odklani" na hypotéku na svůj barák..

zuzineckah
4. lis 2018

@sudylichozrout za prvé, mluvíš o dvou naprosto rozdílných situacích a za druhé, dost pochybuji, ze bys byla tak velkorysá, kdyby se manžel před tebou chránil PS z titulu toho, co kdyby si si narazila nějakého hejska...🙄 chová se k ní jak kdyby byla nějaká coura

vineta
4. lis 2018

@sudylichozrout Jenže oni budou mít dle popisu oddělený jmění, jehož peníze půjdou do jeho baráku a ona bude doma s dětma žít z rodičáku, patřit jí tam nebude nic a ještě chlap vypadá na pěknýho kreténa. U tebe je to vcelku jiná situace, byt je zaplacenej a i kdyby, co půjde do bytu ze společnýho jmění, budeš mít nárok na vyrovnání.

madrilena
4. lis 2018

No, tak se svatbou bych zatím asi počkala, ale nerozcházela bych se. I když se to ostatním nemusí zdát, rád Tě podle mě má a o dítě má zájem. Podle mě ty divné řeči co má, pramení ze strachu, kdybys mu odešla. Podle mě nic takového nechce, ale má strach. Pravděpodobně byl v tomto stylu vychováván. Pokud nic jiného nezná, je těžké se z toho vymanit. Uvidíš, co bude dál.

sudylichozrout
4. lis 2018

@zuzineckah nemluvim. Zapomnela jsem jen napst podrobnosti. Ten byt je v druzstvu, sel nedavno do privatizace, mame na nem hypo. Respektive splacime druzstvu. Plati to manzel. On zdedil ten druzstevni podil.Nechci psat vic podrobnosti. Ale situace je podobna.

fyii
4. lis 2018

@sfet co vim od pravnika ja, dum porizen pred svatbou pripada tomu, kdo ho poridil. Pokud je vsak zatizen hypotekou, tak v pripade rozvodu se berou splatky zaplacene v dobe manzelstvi ja sjm a musi druheho manzela/ku vyplatit z techto splatek polovinou. predmanzelska smlouva je tedy celkem zbytecna o nic te nepripravi neboj.. co zaplati za trvani manzelstvi je i tvoje. kazdopadne nesmis dobrovolne podepsat, ze se toho vzdavas

zuzineckah
4. lis 2018

@fyii dle toho co píše ale přesně tohle podepsala. Že ani ze zaplaceného nedostane ani korunu a ani jinou náhradu (třeba byt).

@sudylichozrout tak tyhle podrobnosti si měla uvést v tom prvním příspěvku... Každopádně pokud něco platíte jde to ze společných příjmů, pokud nemáte zúžené SJM a tudíž, v případě rozvodu by se na to pohlíželo jako na placení ze společných peněz. Měla bych nárok na vypořádání. Že bys ho odmítla to je už tvoje věc.

fyii
4. lis 2018

@zuzineckah tezko rict co pani podepsala, tady pise jen o predmanzelsky smlouve. kazdopadne pokud s necim nesouhlasim nebo si to jeste potrebuju rozmyslet, tak nic nepodepisuju. Resit to zpetne s krizkem po "funusu" je proste zbytecne.

zuzineckah
4. lis 2018

@fyii je to asi na straně dva. Zkus si to najít. Píše, že ve smlouvě je uvedeno, že nedostane nic ani z uhrazených splátek.

mialagia
4. lis 2018

@sudylichozrout situace je právě jiná, protože nemáte tu predmanželskou smlouvu😉navíc ta cena bytu v privatizaci je úplně jinde než celá nemovitost na hypo, ale to už je jen detail..

@fyii to se tu právě celou dobu řeší, že jí o to připraví 😃🙄

sudylichozrout
4. lis 2018

@mialagia mno, mozna jo, to nemame. To mas pravdu.

kos_atka
4. lis 2018

@lenkazub holky tak to vůbec nefunguje Ze zkušenosti mne velmi blízkého člověka Zenska od nej odešla s jeho dítětem k jinému frajerovi Bydliště nebydliste,soud mu sice přiznal,ze dítě muže vídat,ale rok ho neviděl neb matka nechce Stridava taky zamítla neb s tím musí souhlasit oba Mate to hezky vysněný,ale sebrat matce dítě je pořad téměř nemožné,i když se otec ničeho nedopustil Takže asi tak Nez se u soudu něco domuzete,dítě druhy rodič klidně tři roky neuvidí (pokud je malé) a neudělá nic Je to hnus Každopádně ty řeči,ze dítě zůstane u otce,to je tak možná z červené knihovny Musela by být sociální případ a ideálně ještě léčena alkoholicka,pak možná

zuzineckah
4. lis 2018

@kos_atka k sociálnímu případu může mít velice lehko nakročeno,když bude bez peněz a bydlení...

j.a.n.i
4. lis 2018

@fyii Tak zbytecne to neni, jeste nejsou manzele, takze muze zrusit tu svatbu.

j.a.n.i
4. lis 2018

@zuzineckah To sice jo, ale z tohoto duvodu neda soud dote do pece otce, pokud se ona do te doby normalne starala.

zuzineckah
4. lis 2018

@j.a.n.i hele, pokud matka nemá bydlení a je prakticky bez příjmu, tak je snad i lepší, aby se o dítě postaral rodič, který mu může poskytnout potřebné zázemí. To by musela uznat i samotná matka. Bohužel. Je to sice už zacházení do extrému, ale taková situace může nastat, byť by byla dočasná.

misakri
4. lis 2018

@kos_atka v tom případě se dostatečně nedomáhal svého práva jako otce,který chce své dítě vídat.. stačilo by párkrát zajít na ospod,možná i jednou,oni budou matku kontaktovat a neexistuje nějaké,že matka nechce,ona musí,dítě je stejně otce jako matky.. omezen styk by byl max kdyby ten váš blízký člověk třeba chlastal apod.. všechno ostatní je jen lenost něco řešit a je jednodušší tvrdit,že ona mi dítě nechce dát,ukázat 😉

mandala
4. lis 2018

@j.a.n.i Je to starý příspěvek, svatbu už zřejmě měli...

j.a.n.i
4. lis 2018

@zuzineckah Ja ale nepisu nic o tom, co je lepsi, ja pisu, jak to s nejvetsi pravdepodobnosti dopadne u soudu.

j.a.n.i
4. lis 2018

@mandala Nebo taky ne, kdyz psala, ze po ni chtel 5000,- zpet za smlouvu.

zuzineckah
4. lis 2018

@j.a.n.i soud by bezpochyby přihlížel k tomu, v jakých podmínkách matka žije. Obzvlášť kdyby o dítě usiloval i otec, který se do té doby taky normálně staral a který je na rozdíl od ní mnohem lépe zabezpečený.

j.a.n.i
4. lis 2018

@zuzineckah Ano, pokud by se nejednalo o dote baj oko do 3 let, tak by rozhodl nejspis o stridave peci. Ale never tomu, ze by ho dostal do pece otec, jen kvuli lepsimu zabezpeceni.

kos_atka
4. lis 2018

@misakri není pravda Ospod,policie,matka dítě nemusí vydat Stačí říct,ze je nemocné a nemusí to ani dokazovat Po par měsících domáháni u soudy pokuta,po opakování opět pokuta a až tak za 2-3roky se to u soudu dostane k hrozbě vězenim U malého dítěte dost dlouhá doba,aby vůbec nevedelo,kdo biologicky otec je A nakonec bude ještě naockovan matkou,ze ten pan je zlý... Druhy známy soud vyhrál,po pěti letech a to měl dva velké kluky, kteří s nim oba chtěli žít Sama jsem tomu nevěřila,dokud jsem to neviděla v praxi

misakri
4. lis 2018

@kos_atka já tohle řeším už pěkně dlouho.. to,že je dítě nemocné,neznamená,že nemůže k otci ( to,že je mu samozřejmě lépe u maminky je věc jiná,v době nemoci ).. pochybuji,že mělo celý rok vysoké horečky 40C a nebylo schopno převozu.. v dnešní době už to nefunguje tak,že matka má výsostné postavení.. takze tomu nevěřím

kos_atka
5. lis 2018

@misakri já tomu taky nevěřila Samozřejmě ze dítě nemá horečky cely rok ale matka to nemusí dokazovat takže tím znemožňuje předání dítěte jak dlouho chce To otec muže opětovné vyžadovat soudně ale viz jak jsem psala Ta pokuta je mimochodem pouze 10tis. A než soud pohrozi odnětím svobody,utečou 2-3 roky a do te doby otec dítě nemusí vidět ani jednou Naše úřady v tomto ohledu absolutně nefunguji Já si myslela,ze dneska je automaticky stridava pece Není,matka s tím musí souhlasit jinak opět zdlouhavé soudy A teď jako otec se sud když si te dítě za celou tu dobu nebude ani pamatovat.. je to fakt hnus A každý papír k soudu,ze matka neplní nařízení a každý nový soud...to se nechutne vlece A ospod ani PČR neudělá nic i když jim mavas soudním příkazem pod nosem

janan19
23. led 2019

@sfet Tohle absolutně nechápu. Jednou spolu budete mít společný život a dokonce mimčo. Na tohle bych nepřistoupila. Moc nechápu jeho myšlenkové pochody.